City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

خانه بروجردي ها کاشان

(50 رای)


خانه بروجردي‌ها از آثار تاريخي و يکي از جاذبه هاي گردشگري ديدني کاشان است به شمار مي رود. خانه بروجردي ها  در نيمهٔ دوم قرن ۱۳ هجري ساخته و در محلهٔ سلطان ميراحمد واقع است .


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • خانه بروجردي ها کاشان
 • خانه بروجردي ها کاشان
 • خانه بروجردي ها کاشان
 • خانه بروجردي ها کاشان
خانه بروجردي ها کاشان خانه بروجردي ها کاشان خانه بروجردي ها کاشان خانه بروجردي ها کاشان مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • قیمت : اقتصادی
 • ساعت کاری : 8 صبح تا 5 بعد از ظهر
 • آدرس : اصفهان ، خیابان علوی

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی تاریخ گردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 موزه گردي
 بازديد از عمارت ها و کاخ ها
 بازديد از خونه هاي تاريخي
 بازديد از کليساها و آتشکده ها
 بازديد از قلعه ها و کاروانسراها
 بازديد از پل ها و برج ها
 بازديد از بقيه جاهاي تاريخي

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»خانه بروجردی ها کاشان با حدود 1700 متر مربع مساحت، شامل 2 قسمت بیرونی و اندرونی، 2 ورودی اصلی و فرعی، هشتی، راهرو، حیاط، تابستان نشین، زمستان نشین، آشپزخانه، حیاط‌های سرپوشیده در اطراف و زیرزمینی وسیع است.

 • تاریخچه

  خانه بروجردی ها کاشان توسط بازرگانی به نام حاج سید حسن نطنزی در بین سال‌های 1292 تا 1310 قمری و در دوره قاجاریه ساخته شده است.
 • ویژگی ها

  در بدو ورود به خانه بروجردی ها کاشان وارد هشتی خانه می‌شویم که درب ورود به قسمت اندرونی خانه هم در این هشتی قرار گرفته است. پس از آن از راهروی نسبتا طولانی و شیبدار گذشته ووارد حیاط می شویم، درکنار این راهرو ایوان شمالی خانه قرار دارد و نیز در قسمت شمالی ایوان یک اتاق 5 دری واقع است که محل پذیرایی مهمانان بوده و دو طرف آن دو اتاق بهار خواب قرار دارد که به علت نور مناسب وگرمای زیاد، بیشتر در زمستان‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفته است.
 • سیمای عمومی

  ورودی اصلی در شمال ساختمان خانه بروجردی ها کاشان واقع شده و در دیوارهای آن سکّه‌هایی تعبیه شده که با مقرنس‌کاری گچی به طاق‌نمای اصلی سقف متصل شده است و ورودی از طریق در چوبیِ بزرگی با کنده کاریها و گُل‌میخ‌های متعدد و دو کوبه که بر پاشنه سنگی می‌چرخد، به هشتی راه می‌یابد.
 • پیشنهاد ویژه

  سازندگان خانه بروجردی ها کاشان در تزیین سقف‌ها و دیوارها با استفاده از ترکیب خاک رس نرم و کاه الک کرده و کاهگل اُخری، دقت و ظرافت بسیاری به خرج داده‌اند.در دیوار شاه نشین، تصاویری از شاهان قاجار، به شیوه‌ای متأثر از نقاشی اروپایی، ترسیم شده است. روی بعضی دیوارها مناظری با رنگ آبی کشیده‌اند که هیچکدام اصالت ایرانی ندارند، لباس اشخاص کاملاً اروپایی است.
 • شرایط استفاده

  سقف تالار خانه بروجردی ها با طرح بسیار زیبایی گچبری و مقرنس‌کاری و رنگ‌آمیزی شده است. سقف‌ها و بدنه داخلی سرپوشیده و تالارهای جانبی آن با نقوش گل و مرغ و شکارگاه و حیوانات گچبری و یا نقاشی شده است و نقاشی‌های این بنا در شیوه‌های متنوع و با رنگ و روغن و آبرنگ و زیر نظر هنرمند نامدار نقاشی ایران، کمال الملک ترسیم شده است.
 • امکانات ویژه

