City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

حاجت خانه اکوجان

(88 رای)


در دامنه يکي ازکوه هاي نزديک روستاي آکوجان بنام« بزادشت» از ناحيه رشکين پره، غاري قرار دارد که حاجت خانه خوانده مي شود. مردم محل شبهاي جمعه به اين غار مي روند و به عبادت مي پردازند، به همين دليل اين غار حاجت خانه ناميده مي شود.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اطلاعات تماس

 • آدرس : 79 کیلومتری قزوین- بخش رودبار- روستای آکوجان

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»غار حاجت خانه یکی از غارهای استان قزوین است که در حوالی روستای آکوجان به سمت مزرعه زمستانی قدیمی میانه کش و آبشار زیبای خیمستان واقع شده است. اين غار در فاصله 79 کيلومتري ازشهرقزوين دربخش رودبارشهرستان واقع شده است.

 • تاریخچه

  در رابطه با این غار داستانی است که جالب است بدانید؛ با اینکه نقش ونگارهای که در آن دیده شده قدیمی است وسخن قدیمی ها که در آن مجسمه هایی دیده شده که امروزه میتوان مخروبه آن را دید، نمی توان به صحت این داستان که در ادامه می آید بسنده کرد.
  در زمان بسیار قدیم زمانی که مردان آنجلس از خواب بیدار شدند .واتفاقاتی که برایشان افتادسپس به خواب رفتند .برای این عزیزان در محل غارشان زیارتگاهی ساختند آوازه آنها در بسیاری نقا ط پیچید واز دور ونزدیک به این مکان مقدس سفر می کردند .یکی از افرادی که به این مکان سفر کرده بود یکی از اهالی این روستا بود که بعد از سفر برای پاس نگه داشتن وجود این بزرگان تصمیم میگیرد وبه حالت نمادین غار حاجت خانه که یکی از غارهای طبیعی در روستا بود را مزین به نام مردان آنجلس کند تامردم برای زیارت به اندلس نروند و بتوانند در این مکان ارادت خود را به این بزرگواران ابراز کنند.
  هرساله در این مکان نذورات بسیار و قربانیهایی صورت می گرفت وحتی مجسمه های نمادین آنها در سالهای قبل در غار ساخته شده است. به گفته یکی از بزرگان و میرزاهای روستا، وجود کتابهایی که در این مکان وجود داشته - که البته امروز اثری از وجودشان در غار نیست - این مطلب را سندیت میداد. ولی امروز فقط غار حاجت خانه ون ام این غار به جا مانده وبه علت سختی راه حتی روستاییان نیز از مکان دقیق غار اطلاعی ندارند و فقط می دانند که این غار وجود دارد.
 • سیمای عمومی

  سنگ هاي بدنه داخل غار تمامي صيقلي شده و برروي آنها نقوشي کنده کاري شده است.

اماکن مرتبطتگ ها