City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

درياچه دريوک

(202 رای)


درياچه دريوک از جمله آبگيرهاي بزرگ و زيبا در منطقه البرز مرکزي است که براي دسترسي به آن به حدود 6 ساعت کوهپيمايي نياز داريد؛ در مسير اين درياچه مناظر زيبايي از قله هاي اطراف خودنمايي مي کند و در کنار درياچه نيز امکان کمپ زدن وجود دارد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • درياچه دريوک
 • درياچه دريوک
 • درياچه دريوک
 • درياچه دريوک
درياچه دريوک درياچه دريوک درياچه دريوک درياچه دريوک مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»برای بازدید از دریاچه دریوک باید از جاده جاجرود به شمشک و دربندسر و از آنجا به گردنۀ دیزین و سپس به هتل دیزین بروید. کاسۀ یخچالی جنوبی دریاچه دریوک حتی در هفته های پایانی بهار سایه دار و دارای برف است و جویباران از هر طرف به سمت دریاچه روانند. این دریاچه در کاسه ای بکر و بسیار زیبا از ذوب برفها به وجود آمده است. محیط اطراف از لکه های برف پوشیده و کمتر سرسبزی در آن به چشم می خورد. معمولا باد سردی به داخل این کاسه می وزد.

 • ویژگی ها

  این دریاچه آب شیرین حدود 5 متر عمق دارد و توسط مراتع و مرغزار احاطه شده و به همین جهت زیستگاه پرندگان بومی و جانوران وحشی است. در ما‌ه‌های زمستان نیز پرندگان مهاجری مانند غاز و مرغابی در اطراف آن مشاهده می‌شود. این دریاچه‌ دارای راه‌های دسترسی مناسب و محوطه‌های اتراق بوده و به جهت برخورداری از چشم‌اندازهای طبیعی، مرغزارهای وسیع و استفاده‌های طبی، مورد توجه دوستداران طبیعت می‌باشد.
 • زمان مناسب بازدید

  اوایل تیرماه از بهترین ایام بازدید از این دریاچه است. هنوز در اواخر بهار نوارهای بزرگی از برف روی یالها و دره ها را پوشانده است. خورشید همچنان مشغول ذوب نمودن برفهای باقیمانده زمستان خواهد بود.
 • پیشنهاد ویژه

  رسیدن به این محل شش ساعت طول می کشد. پس از استراحت در کنار دریاچه، شب مانی در این طبیعت زیبا ارمغان یک شب به یاد مانی برای شما و گروهتان خواهد بود.
 • شرایط استفاده

