City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آرامگاه دكتر معين

(25 رای)


آرامگاه دکتر معين، مرد شهير فرهنگ و ادب ايراني يکي از جاذبه هاي تاريخي گيلان به شمار مي رود که در آستانه اشرفيه قرار دارد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

3.توی تاریخ گردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 موزه گردي
 بازديد از عمارت ها و کاخ ها
 بازديد از خونه هاي تاريخي
 بازديد از کليساها و آتشکده ها
 بازديد از قلعه ها و کاروانسراها
 بازديد از پل ها و برج ها
 بازديد از بقيه جاهاي تاريخي

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»دکتر محمد معین فرزند شیخ ابوالقاسم در نهم اردیبهشت 1297ه.ش در رشت و در خانواده ای روحانی دیده به جهان گشودوی در سن 6سالگی مادر و به فاصله 5روز پدر خویش را از دست دادند.پرورش وی عهده پدربزرگش شیخ محمد تقی معین العلماءکه از روحانیون بزرگ بود واگذار شد .جد مادری معین ،شیخ محمد سعید نیز از روحانیون و مدرسان علوم قدیم بود.محمد معین دوره ابتدایی را در دبستان اسلامی و دوره اول ن=متوسطه را در دبیرستان نمره یک دولتی رشت که بعدها به نام دبیرستان شاهپور معروف شد گذراند. دوره دوم متوسطه را در دبیرستان دارالفنون تهران در رشته ادبی ادبی به پایان رساند .

  • ویژگی ها

    در سال 1313 از دانشکده ادبیات و دانشسرای عالی در رشته های ادبیات فارسی و فلسفه و علوم تربیتی به اخذ لیسانس نایل آمد.دکتر معین به عنوان یکی از اولین دانشجویان رشته دکترای ادبیات فارسی پای به دانشکده دانشگاه تهران نهاد.استاد معین در سال 1325 به همکار ی لغتنامه دهخدا برگزیده شد. طبق وصیت علامه دهخدا ،دکتر معین به سمت ریاست امور علمی سازمان لغتنامه دهخدا منصوب شد.در اسفند ماه 1336 این سازمان به دانشکده ادبیات دانشگاه تهران انتقال یافت .دکتر محمد معین در تابستان 1333بنا به دعوت دانشگاه هاروارد آمریکا به این کشور عزیمت نمود .
    ایشان پس از مراجعت از سفر ترکیه در نهم آذر ماه 1345 موقعی که در دانشگاه تهران مشغول به کار بود از هوش رفت .بنا به اظهار آگاهان براثر اشتباه پزشک معالج به کانادا حرکت داده شد و مدت سه ماه تحت نظر پزشکان آن دیار تحت درمان قرار گرفت که هیچ مؤثر واقع نگردید.بناچار در آبانماه1346 به ایران بازگردانده و در بیمارستان فیروزگر تا تیر ماه 1350 در حال اغما ماند.ایشان در همان سال در همان بیمارستان دار فانی را وداع گفتند.

اماکن مرتبطتگ ها