City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

تالاب اميرکلايه کياشهر

(40 رای)


تالاب امير كلايه كه در گذشته آن را شاله كل هم مي ناميدند، در بخش شير جوپشت در شمال شهر لاهيجان واقع شده و يکي از تالاب هاي زيباي استان گيلان است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • تالاب اميرکلايه کياشهر
 • تالاب اميرکلايه کياشهر
 • تالاب اميرکلايه کياشهر
 • تالاب اميرکلايه کياشهر
تالاب اميرکلايه کياشهر تالاب اميرکلايه کياشهر تالاب اميرکلايه کياشهر تالاب اميرکلايه کياشهر مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • آدرس : استان گیلان – شهر لاهیجان – کیاشهر

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»تالاب امیرکلایه کیاشهر در حدود 1230 هكتار مساحت دارد و عمق متوسط آن 2 متر است. اين بخش از طبيعت گيلان داراى جاذبه هاى مختلفى است كه نقش مهمى در حيات گونه هاى ديگر موجودات آبزى و غيرآبزى منطقه داشته و در كنار آن اثرات اكولوژيكى، اقتصادى و گردشگرى تالاب امير كلايه نيز حائز اهميت است.

 • ویژگی ها

  یكى از ويژگى هاى منحصر به فرد تالاب بين المللى امير كلايه لاهيجان در مقايسه با ديگر تالاب هاى گيلان اين است كه اين تالاب از محدود محيط هاى تالابى آب شيرين است كه تنها در يك كيلومترى دريا قرار دارد.
  اين تالاب همچنين زيستگاه 11 گونه از انواع ماهيان مانند سوف، حاجى ترخان، اسبوله، اردك ماهى، كپور و گونه هاى ديگراست كه در تنوع بخشى به اين اكوسيستم آبى نقشى مؤثر دارند. لاى ماهى از مهمترين گونه آبزيان در اين تالاب است كه از نظر كارشناسان شيلاتى حيات آن حائز اهميت است.
  علاوه بر وجود انواع گونه هاى جانورى در اين تالاب، اين محيط آبى زيستگاه 12 گونه گياهى آبزى نظير نيلوفر آبى، لاله تالابى، مريم آبى و عدسك از نمونه هاى شاخص آن به شمار مى رود. پسته دريايى كه در زبان محلى به آن ثعله باقلى مى گويند، يكى از گياهان زيبايى است كه در اين تالاب مى رويد و محصول آن لاله تالابى است. اين گونه گياهى با كلاهك سبز رنگ و دانه هاى كوچك به رنگ سبز داراى خاصيت هاى دارويى و درمانى است و در طب سنتى مورد استفاده قرار مى گيرد. مصرف اين گياه براى گردشگران نيز از جذابيت خاصى برخوردار است.
  خزندگانی که در این تالاب و حوزه آبزیان آن زیست می‌کنند، عبارتند از: لاک‌پشت‌ها، مارها، سوسمار؛ دوزیستان تالاب: شامل سه گونه قورباغه از جنسRana (قورباغه سبز) وHyla Arborea (قورباغه درختی) می‌باشد.
  مشاهدات نشان می‌دهد که در تالاب و اراضی اطراف آن، شغال و شنگ یا سمور آبی به فراوانی یافت می‌شود و گربه جنگلی و تشی نیز دیده شده‌اند.
  تا کنون در این تالا ب 133 گونه پرنده شناسایی شده که از زیبا ترین گونه پرندگان می توان به کشیم کوچک، کشیم گردن سیاه، باکلان بزرگ، باکلان کوچک، حواصیل خاکستری، اگرت بزرگ، غاز خاکستری، اردک گیلار، اردک ارده‌ای، اردک خوتکا، اردک سرسبز، اردک فیلوش، اردک نوک پهن، اردک تاج‌دار، اردک سرحنایی، اردک بلوطی، اردک سیاه کاکل، یلوه آبی، چنگر نوک سرخ، طاووسک، چنگر، خروس کولی، خروس کولی دم سفید، پاشلک معمولی، پاشلک کوچک، کاکایی دریای خزر، کاکایی سر سیاه، سنقر تالابی، عقاب دریایی دم سفید، عقاب خالدار بزرگ، عقاب خالدار کوچک اشاره کرد.
 • شرایط استفاده

  تالاب امیر کلایه در 28 كيلومتري شمال غربي لنگرود، در نزديكي جاده بندر كياشهر به لنگرود قررا دارد.
 • منبع

  پایگاه خبری تحلیلی لاهیجان-رودبنه

اماکن مرتبطتگ ها