City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

تالار وحدت

(86 رای)


تالار وحدت از تالارهاي قديمي و در عين‌حال مجهز تهران است و  از بزرگ‌ترين تالارهاي اجراي اپرا، موسيقي و تئاتر در ايران به حساب مي‌آيد. اين تالار هم اکنون ميزبان برنامه هاي متعدد فرهنگي و هنري از جمله تئاتر، کنسرت، نمايش هاي هنري و ... است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • تالار وحدت
 • تالار وحدت
 • تالار وحدت
 • تالار وحدت
تالار وحدت تالار وحدت تالار وحدت تالار وحدت مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • تلفن تماس : ۶۶۷۳۱۴۱۹ و ۶۶۷۰۵۱۰۱
 • قیمت : اقتصادی
 • آدرس : خیابان حافظ، بعد از پل کالج، خیابان استاد شهریار، تالار وحدت

«نظرتون چیه؟»

1.روزانه چقدر از وقتت رو صرف کارای فرهنگی و هنری می کنی؟

 کمتر از نيم ساعت  بين نيم تا يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بيشتر از دو ساعت

2.از چه جور برنامه های فرهنگی و هنری بیشتر خوشت میاد؟

 هنرهاي تجسمي  فيلم و سينمايي  نقاشي و عکاسي  موسيقي  ساير

3.توی هر سال چند بار تئاتر می ری؟

 هيچي  بين 1 تا 3 بار  بين 4 تا 10 بار  بيشتر از 10 بار

4.از چه نمایش هایی بیشتر خوشت میاد؟

 تئاتر حرفه اي
 تئاتر تجربي
 نمايش طنز
 عروسک گرداني
 نمايشنامه خواني
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»تالار وحدت یکی از مجهزترین و بزرگ‌ترین تالارهای اپرا، موسیقی و تئاتر ایران است که توسط یوگینا آفتاندلیانس بر اساس نمونه اپراهال وین ساخته شده و با نام شاعر و نوازنده بزرگ ایرانی، ابوعبدالله رودکی افتتاح شده است.

 • تاریخچه

  ساخت تالار وحدت در خیابان استاد شهریار (دکتر ارفع سابق) تهران در سال ۱۳۳۶ آغاز و پس از ۱۰ سال در آبان ماه ۱۳۴۶ افتتاح شد.
 • ویژگی ها

  زیر بنای تالار وحدت بالغ بر ۱۵۰۰۰ مترمربع است و مساحت کل ساختمان در ۷ طبقه و زیرزمین‌ها به ۲۱۰۰۰ متر مربع می‌رسد. این تالار شامل یک سالن همکف و سه طبقه بالکن به صورت نعل اسبی است که دارای ۲۰ کابین مخصوص در ۲ ضلع غربی و شرقی، جایگاه ویژه واقع در بالکن اول و یک جایگاه مخصوص واقع در بالکن دوم است که در مجموع گنجایش ۷۴۰ تماشاگر را دارد.
 • سیمای عمومی

  نمای بیرونی بالکن‌های تالار وحدت به شکل نیم دایره است که از داخل به سبک کنگره‌های هخامنشی گچ بری شده است. همچنین ساختمان دارای دو زیرزمین (محل استقرار الکترموتورهای صحنه و ماگنت نور و پاورهای مربوطه)، تالارکنسرت، شامل صحنه و سالن تماشاگران در طبقه همکف و ساختمان اداری است.
  آوانسن یا صحنه‌ی پیش آمده تالار وحدت، با ارتفاع استاندارد ۸۰ سانتی متر و قوس اصلی به شعاع ۱۵ متر و دهانه ورودی رینه‌ها شکاف‌های نورپردازی چپ و راست آوانسن 14 متر و 30 ‌سانتی‌متر عرض دارد. سن اصلی تالار وحدت با عرض ۱۲ متر و بیش از ۱۰ متر عمق دارای ۳ سیستم سن متحرک است.
 • امکانات ویژه

  این تالار دارای یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین سیستم‌های صوتی حال حاضر دنیاست که در تاریخ ۲۲ بهمن سال ۱۳۸۸ توسط شرکت ایرانی نصب و توسط نماینده شرکت Meyer راه‌اندازی و کالیبره شد.
  امکانات تصویری تالار وحدت نیز شامل امکان تصویر برداری با سه دوربین و پروجکشن‌ها و امکان پخش تصویر است که تاکنون برنامه‌های متعددی را پوشش داده است.
  سیستم نورپردازی تالار وحدت ساخت شرکت ADB بلژیک و تحت لیسانس آلمان است. این سیستم دارای ۱۲۰ مدار ۵ کیلووات و ۱۲۰ مدار 2 و نیم کیلووات است که در قسمت‌های مختلف سالن تماشاگران و صحنه به وسیله کوبلینگ‌های مخصوص فلزی تقسیم شده است.
 • سایر اطلاعات

  تالار وحدت دارای دو پرده اصلی نمایش است که با فاصله یک متر و نیم از هم و در قاب‌های جانبی صحنه کاملاً پنهان می شود. این تالار دو سیستم پرده آهنی ضد حریق و کاملاً آکوستیک دارد. پرده آهنی اصلی، سالن تماشاگران را از دهانه صحنه (پرتال) از تمام صحنه جدا می‌کند و مانع نفوذ آتش از دو بخش جدا شده می‌شود. پرده‌های آهنی از لایه‌های مختلف آکوستیک و ایزولاسیون تشیکل شده و اجازه عبور هر نوع فرکانس صوتی را از دو سوی پرده آهنی سلب می‌کند. همچنین روی پرده آهنی نقش سیمرغ و زال طراحی و نقاشی شده است. اندازه این پرده آهنی 10 در 13 متر بوده و به وسیله الکتروموتورهای قوی و وزنه تعادلی حرکت می‌کند. پرده آهنی دوم در سمت چپ از نگاه تماشاگران بین واگن‌های جانبی، کارگاه دکور و صحنه اصلی تعبیه شده است. این پرده نیز تمامی کارایی پرده آهنی اصلی را دارد.
 • مسیر مترو نزدیک ترین ایستگاه مترو به تالار وحدت ایستگاه های فردوسی و چهارراه ولی عصر واقع در خط چهار مترو هستند. این تالار درست در بین این دو ایستگاه مترو قرار گرفته است که با اندکی پیاده روی از هر کدام از آن ها می توان به تالار وحدت رسید.
 • نظر
  يكشنبه 12 آذر 1396

  در سالهای گذشته سال فکر کنم 65 و 68 آشوریها دو بار در صحنه تالار وحدت برنامه اجرا کردند که مایلم کپی برنامه های اجرا شده را داشته باشم . سال 94 هم به رهبری آقای هانیبال یوسف در گروهوکرسان بوده ام .

اماکن مرتبط

اخبار مرتبط

آرشیو اخبار


تگ ها