City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

دره کمجل

(64 رای)


دره کمجل يکي از دره‌هاي فني معروف ايران به‌شمار مي رود که از نخستين پيمايش آن بيش از يک دهه نمي‌گذرد و هر سال نيز به تعداد علاقه‌مندان به پيمايش اين دره زيادتر ميشود. همه کساني که در جاده چالوس و از منطقه هزارچم عبور مي‌کنند، روبروي خود آبشارهاي اين دره را مي‌بينند که در دل جنگل قرار دارند. ارتفاع شروع دره 2332 متر و ارتفاع پايان آن 1348 متر از سطح دريا مي‌باشد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • دره کمجل
 • دره کمجل
 • دره کمجل
 • دره کمجل
دره کمجل دره کمجل دره کمجل دره کمجل مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»پیمایش دره زیبای کمجل با عبور از حدود ۳۰ آبشار همراه است که باید با استفاده از طناب و به صورت فرود انجام گیرد. دره دارای آبشارهایی بلند بین ۲۰ تا ۶۰ متر ارتفاع است که عمدتا در انتهای دره قرار دارند کف دره پرآب و لغزنده است.

 • ویژگی ها

  در میان مسیر حتما به شب مانی نیاز خواهید داشت. تنها یک جای صاف و قابل قبول برای استراحت وچادر زنی وجود دارد که حدود ۱۰ تا ۱۸ نفر را در خود جای میدهد. آب دره کم است و فقط تا ساق پا خیس می شود مگر در آبشارهایی که هنگام فرود باید از زیر آب عبور کرد. وقتی آخرین فرود را انجام می دهید بعد از 50 متر پیاده روی به کنار جاده هزار چم و رستوران صخره می رسید. به یاد داشته باشید که فرار از دره بسیار سخت است و از خطرات فراوانی بر خوردار است.
 • زمان مناسب بازدید

  بهترین فصل سفر به دره کمجل در تابستان و ماه‌های تیر و مرداد است.
 • شرایط استفاده

  دره فنی و سخت است و بدلیل خطر وقوع سیل حتما باید پیش از پیمایش از وضعیت دقیق آب و هوا اطلاع داشت. عبور از دره ها نیاز به پیش بینی هوا و نبودن شرایط جوی نامساعد مانند باران می باشد، زیرا مسیر را بسیار ناایمن میکند. ولی با پیش بینی هوا و همچنین برنامه های تمرینی قبل از برنامه اصلی و داشتن امکانات و تجهیزات می تواند برنامه ی خوبی را به اجرا برساند و البته تیم فنی و باتجربه نیازاصلی برنامه می باشد.
 • وسایل مورد نیاز

  دسترسی به آب: قبل از رسیدن به دره دو محل برای برداشتن آب وجود دارد؛ 1- امامزاده ابتدای مسیر 2- چشمه‌ای در داخل جنگل و در میانه راه که محل آن در فایل جی پی اس مشخص شده است. در داخل دره نیز بهتر است که آب به همراه داشته باشیم و از آب دره، فقط به صورت جوشیده استفاده شود. حدود 30 متر قبل از محل کمپ، سمت چب آب، یک چشمه کوچک وجود دارد که می‌توان از آنجا آب تهیه کرد.
 • مسیر پیاده روی مسیری جنگلی با شیب ملایم که بعد از 2 ساعت راه پیمایی به یک گردنه رسیده و پایین گردنه دره کمجل آغاز می شود. (مسیر پاکوب است و در طول مسیر یک چشمه آب دیده شد). در طول مسیر احتیاط کنید چون خطر گم شدن در جنگل وجود دارد. پاکوب‌های اشتباه، شما را سرگردان خواهد کرد و بهترین کار کمک خواستن از یک راهنماست.
 • مسیر خودروی شخصی برای رسیدن به ابتدای مسیر دره باید به کارگاه سد سیاه بیشه در جاده چالوس کرج رفته و خود را به امام‌زاده رسانده و بعد از طی مسافتی حدود 2 ساعت خود رادر ابتدای دره کمجل برسانید.

اماکن مرتبطتگ ها