City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

بند يخچال

(71 رای)


بند يخچال يکي از نقاط ديدني شهر تهران است که به جهت وجود سنگ هاي طبيعي مناسب براي صخره نوردي، بسيار مورد توجه علاقه مندان به اين ورزش قرار گرفته است. منطقه بند يخچال با داشتن سنگ هاي مناسبي همچون "آلبرت"، "مريم"، "کلاهک"، "چکمه" و ده ها سنگ کوتاه و بلند ديگر، امروزه به صورت مکاني بسيار جذاب براي علاقه مندان درآمده است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • بند يخچال
 • بند يخچال
 • بند يخچال
 • بند يخچال
بند يخچال بند يخچال بند يخچال بند يخچال مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • قیمت : رایگان
 • آدرس : تهران، میدان تجریش، دربند, بند یخچال

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

2.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

3.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»منطقه بند یخچال در شمال تهران از جمله مناطق منحصر به فردی است که هر ساله خیل عظیمی از کوهنوردان, سنگنوردان و حتی مردم عادی را به خود جذب می کند. تقریبا" تمامی کلاسهای عملی کوهنوردی اعم از سنگنوردی (مقدماتی,پیشرفته و مربیگری) ,غارنوردی, کوهپیمائی,ا مداد و نجات و ... در بند یخچال برگزار می گردد و درواقع بند یخچال مدرسه کوهنوردی تهران و حتی ایران است. برای رسیدن به بند یخچال از میدان سربند که شروع مسیر پیاده روی است دو راه پیش رو دارید. یکی مسیر مستقیم که مسیر اصلی و عمومی پیاده روی دربند میباشد و دیگری راه پله ای که از کنار تله سی یژ شروع شده و شما را به ایستگاه بالای تله و در نهایت به دوراهی بند یخچال میرساند.

 • ویژگی ها

  اگر مسیر تله سیژ را که دارای شیب بیشتری است، انتخاب می کنید، با حرکت در این مسیر پس از حدود نیم ساعت پیاده روی به ایستگاه بالای تله سی یژ خواهید رسید. بعد از ایستگاه ارتفاع کم شده و از کنار رودخانه عبور خواهید کرد که برای استراحت و صرف صبحانه هم مناسب است. پس از حدود 15 دقیقه از ایستگاه به دوراهی بند یخچال می رسید که روبرویتان کافه، سمت چپ پناهگاه شیرپلا و سمت راست مسیر بند یخچال میباشد. با عبور از پل در سمت راست مسیر بند یخچال را در پیش بگیرید. پس از کمی راهپیمایی در این مسیر از داخل کافه ای بنام باغچه کمپینگ عبور کرده و حدود 10 دقیقه بعد از کافه نیز به چشمه آبی می رسید که می توانید از آب آن بیاشامید. آب به اندازه کافی از چشمه بردارید چون بقیه راه تا جانپناه شروین و آبشارهای پائین پناهگاه شیرپلا از آب خبری نخواهد بود. بعد از چشمه همچنان به سمت بالا ارتفاع بگیرید تا به منطقه وسیعی برسید که پوشیده از سنگهای بزرگ میباشد. به این منطقه بند یخچال میگویند. گاهی سنگنوردانی را می بینید که در حال صعود و تمرین بر روی این سنگ ها هستند. در روبرو و دور دست نیز دیواره 200 متری بند یخچال را میبینید که جانپناه شروین در مجاور و سمت چپ ْآن قرار دارد. این دیواره مقصد نهایی سنگ نوردان حرفه ای است که برای صعود از دیواره به این منطقه می آیند. از بین سنگها به سمت دیواره حرکت کنید تا به پای دیواره ای برسید که جانپناه بر روی آن قرار دارد.
 • سیمای عمومی

