City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

باغ گياهشناسي ملي ايران

(109 رای)


اگر به طبيعت، گل و گياه و محيط زيست اطراف خود علاقه مند هستيد يا قصد پژوهش در اين زمينه را داريد، پيشنهاد مي کنيم بازديد از باغ ملي گياه شناسي را از دست ندهيد. اين باغ که يکي از بزرگ ترين باغ‌هاي گياه‌شناسي جهان محسوب مي شود، آب و هوايي نيمه خشك دارد و ميزان بارندگي متوسط ساليانه آن حدود 240 ميلي متر است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • باغ گياهشناسي ملي ايران
 • باغ گياهشناسي ملي ايران
 • باغ گياهشناسي ملي ايران
 • باغ گياهشناسي ملي ايران
باغ گياهشناسي ملي ايران باغ گياهشناسي ملي ايران باغ گياهشناسي ملي ايران باغ گياهشناسي ملي ايران مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • تلفن تماس : 5 الی 44580282
 • آدرس : اتوبان تهران – كرج ، خروجي پيكانشهر ، خيابان سرو آزاد (بيست متري دوم) ، بلوار باغ گياهشناسي ملي ايران

«نظرتون چیه؟»

1.توی روز چقدر وقت آزاد برای تفریح داری؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

2.توی وقت آزادت چی کار می کنی؟

 خونه مي مونم  مي زنم بيرون  برنامه اي ندارم

3.روزانه چند ساعت برای تفریح از خونه می زنی بیرون؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

4.وقتی از خونه می زنی بیرون، دوست داری چی کار کنی؟

 پياده روي
 دور دور با ماشين
 برم کلاس هاي ورزشي
 برم کلاس هاي فرهنگي و هنري
 با دوستام جمع شيم يه جا
 پاساژ گردي
 شکم گردي
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»اصلا می‌دانستید که همین کنار گوشمان و در حاشیه اتوبان تهران-کرج از سال ۴۷ تا حالا یک باغ گیاه‌شناسی ملی قرار دارد که جزوِ ۲۰ ردیف اول گیاه شناسی بزرگ و کامل جهان است؟ در این باغ انواع گیاهان گرمسیری، سردسیری و نیمه گرم سیری وجود دارد و با خرید و مبادله گونه‌های گیاهی با کشورهای مختلف، انواع غنی و کاملی از گیاهان مناطق مختلف را دارد.
هدف از احداث باغ گیاه شناسی، ایجاد مجموعه ای از گیاهان بومی و غیر بومی در فضای باز یا در گلخانه ها است. باغ گیاه شناسی نقش مهمی در زمینه تحقیقات علوم گیاهی و باغبانی، آموزش عمومی و آشنا ساختن مردم با اهمیت و تنوع گیاهان و لزوم حفاظت از آنها را بر عهده دارد.

 • تاریخچه

  باغ گیاه شناسی ملی ایران در سال 1347 با مساحتی حدود 145 هكتار در اراضی چیتگر واقع در حاشیه اتوبان تهران-كرج (پیکانشهر) احداث شد.
 • ویژگی ها

  گشتن در یک باغ ۱۴۵ هکتاری و بازدید از یکی از بزرگ‌ترین باغ‌های گیاه‌شناسی جهان و دیدن انواع گیاهان گرمسیر و سردسیر و مناطق خشک و مرطوب در یک جای واحد از آن گشت‌های زیبا و دوست‌داشتنی است. باغ گیاه شناسی به عنوان ذخیره ژنتیكی گیاهان در معرض خطر انقراض مورد استفاده قرار می گیرد. با بهره گیری از روش های مختلف علمی، امكان شناخت گونه‌های گیاهی كشور فراهم گشته و محدوده پراكنش آنها تعیین می‌گردد. تحقیق در زمینه روش های تكثیر و پرورش گونه‌های با ارزش از نظر حفاظتی و اقتصادی از موضوعات دیگری است كه در باغ های گیاهشناسی به آن پرداخته می شود.
 • سیمای عمومی

  باغ گیاه شناسی ملی ایران شامل ۳۰۰۰ گونه از انواع گیاهان درختچه‌ای، بوته‌ای و درختی است. این موزه زنده از رویشگاه‌های گوناگون ایران نظیر کوهستانی البرز و زاگرس ، جنگلی خزری و بیابان ها و همچنین رویشگاه های مهم جهان نظیر اروپا، آمریكا، آسیا (هیمالیا، چین و ژاپن) تشکیل شده است.
  علاوه بر آن در این باغ قطعات تخصصی نظیر گیاهان دارویی و صنعتی، آربراتوم، گیاهان پیاز دار ایران و باغ میوه ایرانی و همچنین قطعات آموزشی – نمایشی شامل باغ های سنگی و صخره‌ای، باغ های نمایشی، آبشار ها و دریاچه‌ها وجود دارد.
 • پیشنهاد ویژه

