City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

امامزاده محمد اكبر دستگرد

(59 رای)امامزاده محمداکبر فرزند بلافصل مولایمان حضرت علی(ع)و برادرحضرت امام حسن و حسین (ع) هستند؛ ایشان از عراق به سمت ایران حرکت کردند و وارد ایران شدند، تعدادی از دشمنان این حضرت ،امامزاده رادنبال کرده و ایشان وارد منطقه دستگرد کنونی میشوند.


 


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

2.توی تاریخ گردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 موزه گردي
 بازديد از عمارت ها و کاخ ها
 بازديد از خونه هاي تاريخي
 بازديد از کليساها و آتشکده ها
 بازديد از قلعه ها و کاروانسراها
 بازديد از پل ها و برج ها
 بازديد از بقيه جاهاي تاريخي

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»امامزاده با دشمنان درگیر شده ویاران ایشان در محلی به نام شیدان یا شهیدان در دامنه کوهی درشمال منطقه به شهادت میرسند و امامزاده به داخل جنگلی که الان دستگرد کنونی دراین مکان قرار دارد وارد میشوند و ایشان رامحاصره و به شهادت میرسانند. چندصد سال بعدامامزاده به خواب مرد مومنی از قزوین می ایند و به ایشان امرمیکنند که به این جنگل امده ودرختان رابه ترتیب بریده هرکجا خون ازتنه درخت بیرون زد بدان کنارهمان جا قبرمن است، کنار این درخت پولی وجود دارد که باان برای من بارگاه بسازید . مرد به این منطقه امده واین محل را پیداکرده و بارگاهی برای ایشان میسازند که الان مقبره ی ان حضرت در همین مکان است.
دران زمان تعدادی ازانسان ها درمحلی به نام (کمه)زندگی میکرد وبعدازان که بارگاه ساخته شده و خبربه مردم این منطقه میرسد به دورامامزاده کوچ کرده و دستگرد به این مکان کنونی می اید.

اماکن مرتبطتگ ها