  منطقه بند یخچال و مسیر قله اسپیلت با توجه به انواع و اقسام سنگ مانند سنگ مریم، سنگ چکمه و سنگ های ریز و درشت دیگر، دیواره ،گرده، تیغه و نزدیک بودن به شهر تهران (تجریش-دربند- پس قلعه-دو راهی بند یخچال) در حقیقت بهشت سنگنوردان تهرانی است، چون در این منطقه ازسنگنورد مبتدی تا منتهی (حرفه ای) می توانند تمرین کنند و از صعود و فرود با طناب و دست به سنگ شدن بدون طناب لذت ببرند .
 • وسایل مورد نیاز

  تجهیزات سنگ نوردی، کفش کوهنوردی مناسب
 • منبع

  همطناب من, کوهنوردی نشاط زندگی, آنوبانینی
 • پارکینگ آخرین محل پارکینگ در میدان مجسمه دربند است
 • سرویس بهداشتی در پناهگاه ها و برخی کافه ها امکان استفاده از سرویس بهداشتی وجود دارد
 • نمازخانه در طول مسیر کوهنوردی دربند وجود دارد
 • بوفه در طول مسیر بوفه ها، کافه ها و مغازه هایی برای خرید مایحتاج وجود دارد
 • محل استراحت
 • محل کمپ در قسمت هایی از مسیر امکان کمپ وجود دارد. همچنین برای کمپ می توانید از پناهگاه های مجاور استفاده کنید
 • مسیر پیاده روی بند یخچال در مسیر دربند به توچال واقع شده و بعد از حدود نیم ساعت پیاده روی از یک دو راهی از مسیر اصلی جدا شده و دقیقا در سمت راست دره قرار می گیرد.

اماکن مرتبطتگ ها

بند يخچال مسير دسترسي بزنيم بيرون معرفي بند يخچال مسير دسترسي بند يخچال بزنيم بيرون بند يخچال معرفي مسير دسترسي بند يخچال بند يخچال بزنيم بيرون مسير دسترسي معرفي بزنيم بيرون بند يخچال بزنيم بيرون مسير دسترسي بزنيم بيرون معرفي معرفي بند يخچال معرفي مسير دسترسي معرفي بزنيم بيرون بند يخچال مسير دسترسي بزنيم بيرون بند يخچال مسير دسترسي معرفي بند يخچال بزنيم بيرون مسير دسترسي بند يخچال بزنيم بيرون معرفي بند يخچال معرفي مسير دسترسي بند يخچال معرفي بزنيم بيرون مسير دسترسي بند يخچال بزنيم بيرون مسير دسترسي بند يخچال معرفي مسير دسترسي بزنيم بيرون معرفي مسير دسترسي بزنيم بيرون بند يخچال مسير دسترسي معرفي بند يخچال مسير دسترسي معرفي بزنيم بيرون بزنيم بيرون بند يخچال مسير دسترسي بزنيم بيرون بند يخچال معرفي بزنيم بيرون مسير دسترسي بند يخچال بزنيم بيرون مسير دسترسي معرفي بزنيم بيرون معرفي بند يخچال بزنيم بيرون معرفي مسير دسترسي معرفي بند يخچال مسير دسترسي معرفي بند يخچال بزنيم بيرون معرفي مسير دسترسي بند يخچال معرفي مسير دسترسي بزنيم بيرون معرفي بزنيم بيرون بند يخچال معرفي بزنيم بيرون مسير دسترسي بند يخچال مسير دسترسي بزنيم بيرون معرفي بند يخچال بزنيم بيرون معرفي مسير دسترسي بند يخچال معرفي مسير دسترسي بزنيم بيرون بند يخچال بزنيم بيرون مسير دسترسي معرفي بند يخچال بزنيم بيرون معرفي مسير دسترسي بند يخچال مسير دسترسي معرفي بزنيم بيرون مسير دسترسي بند يخچال بزنيم بيرون معرفي مسير دسترسي بند يخچال معرفي بزنيم بيرون مسير دسترسي بزنيم بيرون معرفي بند يخچال مسير دسترسي بزنيم بيرون بند يخچال معرفي