City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

امامزاده عبدالله کودزر اراک

(10 رای)


آرامگاه امامزاده عبدالله کودزر که به «شاهزاده عبدالله» نیز مشهور است در روستاى کودزر، در ۳۰ کیلومترى جاده اراک به خمین و ۷ کیلومتر دورتر از جادّه ترانزیتی، در مجاورت روستای حسن آباد قرار دارد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

2.توی تاریخ گردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 موزه گردي
 بازديد از عمارت ها و کاخ ها
 بازديد از خونه هاي تاريخي
 بازديد از کليساها و آتشکده ها
 بازديد از قلعه ها و کاروانسراها
 بازديد از پل ها و برج ها
 بازديد از بقيه جاهاي تاريخي

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»بنای امامزاده عبدالله کودزر اراک بر روى سطح مرتفعى و با پلان هشت ضلعى که هر ضلع ۲۰/۴ متر طول دارد، ساخته شده است. این بنا داراى دو ورودی یکى در شمال شرق ساختمان و دیگرى در جنوب شرقى بنا است.

  • تاریخچه


    به گوهی تاریخ، امامزاده عبداللَّه از فرزندان امام موسى کاظم است. برخى بر این باورند که ایشان با سه واسطه به امام هفتم می رسند که شجره نامه ی ایشان گواه این موضوع است. در شجره نامه آمده است: سیّد عبدالله بن محمّد الامیر بن احمد ابى‌الطیّب بن هارون بن امام موسى الکاظم(ع).
  • ویژگی ها

    گنبد امامزاده با پوشش سیمانى ساخته شده است و سطح زیر آن، فاقد تزیین است. اما دیوارهاى داخلى، از ارتفاع یک تا دوازده مت مزین به گچ‌برى های بسیار زیبایی شده است. در سمت جنوب بقعه محراب زیبایى قرار دارد که مثل دیوار های دارای گچبری های زیبایی است. در مجاورت این بقعه ی متبرکه، بقعه دیگرى قرار دارد که بر اساس اقوال محلی متعلّق به حلیمه خاتون، خواهر امامزاده عبداللَّه است.

اماکن مرتبطتگ ها