City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

جزيره قبر ناخدا

(13 رای)


جزيره قبر ناخدا يکي از جزيره‌هاي غير مسکوني ايراني  خليج فارس است که محل تخمگذاري پرستوهاي دريايي است به همين جهت از اهميت خاصي برخوردار است. 


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • جزيره قبر ناخدا
 • جزيره قبر ناخدا
جزيره قبر ناخدا جزيره قبر ناخدا مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • آدرس : خوزستان

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»جزیره قبر ناخدا یکی از جزیره های استان خوزستان است که در دهانهٔ خور موسی قرار دارد. نام گذاری این جزیره برگرفته از آرامگاه یک ناخدای هندی است که در این جزیره به خاک سپرده شده است .

 • تاریخچه

  در زمان هخامنشیان جزیره قبر ناخدا چسبیده به خاک اصلی بوده،و بهترین موقعیت را برای ساختن بندر و تأسیسات مربوطه داشته است . بنا به گفته ای غیر رسمی ، زیر خاک جزیره قبر ناخدا تأسیسات بندری و شهری و کشتی سازی هخامنشی قرار گرفته است،از این رو برخی بر این باورند که نام این جزیره به این دلیل انتخاب شده است .
 • ویژگی ها

  مساحت جزیره قبر ناخدا در زمان مد 2/4 هكتار است ولي در زمان جزر پشته هاي شني وسيعي از آب بيرون مي آيند و به آن متصل مي شوند كه مساحت آن را تا چندين صد هكتار افزايش مي دهند .
  پرستوی دریایی گونه سفید ، پرستوی دریایی پشت دودی و سلیم خرچنگ خوار از جمله پرنده گانی هستند که در این جزیره به وفور تخم گذاری می کنند .به علاوه گونه های پرنده ای چون کاکائی ، آبچلیک ، اگرت ساحلی ، اگرت بزرگ وجانورانی چون موش سياه ، سوسمار ، مارمولك و لاك پشت در این جزیره زیست می کنند .
 • سیمای عمومی

  جزیره قبر ناخدا با اينكه كاملاً مسطح است و بخش مركزي اين جزيره را گياهان مختلف تشكيل مي دهند ، آب شيرين در آن يافت نمي شود و به هيچ وجه قابليت مسكوني ندارد.
 • شرایط استفاده

  از اسکله ی بندر ماهشهر با قایق موتوری تند رو ۱ساعت و ۲۰ دقیقه الی ۱ساعت و ۳۰ دقیقه مسیر دریایی را برای رسیدن به این جزیره باید پیمود .
 • سایر اطلاعات

  انتخاب نام جزیره قبر ناخدا به زمان های بسیار دور بر می گردد . به نقل از اهالی بومی ساکن بندر ماهشهر، آن زمان ها که برای دریا پیمایی از کشتی های پارویی دستی استفاده میشد ، ناخدایی ناشناس به همراه خانواده خود در آب های نیلگون خلیج فارس راهی سفر بود که تنها دخترش به بیماری سختی مبتلا شد . به علت عدم دسترسی به طبیب معالج و طولانی بودن راه برگشت در میانه راه در این جزیره لنگر انداختند و جسم مرده ی دخترک را به خاک سپردند . در واقع جسم دختر ناخدا در این جزیره دفن شده است نه خود ناخدا .
Map Data
Map data ©2016 Google
Map DataMap data ©2016 Google
Map data ©2016 Google
 • مسیر کشتی از اسکله ی بندر ماهشهر با قایق موتوری تند رو ۱ساعت و ۲۰ دقیقه الی ۱ساعت و ۳۰ دقیقه مسیر دریایی را برای رسیدن به این جزیره باید پیمود .

اماکن مرتبطتگ ها

جزيره قبر ناخدا خوزستان جزيره قبر جزيره ناخدا جزيره خوزستان قبر جزيره جزيره ناخدا قبر خوزستان ناخدا جزيره ناخدا قبر ناخدا خوزستان خوزستان جزيره خوزستان قبر خوزستان ناخدا جزيره قبر ناخدا جزيره قبر خوزستان جزيره ناخدا قبر جزيره ناخدا خوزستان جزيره خوزستان قبر جزيره خوزستان ناخدا قبر جزيره ناخدا قبر جزيره خوزستان قبر ناخدا خوزستان قبر ناخدا جزيره قبر خوزستان جزيره قبر خوزستان ناخدا ناخدا جزيره قبر ناخدا جزيره خوزستان ناخدا قبر جزيره ناخدا قبر خوزستان ناخدا خوزستان جزيره ناخدا خوزستان قبر خوزستان جزيره قبر خوزستان جزيره ناخدا خوزستان قبر جزيره خوزستان قبر ناخدا خوزستان ناخدا جزيره خوزستان ناخدا قبر جزيره قبر ناخدا خوزستان جزيره ناخدا خوزستان قبر جزيره خوزستان قبر ناخدا جزيره ناخدا قبر خوزستان جزيره ناخدا خوزستان قبر جزيره قبر خوزستان ناخدا قبر جزيره ناخدا خوزستان قبر جزيره خوزستان ناخدا قبر ناخدا خوزستان جزيره قبر ناخدا جزيره خوزستان