City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

امامزاده سيد مير سليم (ع)

(56 رای)


در ضلع شرقي شهر ميگون و در دامنه ارتفاعات شمال و شرق و در سمت غرب جاده سراسري اوشان به شمشک و در ميان کوچه اي بنام ميرسليم بناي امامزاده اي  قرار دارد که امامزاده مير سليم خوانده مي شود.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • امامزاده سيد مير سليم (ع)
 • امامزاده سيد مير سليم (ع)
 • امامزاده سيد مير سليم (ع)
 • امامزاده سيد مير سليم (ع)
امامزاده سيد مير سليم (ع) امامزاده سيد مير سليم (ع) امامزاده سيد مير سليم (ع) امامزاده سيد مير سليم (ع) مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

2.توی تاریخ گردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 موزه گردي
 بازديد از عمارت ها و کاخ ها
 بازديد از خونه هاي تاريخي
 بازديد از کليساها و آتشکده ها
 بازديد از قلعه ها و کاروانسراها
 بازديد از پل ها و برج ها
 بازديد از بقيه جاهاي تاريخي

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»بنا بر فهرست بناهای تاریخی میراث فرهنگی، قدمت این بقعه احتمالاً به قرن نهم یا دهم هجری باز می گردد. بنای بقعه یکبار در اوایل انقلاب مورد بازسازی جزئی و یکبار هم در بین سالهای 78 تا 82 مورد بازسازی کامل قرار گرفت.

 • تاریخچه

  در مورد شجره امامزاده بر روی تابلویی که در داخل آن نصب شده این گونه آمده است: "رجوع به بحر انساب صفحه 35 شجره نامه امامزاده سید میر سلیم ابن احمد ابن حسن ابن امام حسن ابن علی ابن ابو طالب (ع) رو به قریه رودبار لواسان آورده در محلی بنام میگون مدفون می باشد. ایشان در سال 165 هجری قری قمری وفات نمودند".
 • ویژگی ها

  این امامزاده مساحتی حدود 300 متر مربع دارد. اکثر شهدای میگون نیز در جوار این امامزاده مدفون هستند. مردم از راههای دور و نزدیک به زیارت امامزاده می روند و گهگاهی آش نذری هم در محوطه آن طبخ می شود.
 • سیمای عمومی

  بنا به گفته سالمندان محل بنای اولیه امامزاده برج مقبره ای شکل بود که با مصالح سنگ و گل احداث شده بود در سال های اولیه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بنا تخریب و به جای آن بنا به مصالح آجر و سیمان احداث گردید. در سال های اخیر بنای آجری تخریب و به جای آن بنای امامزاده با سنگ آبی احداث شده و دارای در و پنجره های فلزی است و شامل اتاقی بزرگی است که گرداگرد آن دیوار سنگی بوده و در جهت شرقی_غربی امتداد یافته است، سقف آن فلزی و از ورق های آلومینیومی آبی پررنگ پوشانده شده است، ورودی بنا از سمت شرق و جنوب بوده و درها و پنجره های فلزی دارای قوس های نیم دایره است و نمای داخلی و خارجی بنا سنگ های بند کشی شده ای است که مصالح اصلی بنا را تشکیل داده است.قسمتی از سقف های آن با قاب بندی های گچی به شش مربع تقسیم شده و در داخل هر مربع با نقشی از گل و بوته یا نقوش هندسی پوشانده شده است و روی بنا از سمت شرق و جنوب بوده و درها و پنجره های فلزی دارای قوس های نیم دایره ای است و نمای داخلی و خارجی بنا سنگ های بندکشی شده است که مصالح اصلی بنا را تشکیل داده است.
  تلاش های بسیاری برای ساماندهی امامزاده و حضور مسافران و گردشگران در این منطقه شده است و گنبد جدید الاحداث امامزاده از نوع گنبدهای پیازی است كه تمامی بدنه آن را پوشانده و بخشی از نور فضای داخلی امامزاده بوسیله آن تأمین می شود
 • سایر اطلاعات

  مقصد عزاداران حسینی در روز تاسوعا و عاشورا از حسینیه به این مکان است.
 • سرویس بهداشتی
 • سرپوشیده
 • نمازخانه
 • بوفه
 • محل استراحت
 • مناسب برای کهنسالان
 • مناسب برای کودکان
 • تلفن عمومی

اماکن مرتبطتگ ها

امامزاده سيد ميرسليم گردشگري مذهبي ميگون امامزاده سيد ميرسليم امامزاده گردشگري مذهبي امامزاده ميگون سيد ميرسليم امامزاده امامزاده گردشگري مذهبي سيد ميرسليم ميگون گردشگري مذهبي امامزاده گردشگري مذهبي سيد ميرسليم گردشگري مذهبي ميگون ميگون امامزاده ميگون سيد ميرسليم ميگون گردشگري مذهبي امامزاده سيد ميرسليم گردشگري مذهبي امامزاده سيد ميرسليم ميگون امامزاده گردشگري مذهبي سيد ميرسليم امامزاده گردشگري مذهبي ميگون امامزاده ميگون سيد ميرسليم امامزاده ميگون گردشگري مذهبي سيد ميرسليم امامزاده گردشگري مذهبي سيد ميرسليم امامزاده ميگون سيد ميرسليم گردشگري مذهبي ميگون سيد ميرسليم گردشگري مذهبي امامزاده سيد ميرسليم ميگون امامزاده سيد ميرسليم ميگون گردشگري مذهبي گردشگري مذهبي امامزاده سيد ميرسليم گردشگري مذهبي امامزاده ميگون گردشگري مذهبي سيد ميرسليم امامزاده گردشگري مذهبي سيد ميرسليم ميگون گردشگري مذهبي ميگون امامزاده گردشگري مذهبي ميگون سيد ميرسليم ميگون امامزاده سيد ميرسليم ميگون امامزاده گردشگري مذهبي ميگون سيد ميرسليم امامزاده ميگون سيد ميرسليم گردشگري مذهبي ميگون گردشگري مذهبي امامزاده ميگون گردشگري مذهبي سيد ميرسليم امامزاده سيد ميرسليم گردشگري مذهبي ميگون امامزاده گردشگري مذهبي ميگون سيد ميرسليم امامزاده ميگون سيد ميرسليم گردشگري مذهبي امامزاده گردشگري مذهبي سيد ميرسليم ميگون امامزاده گردشگري مذهبي ميگون سيد ميرسليم امامزاده سيد ميرسليم ميگون گردشگري مذهبي سيد ميرسليم امامزاده گردشگري مذهبي ميگون سيد ميرسليم امامزاده ميگون گردشگري مذهبي سيد ميرسليم گردشگري مذهبي ميگون امامزاده سيد ميرسليم گردشگري مذهبي امامزاده ميگون