City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

امامزاده عبدالله (ع) شوشتر

(23 رای)


امامزاده عبدالله شوشتر حلقه ي جدا شده امامزاده عبدالله شاه منگشت باغملک است و به عنوان يکي از جاذبه هاي گردشگري مذهبي خوزستان شناخته مي شود. نقل شد که پس از شهادت امام زاده عبدالله بن محمد اکبر سر مبارک ايشان از پيکر جدا و جهت دريافت جايزه به حاکمان مستقر در اين منطقه ( شوشتر ) آورده شد و در ميان شهر به خاک سپرده شد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • امامزاده عبدالله (ع) شوشتر
 • امامزاده عبدالله (ع) شوشتر
 • امامزاده عبدالله (ع) شوشتر
امامزاده عبدالله (ع) شوشتر امامزاده عبدالله (ع) شوشتر امامزاده عبدالله (ع) شوشتر مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

2.توی تاریخ گردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 موزه گردي
 بازديد از عمارت ها و کاخ ها
 بازديد از خونه هاي تاريخي
 بازديد از کليساها و آتشکده ها
 بازديد از قلعه ها و کاروانسراها
 بازديد از پل ها و برج ها
 بازديد از بقيه جاهاي تاريخي

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»آرامگاه امامزاده عبدالله (ع) شوشتر در گذشته دارای بناهای جانبی مدرسه علمیه ، کتابخانه و مهمانسرا بوده برخی مومنین و بزرگان و عرفا را در نزدیکی آن جهت تبرک دفن می کردند .

 • تاریخچه

  در سال 1272 هـ ق ناصرالدین شاه قاجار که توجه ویژه ای به احیای ابنیه و بقاع متبرکه شیعه نمود و ضریح امام حسین (ع) در کربلا و امام علی (ع) در نجف را بازسازی کرد . به مرحوم آقا شیخ عبدالحسین شیخ الحداقین وکالت داد که برخی بقعه های امامزادگان و سادات را که نیاز به بازسازی دارند تجدید بنا کند بنابراین برنامه ضریح طلایی امامزاده عبدالله در سال 1273 هـ ق را به سبک صفوی ساخته و بر قبر مبارک ایشان نصب گردید.
 • ویژگی ها

  ساختمان امامزاده عبدالله (ع) شوشتر را به المستنضر بالله نسبت می دهند ، کتیبه ای بسیار کهن در بالای مرقد شریفش حک شده که تاریخ آن به سال 629 هـ ق است با توجه به این تاریخ که بیش از 700 سال از ثبت آن گذشته است قدمت و کهنگی بنا و برخی گمان ها را به یقین تبدیل می کند البته تاریخ زمان شهادت امامزاده نیست بلکه تاریخ تجدید بنایی آن است که از روزگارن دراز باقیمانده است و نشان دهنده توجه ویژه حاکمان محلّی روزگاران بعد ایشان بوده است البته شوشتر در آن روزگار نقش بسیار مهمی در میان تمدن اتابکان لر داشته است .
 • سیمای عمومی

  کاشی کاریهای ظریف و زیبایی که در بنای امامزاده عبدالله (ع) شوشتر بکار رفته شگفت انگیز است . رواق ورودی آن ساده است اما هلالی شکل است و از مصالح گچ ، آهک و خشت خام در ساختن بنا استفاده شده است مناره آن و گنبد به سبک آثار دوره سلجوقی است . اما آثار خرابی و کهنگی هنوز در آن مشاهده می شود . ساداتی در شوشتر یافت نشده که خود را از نوادگان این امام زاده بدانند پس بنا براین تنها بازماندگان این ذریه پیامبر همان ساداتی می باشند که در دهستان بارز و کیزوک دهدز ایذه ساکن اند.

اماکن مرتبطتگ ها

امامزاده عبدالله(ع) شوشتر خوزستان امامزاده عبدالله(ع) امامزاده شوشتر امامزاده خوزستان عبدالله(ع) امامزاده امامزاده شوشتر عبدالله(ع) خوزستان شوشتر امامزاده شوشتر عبدالله(ع) شوشتر خوزستان خوزستان امامزاده خوزستان عبدالله(ع) خوزستان شوشتر امامزاده عبدالله(ع) شوشتر امامزاده عبدالله(ع) خوزستان امامزاده شوشتر عبدالله(ع) امامزاده شوشتر خوزستان امامزاده خوزستان عبدالله(ع) امامزاده خوزستان شوشتر عبدالله(ع) امامزاده شوشتر عبدالله(ع) امامزاده خوزستان عبدالله(ع) شوشتر خوزستان عبدالله(ع) شوشتر امامزاده عبدالله(ع) خوزستان امامزاده عبدالله(ع) خوزستان شوشتر شوشتر امامزاده عبدالله(ع) شوشتر امامزاده خوزستان شوشتر عبدالله(ع) امامزاده شوشتر عبدالله(ع) خوزستان شوشتر خوزستان امامزاده شوشتر خوزستان عبدالله(ع) خوزستان امامزاده عبدالله(ع) خوزستان امامزاده شوشتر خوزستان عبدالله(ع) امامزاده خوزستان عبدالله(ع) شوشتر خوزستان شوشتر امامزاده خوزستان شوشتر عبدالله(ع) امامزاده عبدالله(ع) شوشتر خوزستان امامزاده شوشتر خوزستان عبدالله(ع) امامزاده خوزستان عبدالله(ع) شوشتر امامزاده شوشتر عبدالله(ع) خوزستان امامزاده شوشتر خوزستان عبدالله(ع) امامزاده عبدالله(ع) خوزستان شوشتر عبدالله(ع) امامزاده شوشتر خوزستان عبدالله(ع) امامزاده خوزستان شوشتر عبدالله(ع) شوشتر خوزستان امامزاده عبدالله(ع) شوشتر امامزاده خوزستان