City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

جاده سنگفرش

(33 رای)


جاده سنگ فرش سياهکده مربوط به دوره صفوي است و در شهرستان گرمسار، دشت کوير نمک، منطقه سياه کوه واقع شده و اين اثر در تاريخ ۲۵ اسفند ۱۳۸۰ به‌عنوان يکي از آثار ملي ايران به ثبت رسيده است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • جاده سنگفرش
 • جاده سنگفرش
 • جاده سنگفرش
 • جاده سنگفرش
جاده سنگفرش جاده سنگفرش جاده سنگفرش جاده سنگفرش مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی تاریخ گردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 موزه گردي
 بازديد از عمارت ها و کاخ ها
 بازديد از خونه هاي تاريخي
 بازديد از کليساها و آتشکده ها
 بازديد از قلعه ها و کاروانسراها
 بازديد از پل ها و برج ها
 بازديد از بقيه جاهاي تاريخي

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»در طول این جاده سنگ فرش در بخش های مشرف به آبراهه های باریک، برای جلوگیری از نفـوذ آب و تخـریب جـاده طـرفین آن سکو سازی شده است. در جبهه شمالی جاده با ایجاد آب گذرممتدجهت هدایت آب باران و سیلابها که از بخش شمالی سرازیر می گردد، از دیگر اقداماتی بوده است که از تخریب و آب گرفتگی سطح جاده جلوگیری شده است و هچنین آب گذر ممتد شمالی جاده به گدارها و مسیل ها و سپس وارد رودخانه کویری می شود .

 • ویژگی ها

  در بعضی از این طاق چشمه ها ی محلی برای اطراق کاروانیان منظور شده بوده و همچنین طاق چشمه ها و بخشهای مانده پل براثر مرور زمان و متروکه شدن جاده و عدم استفاده، تخریب وویران شده است و نیز تا دو دهه پیش آبهای ناشی از سیلابهای بهاری از زیر بقایای دهانه های پل. پس از سالیان دراز جریان داشته است و همچنین برنمای داخلی پوش یکی از طاق چشمه ها آثار کاربندی آجری به چشم می خورد که تا پاکار قوس آن از گل و لای انباشته بود.
 • سیمای عمومی

  دوپل مهم در مسیر جاده سنگ فرش عبارتند از پل سفیـد و پل سیـاه بر روی رودخانه شور(لات جمعه) و پل سفید بر روی رودخانه گلو احداث شده است و همچنین پل رودخانه سفید دارای هفت دهنه بوده و بخش های مانده از ان نشانگر عظمت و ساخت و ساز معماری کویری در آن زمان بوده است.
 • سایر اطلاعات

  بايد بدانيد که اگر از مسير سفيدآب قصد عزيمت داريد، راه سختي را پيش رو خواهيد داشت و همچنین اين منطقه باتلاقهاي فراواني دارد و بنابراين هر لحظه خارج شدن از مسير مي تواند به قيمت گير افتادنتان در باتلاق تمام شود و نیز مسير جاده سنگفرش هم براي خودرو پيشنهاد نمي شود.
 • مسیر خودروی شخصی براي ديدن اين کاروانسرا گزينه هاي مختلفي را خواهيد داشت که مسير اول از پيشوا مي گذرد و بعد از آن قلعه بلند، مبارکيه و سپس قصر بهرام. اما راه دوم از گرمسار گذر مي کند و به لجران، کهک، جاده سنگفرش گرمسار و سپس قصر بهرام مي رسد و همچنین در مسير سوم هم از ورامين، چرمشهر، بند علي خان، کوه هاي دوازده امام و مبارکيه مي گذريد. انتخاب آخر شما هم مسير کاشان، آران، مرنجاب و سفيدآب است که شما را به اين قصر مي رساند.

اماکن مرتبطتگ ها

جاده سنگفرش برج در سمنان تاريخ گردي جاده سنگفرش برج در سمنان جاده سنگفرش تاريخ گردي جاده سنگفرش برج در سمنان جاده سنگفرش جاده سنگفرش تاريخ گردي برج در سمنان تاريخ گردي جاده سنگفرش تاريخ گردي برج در سمنان تاريخ گردي جاده سنگفرش برج در سمنان تاريخ گردي جاده سنگفرش برج در سمنان تاريخ گردي جاده سنگفرش برج در سمنان جاده سنگفرش تاريخ گردي برج در سمنان جاده سنگفرش تاريخ گردي جاده سنگفرش برج در سمنان جاده سنگفرش تاريخ گردي برج در سمنان جاده سنگفرش تاريخ گردي برج در سمنان جاده سنگفرش برج در سمنان تاريخ گردي برج در سمنان تاريخ گردي جاده سنگفرش برج در سمنان جاده سنگفرش برج در سمنان تاريخ گردي تاريخ گردي جاده سنگفرش برج در سمنان تاريخ گردي جاده سنگفرش تاريخ گردي برج در سمنان جاده سنگفرش تاريخ گردي برج در سمنان تاريخ گردي جاده سنگفرش تاريخ گردي برج در سمنان جاده سنگفرش برج در سمنان جاده سنگفرش تاريخ گردي برج در سمنان جاده سنگفرش برج در سمنان تاريخ گردي تاريخ گردي جاده سنگفرش تاريخ گردي برج در سمنان جاده سنگفرش برج در سمنان تاريخ گردي جاده سنگفرش تاريخ گردي برج در سمنان جاده سنگفرش برج در سمنان تاريخ گردي جاده سنگفرش تاريخ گردي برج در سمنان جاده سنگفرش تاريخ گردي برج در سمنان جاده سنگفرش برج در سمنان تاريخ گردي برج در سمنان جاده سنگفرش تاريخ گردي برج در سمنان جاده سنگفرش تاريخ گردي برج در سمنان تاريخ گردي جاده سنگفرش برج در سمنان تاريخ گردي جاده سنگفرش