City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

بلوار کشاورز

(48 رای)


بلوار تاریخی و دیدنی کشاورز یکی از اولین بلوارهای کشور است که در محدوده مرکزی تهران قرار دارد. طول این بلوار تقریبا 2.2 کیلومتر است که از میدان ولی عصر (عج) تهران شروع می شود و تا بیمارستان امام خمینی (ره) ادامه دارد؛ بلوار کشاورز با فضای پیاده راهی و خصوصا نورپردازی چشم نواز شب هایش حالا به یکی از فضاهای شهری خوب تهران تبدیل شده است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • بلوار کشاورز
 • بلوار کشاورز
 • بلوار کشاورز
 • بلوار کشاورز
بلوار کشاورز بلوار کشاورز بلوار کشاورز بلوار کشاورز مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی روز چقدر وقت آزاد برای تفریح داری؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

2.توی وقت آزادت چی کار می کنی؟

 خونه مي مونم  مي زنم بيرون  برنامه اي ندارم

3.روزانه چند ساعت برای تفریح از خونه می زنی بیرون؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

4.وقتی از خونه می زنی بیرون، دوست داری چی کار کنی؟

 پياده روي
 دور دور با ماشين
 برم کلاس هاي ورزشي
 برم کلاس هاي فرهنگي و هنري
 با دوستام جمع شيم يه جا
 پاساژ گردي
 شکم گردي
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»بلوار کشاورز یکی از نخستین‌ بلوارهای ایران است که در دوره‌ی پهلوی اول و زمانی که منطقه‌ی 6 تهران در حال شکل‌گیری بود، ساخته شد. همچنین نهر کرج در زمان امیرکبیر آب را از شهرستان کرج از طریق این بلوار به تهران منتقل می‌کرد. به همین دلیل، این محدوده از نظر تاریخی و ملی جایگاه ویژه‌ای دارد. محدوده‌ ثبت ملی شده‌ این محوطه‌ی تاریخی از پیاده‌روی جنوبی تا پیاده‌روی شمالی میدان ولی‌عصر (عج) تا ابتدای کارگر شمالی درنظر گرفته شده است.

 • تاریخچه

  بلوار کشاورز بلواری شرقی - غربی در منطقه ۶ شهرداری تهران است. علت نام گذاری این خیابان به بلوار کشاورز، مجاورت ساختمان پیشین وزارت جهاد کشاورزی ایران با آن است.
  این بلوار که قبلاً به نام بلوار الیزابت دوم نامیده می‌شد، در زمان گذشته یکی از تفرجگاه‌های شهر تهران بوده است به طوری که در اواخر روز و روزهای تعطیل، تعداد زیادی از شهروندان از این بلوار به عنوان محل گذران اوقات فراغت و تفریح استفاده می‌نمودند. در میانه این بلوار نهری روان است که به نهر کرج شهرت دارد. نهر کرج در واقع رودخانه‌ای بود که از رودخانه کرج منشعب می‌گردید و به سمت اراضی بهجت آباد حرکت نموده و از این اراضی به سمت دارالخلافه تهران امتداد می‌یافت. آب این نهر برای مقاصد کشاورزی و جهت آب شرب منازل در تهران قدیم استفاده می‌شده‌است. تا قبل از لوله کشی تهران این نهر نقش عمده‌ای در تأمین آب تهران داشت. موقعیت جغرافیایی نهر کرج منطبق بر بلوار کشاورز کنونی است.
 • ویژگی ها

  ازسال ۱۳۹۱ که تلاش‌ها برای ثبت ملی این بلوار شروع شد تا امروز که این بلوار در فهرست آثار ملی ثبت شده است، بارها اخبار متفاوتی دربارهٔ آن منتشر شده است. اما خبر احتمال گذر مسیر بی آر تی از این محور گویا نقطه‌ای شد تا وضع ثبت ملی این بلوار مشخص شود تا راه بر دست اندازی‌ها به آن بسته شود. ۲۸ شهریور ماه سال ۱۳۹۴ بالاخره بلوار کشاورز در فهرست آثار ملی ثبت شد تا راه‌ها برای تخریب این بلوار توسط شهرداری تهران بسته شود.
 • سایر اطلاعات

  بلوار کشاورز تهران از میدان ولی عصر در شرق آغاز و به خیابان دکتر قریب در غرب ختم می‌شود.
  طول بلوار کشاورز تهران تقریباً ۲٫۲ کیلومتر است و در طول مسیر خود از شرق به غرب با خیابان فلسطین، خیابان حجاب، خیابان وصال شیرازی، خیابان قدس، خیابان ۱۶ آذر، خیابان کارگر و خیابان جمالزاده تقاطع دارد.
  ضلع جنوبی پارک لاله نیز به این بلوار ختم می‌شود و در نزدیکی دانشگاه تهران قرار دارد.
 • مسیر مترو بهترین مسیر برای دسترسی به بلوار کشاورز استفاده از ایستگاه مترو میدان ولی عصر واقع در خط سه مترو تهران است.
 • نظر
  شنبه 24 تير 1396

  نورپردازی بلوار کشاورز توی شب ها فوق العاده است.
  مخصوصا شب های پائیز و بعد از سپری شدن تایم ترافیک بلوار کشاورز. از ساعت 8 و 9 شب به بعد اونجا جوون می ده برای قدم زدن و لذت بردن

 • نظر پرهام
  پنجشنبه 29 تير 1396

  چرا دوچرخه هایی که قبلا سر بلوار کشاورز گذاشته بودن دیگه کار نمی کنن؟
  اینجا مسیر دوچرخه سواری داره اما خیلی وقت ها دوچرخه نداره!

 • نظر
  شنبه 24 تير 1396

  نورپردازی بلوار کشاورز توی شب ها فوق العاده است.
  مخصوصا شب های پائیز و بعد از سپری شدن تایم ترافیک بلوار کشاورز. از ساعت 8 و 9 شب به بعد اونجا جوون می ده برای قدم زدن و لذت بردن

اماکن مرتبطتگ ها