City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

تاج سد دریاچه شهدای خلیج فارس (گذر موج)

(63 رای)


تاج سد دریاچه چیتگر که از آن با عنوان گذر موج دریاچه شهدای خلیج فارس هم نام برده می شود، یکی از فضاهای دیدنی عرصه 250 هکتاری دریاچه چیتگر است که می توانید در آن پیاده روی و دوچرخه سواری کنید و از تماشای غروب و نورپردازی زیبایش، لذت ببرید.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • تاج سد دریاچه شهدای خلیج فارس (گذر موج)
 • تاج سد دریاچه شهدای خلیج فارس (گذر موج)
 • تاج سد دریاچه شهدای خلیج فارس (گذر موج)
 • تاج سد دریاچه شهدای خلیج فارس (گذر موج)
تاج سد دریاچه شهدای خلیج فارس (گذر موج) تاج سد دریاچه شهدای خلیج فارس (گذر موج) تاج سد دریاچه شهدای خلیج فارس (گذر موج) تاج سد دریاچه شهدای خلیج فارس (گذر موج) مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی روز چقدر وقت آزاد برای تفریح داری؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

2.توی وقت آزادت چی کار می کنی؟

 خونه مي مونم  مي زنم بيرون  برنامه اي ندارم

3.روزانه چند ساعت برای تفریح از خونه می زنی بیرون؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

4.وقتی از خونه می زنی بیرون، دوست داری چی کار کنی؟

 پياده روي
 دور دور با ماشين
 برم کلاس هاي ورزشي
 برم کلاس هاي فرهنگي و هنري
 با دوستام جمع شيم يه جا
 پاساژ گردي
 شکم گردي
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»محوطه‌سازي‌ و ابنيه فلزي تاج سد درياچه شهداي خليج‌فارس ( گذر موج) يكي از مهم‌ترين بخش های فاز دوم دریاچه چیتگر تهران است. در وسط این سازه سکو و فضای مناسبی برای استراحت خانواده ها در نظر گرفته شده است تا چشم انداز خوبی نسبت به کوه های شمال تهران و آبشار تهران از فراز دریاچه چیتگر داشته باشند. همچنین در پشت این سازه، جنگل های چیتگر قابل مشاهده است.

 • ویژگی ها

  بخش اصلي پروژه شامل سازه‌اي قوسي‌شكل به ارتفاع حدود 15متر است و ساير بخش‌هاي سازه تاج سد را قوس‌هاي كوچك‌تر در طرفين سازه اصلي تشكيل مي‌دهند؛ به‌طوري كه 3سازه قوسي در غرب و 4سازه قوسي در شرق سازه اصلي قرار مي‌گيرند‌.
 • سیمای عمومی

  در قسمت میانی تاج سد دریاچه چیتگر (گذر موج) ابنیه ای با کاربری ایجاد منظرگاه مناسب وجود دارد که می توانید از سایه بان های آن استفاده کنید و در فضایی زیبا، دریاچه چیتگر را تماشا کنید.
  همچنین به منظور امتداد بصری در طول پروژه، فضاهای بین رواق اصلی به وسیله رواق هایی با طرح چوپ پوشانده شده است که زیبایی گذر موج دریاچه چیتگر را دو چندان کرده است.
 • سایر اطلاعات

  در طراحی سیستم نورپردازی پروژه گذر موج به گونه‌ای عمل شده که فضا و احجام ابنیه تاج سد دریاچه شهدای خلیج فارس، نما و حس متفاوتی را در طول شب به بازدیدکنندگان القا کند.
  ، ایجاد نورهای خطی روی سقف و شکاف‌های سازه‌های قوسی شکل تاج سد، گذر موج را از فواصل دور و از نقاطی از قبیل بزرگراه شهید خرازی، بوستان جنگلی چیتگر و مجتمع‌های مسکونی اطراف دریاچه قابل رویت ساخته است.
 • مسیر مترو با استفاده از خط 5 مترو تهران می توانید از طریق دو ایستگاه ایران خودرو و چیتگر به پارک چیتگر و دریاچه شهدای خلیج فارس (دریاچه چیتگر) دسترسی داشته باشید.
 • نظر پرهام
  پنجشنبه 29 تير 1396

  اینجا توی شب ها خیلی قشنگه؛ نورپردازی زیبایی داره
  بهترین موقع غروب هست که هم از غروب آفتاب توی دریاچه لذت ببرید و هم زیبایی شب این قسمت دریاچه رو ببینید

اماکن مرتبطتگ ها