City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

خانه موزه تهران

(94 رای)


خانه موزه تهران يکي از موزه هاي کوچک و ديدني محدوده مرکزي شهر است که در عمارت سراي کاظمي واقع شده است. اين عمارت يکي از بناهاي تاريخي طهران قديم است در طول سال هاي گذشته مورد مرمت و بازسازي قرار گرفته است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • خانه موزه تهران
 • خانه موزه تهران
 • خانه موزه تهران
 • خانه موزه تهران
خانه موزه تهران خانه موزه تهران خانه موزه تهران خانه موزه تهران مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • قیمت : رایگان
 • آدرس : تهران - خیابان 15خرداد - کوچه امام زاده یحیی - کوچه ابوالقاسم - پلاک 46

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

2.توی تاریخ گردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 موزه گردي
 بازديد از عمارت ها و کاخ ها
 بازديد از خونه هاي تاريخي
 بازديد از کليساها و آتشکده ها
 بازديد از قلعه ها و کاروانسراها
 بازديد از پل ها و برج ها
 بازديد از بقيه جاهاي تاريخي

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»عمارت سرای کاظمی مربوط به دوره قاجار است و قسمتی از طبقه همکف به مرکز اسناد و کتابخانه اختصاص دارد که شامل کتاب‌های مجموعه تاریخ تهران، معماری هنر و همچنین تحقیقات میدانی که میراث فرهنگی انجام و شناسنامه های ثبتی بناها است.

 • تاریخچه

  سرای کاظمی متعلق به سید کاظم وزیردواب است که از ماموران محمد شاه بوده است
 • ویژگی ها

  در پروژه‌ای در قالب مردم شناسی که شهرداری با استفاده از ماکت‌ها و عروسک‌هایی مشاغل و آداب و رسوم مردم تهران طی 150 سال گذشته را به نمایش گذاشته در این مجموعه به صورت کوچک و دایمی برقرار شده است. همچنین با استفاده از ویترین‌های شیشه ای اشیا و ابزاری که از زمان قاجار تا دوره پهلوی اول جمع آوری شده به نمایش گذاشته شده است.
  حتی تحولات پوشش از سال 1310 تا سال 1314 هم در این مجموعه به نمایش گذاشته شده است که هم لباس سنتی دوره قاجار و هم تحول لباس‌های سنتی به لباس فرنگی را نشان می دهد. ( کلاه پهلوی، کت و شلوار و کروات)
 • سیمای عمومی

  حیات بیرونی در جنوب و اندورنی در شمال واقع شده است و خانه فعلی بخش کوچکی از مجموعه ای بوده است که اکنون جدا شده است. آنچه از قسمت اصلی این خانه بازمانده است قسمت شاه نشین است که یک طبقه زیر و یک طبقه روی دارد. بادگیرها و تزیینات بیرونی و نمای زیبای آجری و پنجره‌های ارسی از ویژگی‌های منحصر به فرد معماری این ساختمان است.
  همچنین با استفاده از ویترین‌های شیشه ای اشیا و ابزاری که از زمان قاجار تا دوره پهلوی اول جمع آوری شده به نمایش گذاشته شده است.
 • سایر اطلاعات

  این مجموعه قرار است به عنوان خانه موزه تهران قدیم جنبه‌های آموزشی خاصی را ایفا کند. که گروه هدف آن دانش آموزان و دانشجویان هستند که باید با گذشته و تاریخ آشنا شوند. هویت فرهنگی تهران نیاز به بازشناسی دارد و این بازشناسی انتقال یک بنیاد فرهنگی از نسل قدیم به نسل جدید است.
 • منبع

  «دانشنامهٔ تاریخ معماری ایران‌شهر»
  سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران

اماکن مرتبطتگ ها

خانه موزه تهران عمارت سراي کاظمي خانه موزه تهران خانه موزه عمارت خانه موزه سراي کاظمي تهران خانه موزه خانه موزه عمارت تهران سراي کاظمي عمارت خانه موزه عمارت تهران عمارت سراي کاظمي سراي کاظمي خانه موزه سراي کاظمي تهران سراي کاظمي عمارت خانه موزه تهران عمارت خانه موزه تهران سراي کاظمي خانه موزه عمارت تهران خانه موزه عمارت سراي کاظمي خانه موزه سراي کاظمي تهران خانه موزه سراي کاظمي عمارت تهران خانه موزه عمارت تهران خانه موزه سراي کاظمي تهران عمارت سراي کاظمي تهران عمارت خانه موزه تهران سراي کاظمي خانه موزه تهران سراي کاظمي عمارت عمارت خانه موزه تهران عمارت خانه موزه سراي کاظمي عمارت تهران خانه موزه عمارت تهران سراي کاظمي عمارت سراي کاظمي خانه موزه عمارت سراي کاظمي تهران سراي کاظمي خانه موزه تهران سراي کاظمي خانه موزه عمارت سراي کاظمي تهران خانه موزه سراي کاظمي تهران عمارت سراي کاظمي عمارت خانه موزه سراي کاظمي عمارت تهران خانه موزه تهران عمارت سراي کاظمي خانه موزه عمارت سراي کاظمي تهران خانه موزه سراي کاظمي تهران عمارت خانه موزه عمارت تهران سراي کاظمي خانه موزه عمارت سراي کاظمي تهران خانه موزه تهران سراي کاظمي عمارت تهران خانه موزه عمارت سراي کاظمي تهران خانه موزه سراي کاظمي عمارت تهران عمارت سراي کاظمي خانه موزه تهران عمارت خانه موزه سراي کاظمي