City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آبگرم لاريجان

(66 رای)


آب گرم لاريجان  در حدود 60 کيلومترى شمال شرق تهران و 26 کيلومترى شمال شرق شهرستان دماوند واقع است. در دامنه‌هاي البرز به ويژه اطراف قله دماوند، به دلايل خاص زمين‌شناختي، آب‌هاي معدني با خواص مختلف درماني وجود دارد که يکي از آنها در روستاي “آبگرم” است. روستايي خوش آب‌وهوا که در دامنه  قله دماوند قرار دارد. آبهاي گرم معدني اين روستا با حرارتي حدود ۶۲ درجه سرشار از مواد گوگردي است و براي درمان دردهاي استخواني، انواع بيماريهاي پوستي، مفاصل و روماتيسم مفيد است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • آبگرم لاريجان
 • آبگرم لاريجان
 • آبگرم لاريجان
 • آبگرم لاريجان
آبگرم لاريجان آبگرم لاريجان آبگرم لاريجان آبگرم لاريجان مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

3.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

4.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي
 کوهنوردي
 کويرنوردي
 غارنوردي
 دره نوردي
 آبشارگردي
 درياچه گردي
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»اگر دوستدار یه تفریح روستایی با حال و هوای آبگرم هستین و در ضمن حوصله 2 ساعت رانندگی بیشتر رو ندارین، آبگرم لاریجان رو پیشنهاد می‌کنیم؛ منطقه لاریجان اطراف مسیر جاده هراز قرار داره. یکی از روستاهای این منطقه، "آبگرم" نام داره که به نام "آبگرم‌لاریجان" مشهور شده.
منطقه لاریجان اطراف مسیر جاده هراز قرار دارد. یکی از روستاهای این منطقه، “آبگرم” نام دارد که به نام “آبگرم‌لاریجان” مشهور شده است. آبگرم لاريجان در فاصله حدود 60 کيلومترى شمال شرق تهران و 26 کيلومترى شمال شرق شهرستان دماوند قرار دارد.

 • ویژگی ها

  شاید مهمترین حسن رینه نزدیک بودن این آبگرم به تهران است. البته حسن دیگر آن وجود حوضچه های خصوصی در منازل و سوییت و ویلاهای اجاره ای است. البته رینه حسن دیگری هم برای ساکنین تهران دارد و آنهم هوای تمیز و عالی زیر سایه دماوند با شکوه است. علیرغم اینکه این آبگرم نزدیکترین آبگرم به تهران است اما کاملا توسط تهرانی ها نادیده گرفته می شود گرچه در کنار یکی از چهار مسیر رفت و آمد به شمال قرار گرفته و اغلب مراجعین آن از اهالی آمل هستند.
 • زمان مناسب بازدید

  زمان اول : اگه وقت کمی دارین و هدف فقط رفتن توی آبگرم هست، از ساعت 10 صبح تا حدود 6 بعد از ظهر می‌تونین به آبگرم برین و یه اتاق یا سوییت همراه با آبگرمش رو کرایه کنین.
  زمان دوم : اگه اهل شب موندن و اهل خوردن شام و صبحانه لطیف روستا هستین و اهل گردش روستایی، حتما توصیه می کنم حدود ساعت 4 یا 5 بعد از ظهر (مثلا بعد از ظهر پنجشنبه) از تهران حرکت کنین. با همه توقفاش تا خود روستا مثلا 2 ساعت و نیم، یعنی ساعت 7:30 روستا هستین. یه سوییت بگیرین با آبگرم. خیلی حال می‌ده. یعنی سوییت رو برای یه شب تا صبح فردا اجاره کنین.
 • سایر اطلاعات

  گرچه می توان با اجاره یک منزل،سوییت یا ویلا شبی را در کنار خانواده از آبگرم گوگردی بطور خصوصی استفاده کرد اما استخرهای عمومی نیز در آنجا وجود دارد که مهمترین آن استخر شاه عباسی است که موقوفه شاه عباس صفوی است و بنظر می رسد بنای آن نیز باید جزو میراث فرهنگی باشد.
 • منبع

  وب سایت لاریجان
  وب سایت شبکار
  باشگاه خبرنگاران جوان
 • مسیر خودروی شخصی حدود 78 تا 80 کیلومتر که از تهران توی مسیر جاده هراز فاصله گرفتین، تابلوی انحرافی این روستا رو می‌بینید. البته مستقیما به آبگرم اشاره نکرده و نوشته Reyne (رینه). شاید بهترین نشونه اون رستوران سالاریه. مسیر انحرافی روستا دقیقا از کنار این رستوران جدا می‌شه. از کنار جاده اصلی تا روستای آبگرم دو تا روستای دیگه هم هست : رینه و نیاک. باید این دو رو رد کنین. راه روستا کمی باریک و پیچ پیچی کوهستانیه و اگه شب رو برای رفتن به روستا انتخاب می کنین، حقیقتش یه کم هراس داره چون خیلی تاریکه، تقریبا 20 دقیقه طول می کشه که این مسیرو طی کنین.

اماکن مرتبطتگ ها