  نکته جالب توجهی که بازدید از این باغ برای مردم عادی را جذاب می‌کند بازسازی مناطقی چون چین، ژاپن، رشته کوه های البرز، زاگرس و... هم راه با گیاهان اصلی آن است. به همین دلیل در قسمت‌های مختلف باغ که قدم می‌زنید هر گوشه‌اش شما را به جایی و اقلیمی و گونه گیاهی خاصی می‌برد که در دو دسته نباتات خشک و گیاهان زنده طبقه‌بندی شده‌اند.
 • شرایط استفاده

  برای بازدید از باغ باید بلیط ورودی تهیه کنید؛ قیمت بلیط ورودی باغ گیاهشناسی برای سال 1393 بیست هزار تومان است.
 • امکانات ویژه

  باغ گیاه شناسی ملی ایران شامل بخش های مختلف زیر است:
  1-باغ صخره ای 2-گیاهان دارویی 3-پوشش گیاهی قاره آمریکا 4-آربراتوم 5-باغ سیستماتیک 6-ناحیه ایران و تورانی 7-ناحیه زاگرس 8-ناحیه البرز 8-رویشگاه هیمالیا 9-حوزه خزر 10-قطعات نمایشی 11- رویشگاه آذربایجان و قفقاز 12-پوشش گیاهی قاره اروپا 13-باغ چین و ژاپن 14-جنگل تفریحی 15-فضای سبز محوطه اداری 16-گلخانه ها و نهالستان 17-باغ میوه 18-نهالستان
 • سایر اطلاعات

  در باغ گیاه شناسی ملی ایران یک هرباریوم بزرگ یا گنجینه گیاهان، متشکل از نمونه های گیاهان خشک شده جهت پژوهشگران گیاه‌شناسی طبقه بندی و نگهداری می‌شود. این مجموعه در حقیقت، موزه نباتات خشك است كه در حال حاضر با داشتن 247 هزار نمونه گیاهی یكی از معتبرترین هرباریوم های منطقه خاورمیانه و بزرگ ترین و مجهزترین آنها در كشور است. علاوه براین ،تعداد زیادی نمونه گیاهی از سایر كشورهای دنیا از طریق مبادله در باغ هرباریوم ملی ایران نگهداری می شود.
 • مسیر پیاده روی امکان دو ساعت پیاده روی و گشت زدن در باغ گیاه شناسی وجود دارد.
 • مسیر خودروی شخصی آدرس: تهران- کیلومتر ۵ اتوبان کرج- خروجی دوم پیکان شهر- انتهای خیابان بیست متری دوم- بلوار موسسه تحقیقات جنگل و مراتع
  درب شرقی: بزرگراه همت غرب - دوربرگردان آزادشهر - پیکانشهر - خیابان گودرزی- بلوار گیاه شناسی
  درب شرقی:بزرگراه تهران - کرج ؛ خروجی پیکانشهر - ۲۰ متری دوم آزادشهر - بلوار گیاه شناسی
 • نظر آزاده
  شنبه 25 دي 1395

  قیمت بلیط باغ گیاه شناسی چقدره؟ آیا واقعا ارزشش رو داره این همه راه بریم برای بازدید؟ کسی تجربه ای داره از اینجا؟

اماکن مجاور

اماکن مرتبط

اخبار مرتبط

آرشیو اخبار


تگ ها

باغ گياهشناسي ملي ايران باغ گياهشناسي باغ ملي باغ ايران گياهشناسي باغ باغ ملي گياهشناسي ايران ملي باغ ملي گياهشناسي ملي ايران ايران باغ ايران گياهشناسي ايران ملي باغ گياهشناسي ملي باغ گياهشناسي ايران باغ ملي گياهشناسي باغ ملي ايران باغ ايران گياهشناسي باغ ايران ملي گياهشناسي باغ ملي گياهشناسي باغ ايران گياهشناسي ملي ايران گياهشناسي ملي باغ گياهشناسي ايران باغ گياهشناسي ايران ملي ملي باغ گياهشناسي ملي باغ ايران ملي گياهشناسي باغ ملي گياهشناسي ايران ملي ايران باغ ملي ايران گياهشناسي ايران باغ گياهشناسي ايران باغ ملي ايران گياهشناسي باغ ايران گياهشناسي ملي ايران ملي باغ ايران ملي گياهشناسي باغ گياهشناسي ملي ايران باغ ملي ايران گياهشناسي باغ ايران گياهشناسي ملي باغ ملي گياهشناسي ايران باغ ملي ايران گياهشناسي باغ گياهشناسي ايران ملي گياهشناسي باغ ملي ايران گياهشناسي باغ ايران ملي گياهشناسي ملي ايران باغ گياهشناسي ملي باغ ايران