City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

آستان مقدس امامزاده زيد شهداد

(68 رای)


امامزاده زيد شهداد يکي از امامزادگان مدفون در استان کرمان به شمار مي رود که داراي مقامات و کرامات بسياري است که از قرنهاي دور مورد توجه غالب مردم شهداد و کرمان بوده و سلاطين و امرا هم توجهي ويژه به آن داشته اند.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

2.توی تاریخ گردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 موزه گردي
 بازديد از عمارت ها و کاخ ها
 بازديد از خونه هاي تاريخي
 بازديد از کليساها و آتشکده ها
 بازديد از قلعه ها و کاروانسراها
 بازديد از پل ها و برج ها
 بازديد از بقيه جاهاي تاريخي

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»نسب شریف ایشان با هفت واسطه به امام ششم شیعیان حضرت امام جعفرصادق (علیه السلام) منتهی می شود و اجماع علمای انساب اتفاق نظردارنده نسب شریف حضرت زید (علیه السلام) از قرار ذیل است: زید بن علی البکر بن محمد بن علی بن محمد بن علی الخوارزمی بن قاسم الشیخ بن محمد الدیباج بن امام جعفرصادق (علیه السلام) وی سیدی بسیار جلیل القدر عظیم الشأن عابدی زاهد فاضلی ارجمند و سرپرست سادات کرمان می باشد که نام او در اکثر کتب انساب به نیکی یاد شده است در اینکه مدفون در این بقعه حضرت زید (علیه السلام) نواده بزرگوار امام جعفرصادق (علیه السلام) است هیچ شک و تردیدی میان علمای بزرگ انساب نیست که خفته در این مزار حضرت امامزاده زید (علیه السلام) و جزو مزارات صحیح النسب استان کرمان است و اجماع علمای انساب بر آن اصرار دارند.

 • تاریخچه


  پدر بزرگوار حضرت زید (علیه السلام) علی نام داشت و معروف به بکرآبادی بود از آن جهت به این لقب شهرت یافت که او در منطقه ای به نام بکرآباد جرجان=گرگان سکنی داشت و فرزندان او را نیز بکرآبادیون می گفتند.
  یکی از صفات بارز حضرت امامزاده زید (علیه السلام) حج گزاردن او با پای پیاده است که ثواب بی شماری نیز برای آن نقل شده است.
  در میان فرزندزادگان ائمه (علیه السلام) حضرت زید جزو معدود ساداتی است که به زیدالحاجی معروف بوده است. همچنین از دیگر خصوصیات وی علم و دانش اوست که او را ممتاز ساخته است دیگر از مشاغل و فضایل حضرت زید را محرابی کرمانی نسابه بودن وی مطرح کرده است.
  بدون شک محل تولد حضرت زید (علیه السلام) در شهر گرگان بوده است. زیرا پدر او سالیان دراز در این شهر سکنی داشته طبق گفته مورخان در همین شهر صاحب اولاد شده است متأسفانه از تاریخ ولادت وی ذکری به میان نیامده ولی با توجه به اینکه پدر وی در ولادت حضرت یحیی الهارونی به سال 424 هـ. ق یا کمی بعد از آن وفات یافته می توان احتمال داد که آنحضرت در سال 395 هـ ق د ربکرآباد گرگان به دنیا آمده باشد از تاریخ وفات وی نیز در منابع انساب ذکری به میان نیامده است ولی بر اساس برخی از قراین احتمال داده می شود که آنحضرت در حدود سال های 470 تا 500 هـ ق وفات یافته است.
  فرزندان حضرت زید (علیه السلام) را ابوهاشم تمیم، سیدمحمد، سیدحمزه، سیدطالب و سیدحسن ذکر می کنند.

اماکن مرتبطتگ ها