City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

تالاب بين المللي شادگان

(38 رای)


تالاب بين‌المللي شادگان يکي از تالاب‌ هاي بزرگ ايران است که در جنوب شهر شادگان در استان خوزستان واقع شده‌ است. سطح تالاب پوشيده از گياهان گوناگون است و به همين دليل زيستگاه مناسبي براي پرندگان آبزي کوچ کننده بوده، که در پاييز از کانادا، سيبري و شمال اروپا به اين منطقه حرکت مي کنند.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • تالاب بين المللي شادگان
 • تالاب بين المللي شادگان
 • تالاب بين المللي شادگان
 • تالاب بين المللي شادگان
تالاب بين المللي شادگان تالاب بين المللي شادگان تالاب بين المللي شادگان تالاب بين المللي شادگان مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • آدرس : خوزستان - شادگان جنوب شهر شادگان

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»این تالاب در کل ۴۰۰ هزار هکتار پهنا دارد که ۲۹۶ هزار هکتار آن جزو مناطق حفاظت شده می باشد و تالاب بین‌ المللی شادگان یکی از تالاب‌ های بزرگ ایران است.
آب این تالاب از رودخانه جراحی، بارندگی های زمستان و جزر و مد خلیج فارس فراهم می شود. آب وارده از رودخانه جراحی به این تالاب، سالانه حدود ۹۰۰ میلیون متر مکعب می باشد.

 • ویژگی ها

  از ویژگی های مهم و بی نظیر تالاب شادگان می توان به مقیاس بزرگ، طبیعی بودن، تنوع زیستگاهی و نقشی که در تامین معاش ساکنان محلی ایفا می کند، اشاره کرد. سه شهر بزرگ شادگان، آبادان و ماهشهر در حاشیه این تالاب و تعدادی روستا نیز در مجاورت آن قرار دارند. همچنین دو روستا در داخل این تالاب قرار گرفته اند. جمعیت شهر شادگان و روستاهای اطراف از نظر تاریخی برای تامین معاش وابسته به تالاب هستند.
  تالاب شادگان از زیستگاه های مهم کشور و کوچگاه زمستانی ۱۵۰ گونه پرنده (۲۰ گونه بومی و ۱۳۰ گونه دیگر) است که ۱۳ گونه از آنها مانند اردک مرمری، پلیکان پا خاکستری، عروس غاز، اردک سرسفید، گیلانشاه خالدار، عقاب شاهی، عقاب تالابی خالدار و عقاب دریایی دم سفید در معرض خطر انقراض جهانی است. با این وجود، شکار پرندگان در این تالاب به شکل وسیعی صورت می گیرد و فروش پرندگان شکاری یکی از راه های امرار معاش روستاییان اطراف تالاب است و گاه گاه قایق های شکارچی در منطقه دیده می شوند که شکارچیان با تفنگ شکاری بر روی آنها به دنبال صید خود می گردند و تقریبا هر پرنده ای که بخواهید در سبد زنانی که در کنار جاده بساط کرده اند، یافت می شود. از طاووسک اهلی تا مرغ و خروس های خانگی.
 • سیمای عمومی

  وسعت تالاب شادگان بیش از۴۵۰ هزار هکتار بوده است اما متأسفانه به دلیل عدم توجه به توابع زیست محیطی در انجام پروژه‌ های توسعه صنعتی و راه سازی و ..، خشکسالی، کم شدن آب ورودی به آن به دلیل سد سازی و … و همچنین کم شدن آب ورودی به کارون و ذخیره و انتقال آب این رودخانه به مناطق دیگر، آبراهی که در جنوب اهواز و در فصل زمستان، با افزایش آب رودخانه، آب شیرین تالاب را تامین و در اصل تعویض می کرده، خشک گردیده و تالاب شادگان از آبراه حیاتی نیز محروم گشت و دلایل دیگر باعث کم شدن بیش از حد وسعت این تالاب گردید.
 • شرایط استفاده

  برای دسترسی به تالاب بین المللی شادگان می توان از اتوبان اهواز به آبادان که در ضلع غربی تالاب قرار دارد استفاده کرد. همچنین پناهگاه حیات وحش شادگان از محل سه راه دارخوین تا ابتدای ورودی شهر شادگان و از سه راه دارخوین تا ابتدای ورودی شهر آبادان جاده آسفالته آبادان ماهشهر که از وسط تالاب و پناهگاه عبور می‌ کند.
 • امکانات ویژه


 • مسیر خودروی شخصی برای دسترسی به این تالاب زیبا می توان از اتوبان اهواز به آبادان که در ضلع غربی تالاب قرار دارد استفاده کرد. همچنین پناهگاه حیات وحش شادگان از محل سه راه دارخوین تا ابتدای ورودی شهر شادگان و از سه راه دارخوین تا ابتدای ورودی شهر آبادان جاده آسفالته آبادان ماهشهر که از وسط تالاب و پناهگاه عبور می‌ کند.

اماکن مرتبط

اخبار مرتبط

آرشیو اخبار


تگ ها

درياچه تالاب شادگان خوزستان درياچه تالاب درياچه شادگان درياچه خوزستان تالاب درياچه درياچه شادگان تالاب خوزستان شادگان درياچه شادگان تالاب شادگان خوزستان خوزستان درياچه خوزستان تالاب خوزستان شادگان درياچه تالاب شادگان درياچه تالاب خوزستان درياچه شادگان تالاب درياچه شادگان خوزستان درياچه خوزستان تالاب درياچه خوزستان شادگان تالاب درياچه شادگان تالاب درياچه خوزستان تالاب شادگان خوزستان تالاب شادگان درياچه تالاب خوزستان درياچه تالاب خوزستان شادگان شادگان درياچه تالاب شادگان درياچه خوزستان شادگان تالاب درياچه شادگان تالاب خوزستان شادگان خوزستان درياچه شادگان خوزستان تالاب خوزستان درياچه تالاب خوزستان درياچه شادگان خوزستان تالاب درياچه خوزستان تالاب شادگان خوزستان شادگان درياچه خوزستان شادگان تالاب درياچه تالاب شادگان خوزستان درياچه شادگان خوزستان تالاب درياچه خوزستان تالاب شادگان درياچه شادگان تالاب خوزستان درياچه شادگان خوزستان تالاب درياچه تالاب خوزستان شادگان تالاب درياچه شادگان خوزستان تالاب درياچه خوزستان شادگان تالاب شادگان خوزستان درياچه تالاب شادگان درياچه خوزستان