City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

بوستان نرگس قم

(44 رای)


بوستان نرگس، به عنوان مجموعه اى اختصاصى براى بانوان در استان قم احداث و در سال 85 به شهردارى واگذار شده است و علاوه بر کلاس هاى فرهنگى و آموزشى، سالن هاي ورزشي هم در پارم نرگس ايجاد شده تا بانوان به راحتي بتوانند در فضايي آزاد از آن استفاده کنند. پارک نرگس قم با مساحت دوازده هکتار شرايطى را براى زنان اين استان فراهم آورده تا در يک فضاى باز و با آسودگى خيال به تفريح و ورزش بپردازند.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • بوستان نرگس قم
 • بوستان نرگس قم
 • بوستان نرگس قم
 • بوستان نرگس قم
بوستان نرگس قم بوستان نرگس قم بوستان نرگس قم بوستان نرگس قم مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • تلفن تماس : 2910353 و 2910354 و 2910470
 • قیمت : اقتصادی
 • ساعت کاری : 8 الی 20
 • آدرس : قم- خیابان زنبیل آباد- جنب اداره اطلاعات قم- بوستان نرگس

«نظرتون چیه؟»

1.توی روز چقدر وقت آزاد برای تفریح داری؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

2.توی وقت آزادت چی کار می کنی؟

 خونه مي مونم  مي زنم بيرون  برنامه اي ندارم

3.روزانه چند ساعت برای تفریح از خونه می زنی بیرون؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

4.وقتی از خونه می زنی بیرون، دوست داری چی کار کنی؟

 پياده روي
 دور دور با ماشين
 برم کلاس هاي ورزشي
 برم کلاس هاي فرهنگي و هنري
 با دوستام جمع شيم يه جا
 پاساژ گردي
 شکم گردي
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»در پارک نرگس قم کنترل و نظارت بر امنیت محیط، مسائل اخلاقى، اردوها، مراسم و ... به بهترین نحو صورت مى گیرد تا خانم ها با آرامش، بدون دغدغه و نگرانى از فضا، وسایل تفریحى و ورزشى استفاده کنند و لذت ببرند.

 • تاریخچه

  هدف از ساخت بوستان نرگس، ایجاد یک محیط امن، شاد و جذاب براى آموزش، تفریح و ورزش بانوان و تأمین سلامت جسم و روح آنها بوده است. بدین نحو که از طریق استفاده از فضاى باز، امکانات و برنامه هاى ورزشى سلامت جسم خود را تضمین کنند و با شرکت در کلاس هاى آموزشى مختلف و با بالابردن خلاقیت و سطح آگاهى و فرهنگ شان، سلامت روح خود را تأمین کنند.
 • ویژگی ها

  بوستان نرگس اولین پارک بانوان در قم به شمار می رود. در این پارک مکان های سرپوشیده ای برای ورزش صبحگاهی ساخته شده است که نمای پارک را زیبا و نشاط آور کرده است.در کنار مکان سرپوشیده «ست سلامت» نصب شده است تا دسترسى به آن بعد از ورزش صبحگاهى آسان باشد.
 • پیشنهاد ویژه

  می توانید علاوه بر استخر و باشگاه، از پیست دوچرخه سواری و مسیر پیاده روی این پارک نیز استفاده کنید.
  ازارچه دائمى در کنار این بوستان واقع شده که زیر نظر سازمان میادین شهر، مثل بازارچه هاى سطح شهر فعالیت مى کنند و خانم ها طبق قرارداد این غرفه ها را اجاره مى کنند و محصولات متنوعى از جمله نان سنتى، صنایع دستى و ... ارائه مى دهند که البته خرید از این ده غرفه براى تمامى افراد خانواده آزاد مى باشد.
 • شرایط استفاده

  استقبال از ورزش صبحگاهى در سنین مختلف خوب بوده است و بسیارى از بانوان ورزشکارمان این محیط را براى تمرین انتخاب مى کنند.
  کتابخانه واقع در بوستان نرگس زیر نظر کتابخانه هاى عمومى استان است و دختران دوازده سال به بالا حق عضویت در آن را دارند. کتاب هاى موجود در کتابخانه براى استفاده عموم در نظر گرفته شده اند و شامل موضوعاتى چون: مذهبى، روانشناسى، کودک، نوجوان، ادبیات ایران، تاریخى و ... مى باشد. کتاب هاى بخش مرجع براى استفاده خانم ها داخل سالن امانت داده مى شوند.
 • امکانات ویژه