  تابستان نشین، که مهمترین و اصلی‌ترین بخش خانه بروجردی‌هاست، مقابل ورودی اصلی و پشت به قرار دارد که این قسمت شامل دو اتاق، تالار اصلی، دو سرپوشیده فرعی، یک سرپوشیده اصلی، دو گوشواره، یک شاه نشین و تالار طَنَبی است و در مرکز آن، گنبدی با نورگیرهای زیبا و تزیینات مقرنس کاری قرار دارد و زمستان نشین، در شمال مجاور راهرو ورودی و مشتمل بر یک اتاق، یک شاه نشینِ، 5 در با گچبری‌های زیبا و ایوانی وسیع و آفتابگیر قرار دارد که در قسمت شرق مشتمل بر 3 اتاقِ 3 در در حدّ فاصل زمستان نشین و تابستان نشین است که از راهروهایی مشترک به یکدیگر راه می‌یابند. سقف اتاقها مسطح و فاقد تزیینات است و قسمت غربیِ زمستان نشین نیز با 2 اتاق کوچک به همراه فضایی سرپوشیده، قسمت شمالی و جنوبی بنا را به هم می‌پیوندد و آشپزخانه وسیع با طاقچه‌ها و صندوقخانه و انباری در شمال و سمت راست مجموعه واقع است و از راهروی باریک بدان راه می یابند که در داخل حیاط یک حوض بزرگ و باغچه‌های وسیع در اطراف آن قرار دارد. در قسمت شرقی بنا، اتاق‌ها و ایوان‌های سرپوشیده به چشم می‌خورد که در جلو ایوان‌ها پله‌هایی جهت رفتن به سرداب ها ساخته شده است و در قسمت جنوبی بنا تالار سرپوشیده‌ای به چشم می‌خورد که محل برگزاری اعیاد و مراسم سوگواری بوده و شامل یک ایوان که دارای سقف بلندی است درجلو و یک قسمت شاه نشین در انتهای تالار که از قسمت‌های دیگر مرتفع تر بوده و دارای تزئینات خاصی است.

اماکن مرتبطتگ ها

خانه بروجردي ها کاشان اصفهان خانه بروجردي ها خانه کاشان خانه اصفهان بروجردي ها خانه خانه کاشان بروجردي ها اصفهان کاشان خانه کاشان بروجردي ها کاشان اصفهان اصفهان خانه اصفهان بروجردي ها اصفهان کاشان خانه بروجردي ها کاشان خانه بروجردي ها اصفهان خانه کاشان بروجردي ها خانه کاشان اصفهان خانه اصفهان بروجردي ها خانه اصفهان کاشان بروجردي ها خانه کاشان بروجردي ها خانه اصفهان بروجردي ها کاشان اصفهان بروجردي ها کاشان خانه بروجردي ها اصفهان خانه بروجردي ها اصفهان کاشان کاشان خانه بروجردي ها کاشان خانه اصفهان کاشان بروجردي ها خانه کاشان بروجردي ها اصفهان کاشان اصفهان خانه کاشان اصفهان بروجردي ها اصفهان خانه بروجردي ها اصفهان خانه کاشان اصفهان بروجردي ها خانه اصفهان بروجردي ها کاشان اصفهان کاشان خانه اصفهان کاشان بروجردي ها خانه بروجردي ها کاشان اصفهان خانه کاشان اصفهان بروجردي ها خانه اصفهان بروجردي ها کاشان خانه کاشان بروجردي ها اصفهان خانه کاشان اصفهان بروجردي ها خانه بروجردي ها اصفهان کاشان بروجردي ها خانه کاشان اصفهان بروجردي ها خانه اصفهان کاشان بروجردي ها کاشان اصفهان خانه بروجردي ها کاشان خانه اصفهان