City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

امامزاده ابراهيم بطحاني اصفهان

(52 رای)امامزاده ابراهيم بطحاني اصفهان از امامزاده هاي اصفهان است که هم نسبش مشخص است و هم مدفنش. ايشان در مقبره امامزاده درب امام در محله سنبلان (سنبلستان) نزديک بيمارستان امين مدفونند. 


 


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

  • امامزاده ابراهيم بطحاني اصفهان
امامزاده ابراهيم بطحاني اصفهان مشاهده گالری

اطلاعات تماس

  • آدرس : اصفهان ، خیابان طالقانی

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

2.توی تاریخ گردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 موزه گردي
 بازديد از عمارت ها و کاخ ها
 بازديد از خونه هاي تاريخي
 بازديد از کليساها و آتشکده ها
 بازديد از قلعه ها و کاروانسراها
 بازديد از پل ها و برج ها
 بازديد از بقيه جاهاي تاريخي

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»محله اطراف این امامزاده به سبب نزدیکی به این امامزاده به درب امام شهرت یافت و کم کم نام این بقعه هم به درب امام معروف شد.
نسب امامزاده ابراهیم بطحانی اصفهان بدین قرار است: «ابراهیم بن محمد بطحانی بن قاسم بن حسن بن زید بن حسن بن علی بن ابی طالب (ع) ».

  • ویژگی ها

    بقعه درب امام از جمله بناهای تاریخی بسیار مهم اصفهان است که از جهت گچبری و تزیینات دیگر کم نظیر است، از جمله سردرب نفیس با خط ثلث زیبا و کاشیکاری معرق هنری و نیز یک پنجره گچبری تاریخی که در این بنا موجود و در کل کشور بی­نظیر بود و زمان شاه جهت نگهداری و حفظ به چهلستون منتقل شد. عمده بنا مربوط به دوران سلطنت جهانشاه قره قویونلو است و سلاطین صفوی نیز در ترمیم و تکمیل آن کوشیده اند. مخصوصا شاه عباس کبیر که بخشی از مصرف موقوفاتش را مخصوص این بقعه قرار داد. محله اطراف این امامزاده به سبب نزدیکی به این امامزاده به درب امام شهرت یافت و کم کم نام این بقعه هم به درب امام معروف شد.
  • سیمای عمومی

    عمده بنا مربوط به دوران سلطنت جهانشاه قره قویونلو است و سلاطین صفوی نیز در ترمیم و تکمیل آن کوشیده اند. مخصوصا شاه عباس کبیر که بخشی از مصرف موقوفاتش را مخصوص این بقعه قرار داد.

اماکن مرتبطتگ ها

امامزاده ابراهيم بطحاني اصفهان امامزاده ابراهيم امامزاده بطحاني امامزاده اصفهان ابراهيم امامزاده امامزاده بطحاني ابراهيم اصفهان بطحاني امامزاده بطحاني ابراهيم بطحاني اصفهان اصفهان امامزاده اصفهان ابراهيم اصفهان بطحاني امامزاده ابراهيم بطحاني امامزاده ابراهيم اصفهان امامزاده بطحاني ابراهيم امامزاده بطحاني اصفهان امامزاده اصفهان ابراهيم امامزاده اصفهان بطحاني ابراهيم امامزاده بطحاني ابراهيم امامزاده اصفهان ابراهيم بطحاني اصفهان ابراهيم بطحاني امامزاده ابراهيم اصفهان امامزاده ابراهيم اصفهان بطحاني بطحاني امامزاده ابراهيم بطحاني امامزاده اصفهان بطحاني ابراهيم امامزاده بطحاني ابراهيم اصفهان بطحاني اصفهان امامزاده بطحاني اصفهان ابراهيم اصفهان امامزاده ابراهيم اصفهان امامزاده بطحاني اصفهان ابراهيم امامزاده اصفهان ابراهيم بطحاني اصفهان بطحاني امامزاده اصفهان بطحاني ابراهيم امامزاده ابراهيم بطحاني اصفهان امامزاده بطحاني اصفهان ابراهيم امامزاده اصفهان ابراهيم بطحاني امامزاده بطحاني ابراهيم اصفهان امامزاده بطحاني اصفهان ابراهيم امامزاده ابراهيم اصفهان بطحاني ابراهيم امامزاده بطحاني اصفهان ابراهيم امامزاده اصفهان بطحاني ابراهيم بطحاني اصفهان امامزاده ابراهيم بطحاني امامزاده اصفهان