City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

بوستان بازيافت تهران

(78 رای)


اگر به دنبال يک جاي خوب براي گردش و تفريح در جنوب تهران هستيد، مي توانيد بوستان بازيافت را در ليست انتخاب هايتان قرار دهيد. در پارک بازيافت تهران تنديس‌حيوانات با پسماندهاي خشک و زباله‌هاي دورريختني ساخته شده و حتي براي ساخت نيمکت‌ها و گلدان‌ها هم از لاستيک‌هاي فرسوده انواع خودروها استفاده شده است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • بوستان بازيافت تهران
 • بوستان بازيافت تهران
 • بوستان بازيافت تهران
 • بوستان بازيافت تهران
بوستان بازيافت تهران بوستان بازيافت تهران بوستان بازيافت تهران بوستان بازيافت تهران مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • قیمت : رایگان
 • آدرس : علی آباد بالاتر از بزرگراه آزادگان، ضلع جنوب پارک خزانه

«نظرتون چیه؟»

1.توی روز چقدر وقت آزاد برای تفریح داری؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

2.توی وقت آزادت چی کار می کنی؟

 خونه مي مونم  مي زنم بيرون  برنامه اي ندارم

3.روزانه چند ساعت برای تفریح از خونه می زنی بیرون؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

4.وقتی از خونه می زنی بیرون، دوست داری چی کار کنی؟

 پياده روي
 دور دور با ماشين
 برم کلاس هاي ورزشي
 برم کلاس هاي فرهنگي و هنري
 با دوستام جمع شيم يه جا
 پاساژ گردي
 شکم گردي
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»در بوستان بازیافت سعی شده با طراحی خاصی از المان ها و مجسمه ها، کاری کنند تا شما به مفهوم جدیدی از بازیافت و استفاده مناسب از مواد دورریختنی برسند.
«بوستان بازیافت» در جنوب شهر تهران پر از تندیس‌هایی است که با مواد و وسایل دورریختنی ساخته شده‌اند. علاوه بر این شهروندان فعال و خلاق با نبوغ و استعداد خود از آهن‌آلات و سایر فلزات اشکال و مجسمه‌های حجمی ساخته‌اند که به‌عنوان تزئین‌کننده بوستان در نقاط مختلف آن نصب شده است.

 • تاریخچه

  طرح پارک بازیافت با استفاده از تجربه های جهانی در مورد بازیافت شکل گرفته است اما این پارک با این شکل برای اولین بار است که در ایران ساخته شده است.
 • ویژگی ها

  در حال حاضر متاسفانه خیلی از مواد قابل بازیافت در زباله های تهران بدون هیچگونه بازیافتی دور ریخته می شوند؛ در حالی که اگر در پارک بازیافت علی آباد تهران قدم بزنید، متوجه می شوید که می توان از این مواد دور ریختنی استفاده های زیادی کرد. هدف از ساخت این پارک این است که نشان دهیم می توان با استفاده از پسماندهای خشک یک پارک را تجهیز کرد.
  بوستان بازیافت تهران حاصل از مواد و وسایل دور ریختنی است . در این بوستان تندیس های حیوانات با پسماندهای خشک و زباله های دور ریختنی ساخته شده اند.بر همین اساس و بطور موردی می توان به ساخت نیمکتها و حتی گلدانها در گوشه و کنار این بوستان اشاره کرد که از لاستیک های فرسوده انواع خودروها استفاده شده است. علاوه بر این شهروندان فعال و خلاق با نبوغ و استعداد خود از آهن آلات و سایر فلزات اشکال و مجسمه های حجمی ساخته اند و به عنوان تزیین کننده بوستان در نقاط مختلف آن نصب شده است.
 • سایر اطلاعات

  طرح پارک بازیافت با استفاده از تجربه‌های جهانی در مورد بازیافت شکل گرفته اما این پارک با این شکل و شمایل برای اولین بار در ایران ساخته شده است. این مکان با توجه به ایده جدید و نو و زیبایی خاص و منحصر به فردش مکانی جذاب و خاطره‌انگیز را برای بازدیدکنندگان فراهم کرده که می‌تواند برای کودکان نیز در عین مفرح بودن آموزنده باشد. بوستان بازیافت تهران در محله علی‌آباد، بالاتر از بزرگراه آزادگان و به عبارتی ضلع جنوب پارک خزانه در منطقه12 شهرداری تهران قرار دارد. با این حساب، جنوب شهری‌ها همسایه این بوستان هستند و برای رسیدن به آن کار سختی ندارند، اهالی شمال شهر هم اگر گذرشان به سمت مناطق جنوب شهر افتاد می‌توانند گشتی در این بوستان بزنند و تصویری را که از «جنوب شهر» در ذهن دارند به‌روز کنند.
 • مسیر مترو نزدیک ترین ایستگاه مترو به پارک بازیافت، ایستگاه مترو علی آباد واقع در خط یک مترو تهران است.
 • مسیر خودروی شخصی پارک بازیافت تهران در محله علی آباد بالاتر از بزرگراه آزادگان و به عبارتی ضلع جنوب پارک خزانه در منطقه 12 شهرداری تهران قرار دارد.

اماکن مرتبطتگ ها