City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

بقعه بي بي زينبيه

(52 رای)


بقعه بي بي زينبيه (س) در خيابان لطفعلي خان زند شيراز، در محله چهارراه مشير قرار دارد؛ ايشان از نوادگان امام موسي كاظم (ع) به شمار مي روند.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • بقعه بي بي زينبيه
 • بقعه بي بي زينبيه
 • بقعه بي بي زينبيه
 • بقعه بي بي زينبيه
بقعه بي بي زينبيه بقعه بي بي زينبيه بقعه بي بي زينبيه بقعه بي بي زينبيه مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • آدرس : شیراز - خیابان لطفعلی خان زند - چهارراه مشیر

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

2.توی تاریخ گردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 موزه گردي
 بازديد از عمارت ها و کاخ ها
 بازديد از خونه هاي تاريخي
 بازديد از کليساها و آتشکده ها
 بازديد از قلعه ها و کاروانسراها
 بازديد از پل ها و برج ها
 بازديد از بقيه جاهاي تاريخي

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»طبق نوشته سر در ورودی ایشان دختر موسی بن جعفر(علیه السلام) مي باشند اما مطمئنا با چند واسطه ایشان به امام موسی کاظم(علیه السلام) متصل می شوند. بنای حرم بقعه از اتاقی در اندازه 11×4 متر تشکیل شده است و دارای ضریحی قلمزنی نقره ای و طلایی است که در وسط حرم قرار دارد.

 • تاریخچه

  نام پدرشان ابو طالب محسن و نام برادرانشان حسین، ابوالحسن، ابوالقاسم اسماعیل، ابوعبداله یا ابوالحسین علی و خواهر گرامیشان خدیجه که معروف به بی بی دختران است و بقعه ایشان در فاصله نه چندان دور از بقعه خودشان قراردارد.
 • سیمای عمومی

  در کتیبه بالایی ضریح کلمات «الله» و «محمدرسول الله (صل الله علیه وآل وسلم)» و اسامی پنج تن حک شده است و روی درب ضریح نوشته است: ضریح مطهر بی بی زینبیه 1372 شمسی- ساخت صنایع فلزی قبادی فسا» در زیرآن آیه وان یکاد... به خط نستعلیق نوشته شده است. از طريق راهرو ورودي كه سقف و ديوارهاي آن آينه كاري شده بر خيابان لطفعلي خان متصل مي باشد.
 • سایر اطلاعات

  زیارت نامه
  اَلسَّلامُ عَلَیکِ اَیّتُهَا السَّیِّدَةُ الزَّکیَّةُ، اَلطّاهِرَةُ الوَلِیَّةُ، و الدّاعِیَةُ الحفِیَّةُ، اَشهَدُ اَنَّکِ قُلتِ حَقّاً، وَ نَطَقتِ حَقاً وَ صِدقاً، وَ دَعَوتِ اِلی مَولایَ وَ مَولاکِ، عَلانِیَةً وَ سِرّاً، فازَ مُتَّبِعُکِ، وَ نَجا مُصَدِّقُکِ، وَ خابَ وَ خَسِرَ مُکَذِّبُکِ، و المُتَخَلِّفُ عَنکِ، اِشهَدی لی بِهذِهِ الشَّهادَةِ، لِاَکونَ مِنَ الفائِزینَ بِمَعرِفَتِکِ وَ طاعَتِکِ، وَ تَصدیقِکِ وَ اتِّباعِکِ، وَ السَّلامُ عَلَیکِ، وَ السَّلامُ عَلَیکِ یا سَیِّدَتی وَ ابنَةَ سَیِّدی. اَنتِ بابُ اللهِ المُوتی مِنهُ، وَ المَأخوذُ عَنهُ، اَتَیتُکِ زائِراً، وَ حاجاتی لَکِ مُستَودِعَةً، وَ ها اَنَا ذا اَستَودِعُکِ دینی وَ اَمانَتی، وَ خَواتیمَ عَمَلی، وَ جَوامِعَ اَمَلی اِلی مُنتَهی اَجَلی، وَ السَّلامُ عَلَیکِ وَ رَحمَةُ اللهِ وَ بَرَکاتُه.
  ***
  سلام بر تو ای سرور پاک و پاکیزه و ولی من و ای دعوت کننده (به حق) به مهربانی، گواهی دهم که تو حق گفتی و به حق و راستی سخن کردی و (مردم را) آشکارا و نهان به سوی مولای من و مولای خودت دعوت فرمودی رستگار شد پیرو تو و نجات یافت تصدیق کننده ات و نومید و زیانکار شد تکذیب کننده ات و آنکس که با تو مخالفت کرد گواه باش برای من این گواهی را تا من به وسیله معرفت و اطاعت تو و تصدیق و پیروی کردنت از زمره رستگاران باشم و سلام بر تو ای سرور من و ای فرزند آقای من توئی درگاه خدا که از آن درآیند و (معالم دین را) از آن بگیرند آمده ام به درگاهت برای زیارت و حاجتهای خود را به تو سپرده ام و من اکنون به تو می سپارم دینم و امانتم و سرانجام کارهایم و همه آرزوهایم را تا پایان عمرم و بر تو باد سلام و رحمت خدا و برکاتش.
 • نقاط مثبت

  در سال 1372، در بقعه تعميرات اساسي صورت گرفته است.
 • منبع

  پایگاه جامع امامزادگان و بقاع متبرکه ایران اسلامی - پایگاه اطلاع رسانی امام زادگان حرم یار
 • سرپوشیده
 • نمازخانه
 • مناسب برای کهنسالان

اماکن مرتبطتگ ها