City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

درياچه سد طالقان البرز

(41 رای)


درياچه و سد طالقان در حال حاضر اصلي ترين منطقه توريستي و گردشگردي دره طالقان است. اين درياچه زيبا به خصوص در پايان هفته و روزهاي تعطيلي شلوغ مي شود و جمع زيادي از مردم شهرهاي اطراف و اهالي پايتخت را به اين محل مي کشاند.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • درياچه سد طالقان البرز
 • درياچه سد طالقان البرز
 • درياچه سد طالقان البرز
 • درياچه سد طالقان البرز
درياچه سد طالقان البرز درياچه سد طالقان البرز درياچه سد طالقان البرز درياچه سد طالقان البرز مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»این دریاچه که در پشت سدی به نام طالقان (از کرج تاشهرک طالقان 82 کیلومتر) قراردارد به طول تقریبی 15 کیلومتر در حد فاصل آبادی های گلینک ، میراش ،آردکان و آرموت از شمال و زیدشت و سنگ بن ازجنوب ، دارای محیطی بسیار جذاب و دلنشین است. سد طالقان، سدی مخزنی است در شهرستان طالقان از توابع استان البرز ایران واقع شده است. نیروگاه آبی طالقان از نوع غرقابی بوده و توان تولید برق آن، ۱۷٫۸مگاوات است.

 • تاریخچه

  به منظور انتقال آب طالقان به دشت قزوین، در سال ۱۳۴۸ ساخت سد انحرافی سنگبان در طالقان و تونل انتقال آب به طول ۹ کیلومتر تا زیاران و سد انحرافی زیاران و مجموعه کانال‌های آبیاری دشت قزوین آغاز شد. مطالعات در سال 1354 جهت احداث سد مخزني طالقان در منطقه سنگ بن (جنوب روستاي سوهان) با تاسيس آب بند اوليه (نزد اهالي معروف به سد) پايان يافت. سرانجام بعد از 27 سال تاخير، با استفاده از تسهيلات فايناس شركت هاي چيني در فروردین سال ۱۳۸۱، عملیات ساخت سد مخزنی طالقان آغاز شد. در نهایت سد مخزني طالقان با هسته رسي و ظرفيتي در حدود 420 ميليون متر مكعب، در سال 1386 به بهره برداري رسيد.
 • ویژگی ها

  درياچه و حريم سد طالقان از غرب به روستاهاي روشنبدر و شهراسر، از شمال به روستاهاي سوهان، آرموت، اردكان و ميراش و از شرق با روستاي گلينك و از جنوب به دهستان زيدشت و اراضي روستاي هاي باريكان، فشندك، ميناوند، كماكان و سنگ بن، محصور شده است.
 • سیمای عمومی

  کرانه های اطراف این دریاچه به صورت خلیج های کوچکی به داخل مصب رودخانه های دائمی و فصلی که از قدیم الایام به طالقان رود سرازیر می شده اند پیشروی کرده است و باعث به وجود آمدن منا ظر بسیار بدیعی از پیشروی آب به خشکی شده اند. آب این دریاچه سبز رنگ بوده و دارای چندین نوع ماهی است که کولی نام یکی از انواع آن می باشد.
 • پیشنهاد ویژه

  دریاچه سد طالقان از لحاظ ویژگی های این منطقه، طبیعت زیبا و اکثرا بکر و دست نخورده ، هوای سالم و پاک و محیط آراممی تواند برای افرادی که از سکوت و آرامش لذت می برند، جالب و مفرح باشد. بنابر این لذت یک روز آرام - و ترجیحا غیر تعطیل - را در کنار این دریاچه از دست ندهید.
 • شرایط استفاده

  جاده آسفالته ای در شمال دریاچه از زیدشت به گلینک و با دور زدن دریاچه از زاویه شمالی به آرموت تنها آبادی همجوار دریاچه طالقان و از آنجا تاسوهان امتداد دارد که راه دسترسی مناسبی برای استفاده از محیط های پیرامون این دریاچه به شمار می رود.
 • سایر اطلاعات

  طالقان رود پس از اتصال تمامی آب هوای جاری کوهستان هوای شمال و جنوب این دره به آن ، وارد این دریاچه می گردد. از جمله ساحل های دیدنی آن باید از محوطه مسطح لات فشندک و حوالی زیدشت و به خصوص آرموت بوه عنوان یکی ازنقاط دسترسی به کناره این دریاچه نام برد.
 • مسیر خودروی شخصی ابتدا به شهر کرج بروید و سپس از طریق آزادراه قزوین به سمت طالقان حرکت کنید. بعد از عبور از کارخانه سیمان و آبیک به ورودی جاده طالقان می رسید. از یک رمپ فرعی بالای پل روگذر وارد جاده می شوید و بعد از حدود 35 کیلومتر، به 2 راهی می رسید که یکی به سمت شهر طالقان و دیگری به سمت سد و نیروگاه طالقان می رود. برای دسترسی به دریاچه باید به سمت سد و نیروگاه بپیچید و بعد از 3 - 4 کیلومتر می توان اولین ورودی به سمت دریاچه را پیدا کرد. فاصله تهران تا مقصد نهایی در حدود 141 کیلومتر است.

اماکن مرتبطتگ ها

درياچه سد طالقان طبيعت گردي درياچه سد درياچه طالقان درياچه طبيعت گردي سد درياچه درياچه طالقان سد طبيعت گردي طالقان درياچه طالقان سد طالقان طبيعت گردي طبيعت گردي درياچه طبيعت گردي سد طبيعت گردي طالقان درياچه سد طالقان درياچه سد طبيعت گردي درياچه طالقان سد درياچه طالقان طبيعت گردي درياچه طبيعت گردي سد درياچه طبيعت گردي طالقان سد درياچه طالقان سد درياچه طبيعت گردي سد طالقان طبيعت گردي سد طالقان درياچه سد طبيعت گردي درياچه سد طبيعت گردي طالقان طالقان درياچه سد طالقان درياچه طبيعت گردي طالقان سد درياچه طالقان سد طبيعت گردي طالقان طبيعت گردي درياچه طالقان طبيعت گردي سد طبيعت گردي درياچه سد طبيعت گردي درياچه طالقان طبيعت گردي سد درياچه طبيعت گردي سد طالقان طبيعت گردي طالقان درياچه طبيعت گردي طالقان سد درياچه سد طالقان طبيعت گردي درياچه طالقان طبيعت گردي سد درياچه طبيعت گردي سد طالقان درياچه طالقان سد طبيعت گردي درياچه طالقان طبيعت گردي سد درياچه سد طبيعت گردي طالقان سد درياچه طالقان طبيعت گردي سد درياچه طبيعت گردي طالقان سد طالقان طبيعت گردي درياچه سد طالقان درياچه طبيعت گردي