  برای دسترسی به دریاچه باید در پشت منطقۀ دیزین به آرامی ارتفاع گرفته و پس از چند زیگزاگ بزرگ، بعد از گذشت نیم ساعتی بر لب رودخانه خروشان موسوم به دریوک می رسید. این در حالی است که در مقابلتان و در سوی دیگر رود، دشت مرتفع سرسبزی دیده می شود. پس از عبور از آب به مرتع می رسید، در ادامه مسیر باید از مرتع بگذرید و در امتداد رودخانه در راهی مالرو و پاکوب به سمت شمال ادامه مسیر دهید . سپس به یک پیچ بزرگ می رسید و به دره اصلی دریوک گام می گذارید. در این دره نمای قلۀ سه چال با سینه کشهایش در شمال و گردنۀ زبیای شیورکش از نظرتان محو نمی شوند. شما اکنون در کف دره ای قرار دارید که زمستان هر سال شاهد ریزش بهمن های هولناکی است که از هر سو بر آن فرو می ریزد. از روی یکی از این بهمن ها که کاملا سفت شده بگذرید. اندک اندک ارتفاع گرفته به محل گوسفندسرای متروکه ای می رسید. چشمۀ آب گوارایی در این مکان قرار دارد. استراحت کوتاهی کنید، به راه بیافتید. مسیر را در کف دره در طی کنید. پس از حدود دو ساعت و نیم راهپیمایی از دیزین دقیقا به زیر یال گرده ای صخره ای میرسید که با تیغه های مهیبش در جنوب به خط الرأس کلون بسته می رسد. بعد از مدتی شما به زیر قلۀ دال کولی که در شمال با دیواره هایش خودنمایی می کند رسیده اید. باز هم جلوتر بروید. به تدریج از دره جدا می شوید و اقدام به صعود از تپه ماهورهایی کنید که در سمت جنوب قرار دارد. شیب مسیر بسیار تند است، بنابر این باید به آرامی و گام به گام بالا بروید. حال می توانید پس از یک ساعت صعود، دیواره های ستبر کلون بستک را به خوبی مشاهده کنید. از این نقطه به سمت ریشه یال صخره ای دوم کلون بستک که به طور مستقیم به قله می رسد حرکت کرده، با یک تراورس بزرگ یک ساعته و شیب نه چندان تند سنگلاخی خود را به آن برسانید. اندکی بالاتر از این محل، در ورای یک تپه ماهور بزرگ، در زیر پایتان دریاچۀ بزرگ آبی رنگ بسیار جالبی خودنمایی می کند. این دریاچه دریوک است. از سراشیبی کمی پایین بروید و به کنارۀ دریاچه می رسید.
 • مسیر پیاده روی برای دسترسی به دریاچه باید در پشت منطقۀ دیزین به آرامی ارتفاع گرفته و پس از چند زیگزاگ بزرگ، بعد از گذشت نیم ساعتی بر لب رودخانه خروشان موسوم به دریوک می رسید. این در حالی است که در مقابلتان و در سوی دیگر رود، دشت مرتفع سرسبزی دیده می شود. پس از عبور از آب به مرتع می رسید، در ادامه مسیر باید از مرتع بگذرید و در امتداد رودخانه در راهی مالرو و پاکوب به سمت شمال ادامه مسیر دهید . سپس به یک پیچ بزرگ می رسید و به دره اصلی دریوک گام می گذارید. در این دره نمای قلۀ سه چال با سینه کشهایش در شمال و گردنۀ زبیای شیورکش از نظرتان محو نمی شوند. شما اکنون در کف دره ای قرار دارید که زمستان هر سال شاهد ریزش بهمن های هولناکی است که از هر سو بر آن فرو می ریزد. از روی یکی از این بهمن ها که کاملا سفت شده بگذرید. اندک اندک ارتفاع گرفته به محل گوسفندسرای متروکه ای می رسید. چشمۀ آب گوارایی در این مکان قرار دارد. استراحت کوتاهی کنید، به راه بیافتید. مسیر را در کف دره در طی کنید. پس از حدود دو ساعت و نیم راهپیمایی از دیزین دقیقا به زیر یال گرده ای صخره ای میرسید که با تیغه های مهیبش در جنوب به خط الرأس کلون بسته می رسد. بعد از مدتی شما به زیر قلۀ دال کولی که در شمال با دیواره هایش خودنمایی می کند رسیده اید. باز هم جلوتر بروید. به تدریج از دره جدا می شوید و اقدام به صعود از تپه ماهورهایی کنید که در سمت جنوب قرار دارد. شیب مسیر بسیار تند است، بنابر این باید به آرامی و گام به گام بالا بروید. حال می توانید پس از یک ساعت صعود، دیواره های ستبر کلون بستک را به خوبی مشاهده کنید. از این نقطه به سمت ریشه یال صخره ای دوم کلون بستک که به طور مستقیم به قله می رسد حرکت کرده، با یک تراورس بزرگ یک ساعته و شیب نه چندان تند سنگلاخی خود را به آن برسانید. اندکی بالاتر از این محل، در ورای یک تپه ماهور بزرگ، در زیر پایتان دریاچۀ بزرگ آبی رنگ بسیار جالبی خودنمایی می کند. این دریاچه دریوک است. از سراشیبی کمی پایین بروید و به کنارۀ دریاچه می رسید.

اماکن مرتبطتگ ها