  کتابخانه عمومى
  کلبه
  آلاچیق
 • سایر اطلاعات

  این روزها زنان و دختران ایرانى با لباس هایى پوشیده در میدان هاى ورزشى در عرصه ملى و بین المللى ظاهر مى شوند و با نام بانوى ایرانى خوش مى درخشند، براى کشور مدال به ارمغان مى آورند و حضور پرافتخارشان را به همگان ثابت مى کنند. آنان هم اکنون در بیست و پنج رشته ورزشى از جمله والیبال، بسکتبال، ژیمناستیک، جودو، اسکى، رالى، پاروزنى و ... فعالیت مى کنند که به تازگى موتورسوارى هم به این ورزش ها اضافه شده است. بانوان به دلایل مختلفى نمى توانند به راحتى در هر مکانى به حرکات ورزشى بپردازند و اغلب اوقات ورزش و تفریحات آنها به مکان هاى بسته و سالن هاى ورزشى محدود مى شود که البته تعداد این سالن ها نیز کم بوده و بیشترین فضاهاى ورزشى متعلق به آقایان است. این در حالى است که نیمى از جمعیت کشور ما را زنان تشکیل مى دهند.
  مساحت کل چمن در فضاى بوستان شش هزار و هشتصد متر مربع است. درختچه هاى زینتى و گل هاى فصلى در چهارهزار متر مربع کاشته شده اند که در کنار گل ها روى یک تابلوى کوچک نام آنها نصب شده است. فضاى باغ در این بوستان حدود سه و نیم هکتار مى باشد و در حال افزایش سکوهاى نشیمن، مبلمان پارکى، پیاده روها، تکمیل روشنایى و احیاء باغ ها و نهرهاى زراعى در داخل بوستان هستند.
  یکى از پرطرفدارترین برنامه هاى ورزشى در بوستان نرگس، ورزش صبحگاهى است که هر روز صبح با حضور مربى و جمع زیادى از خانم ها برگزار مى شود. «خانم دانشمند» مربى این برنامه، حدود هشت سال سابقه مربیگرى دارد. وى در مورد توجهش به ورزش مى گوید: «بعد از عبور از سى سالگى، بدن شروع به چربى سازى مى کند. وقتى خانم ها به طور منظم ورزش کنند بدن آنها به جاى چربى، عضله مى سازد و حجم عضله در بدن آنها بالا مى رود. در این صورت با بالا رفتن سن، بدن فرم خود را از دست نمى دهد و همان طور شاداب مى ماند. عضله ها از بروز بسیارى از ناراحتى هاى مفصلى، عوارض استخوانى، آسیب ها و ... جلوگیرى مى کنند. ابتدا طبق قاعده و اصول مراحل گرم کردن، بدنه ورزش، سرد کردن، و ریلکسیشن را اجرا مى کنیم و سپس براى خانم هایى که ناراحتى هاى خاصى دارند، نرمش ها و ورزش هاى متفاوتى را ارائه مى دهیم. کسانى که براى ورزش به اینجا مى آیند از درون شادترند و حتى در منزل هم با خانواده خود اخلاق بهتر و رابطه صمیمى ترى دارند. حتى تعدادى از خانم ها که دچار بیمارى هایى چون فشارخون، دیسک کمر و سردردهاى میگرنى بوده اند با حضور مداوم و رعایت برخى نکات، تا حدودى بهبود یافته اند.
 • منبع

  سایت اهل بیت
Map Data
Map data ©2016 Google
Map DataMap data ©2016 Google
Map data ©2016 Google
 • نظر
  يكشنبه 01 مرداد 1396

  سلام مطمئنید مجموعه ای اختصاصی ویژه بانوان است؟ پس آن باغبان های آقاآ نجاچکار می کنند؟ مطمئنید نیروی خانم نمی توانید پیداکنید؟ فقط جاهایی که نیروی آقا باید باشد، بایدنیروی خانم استخدام شودو جایی که نبایدنیروی آقا باشد نیروی خانم استخدام نمی کنید؟ آن آقای جوان که آنجابود ووقتی به یکی ازپرسنل خانم اعتراض کردیم گفتند ایشون ناظرند!
  اعتراض به شهرداری بی فایدست و وقتی با۱۳۷که تلفن پیشنهادات وانتقادات شهرداری هست تماس گرفتم، اصلاشکایتم روثبت نکردن وگفتن بایدباشن!

 • نظر
  جمعه 13 اسفند 1395

  با سلام دلیل اینک دوچرخه کودکان وارد بوستان نشود چیست؟ چرا اینقدر زور می گویید؟

 • نظر
  جمعه 21 مهر 1396

  بسیار پرسنل بی ادبی داره. متاسفم.

 • نظر
  پنجشنبه 19 مرداد 1396

  اصلا نظارت دقیق نیست
  ساختمانهای اطراف اشراف دارند
  باغبان مرد اونجا کار میکنه
  این ادا و اصول هاتون رو بذارید کنار لطفا

 • نظر
  شنبه 13 آبان 1396

  چقد مسخره. باغبون آقا اونجاست ساختمونای اطرافم کاملا مسلطن . پس نمیشه گفت مخصوص بانوان
  همه چیز بی نهایت گرونه

اماکن مرتبطتگ ها