City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

درياچه شورمست

(53 رای)


درياچه شورمست در 6 کيلومتري شهرپل سفيد و در استان مازندران قرار دارد؛ اين درياچه در واقع تنها درياچه طبيعي شهرستان سواد کوه با وسعت ۱۵ هزار متر مربع است، اما در عين حال شورمست در نزديکي تهران قرار دارد و گزينه اي مناسب براي يک سفر يکروزه به شمار مي رود.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • درياچه شورمست
 • درياچه شورمست
 • درياچه شورمست
 • درياچه شورمست
درياچه شورمست درياچه شورمست درياچه شورمست درياچه شورمست مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»دریاچهٔ طبیعی شهرستان سوادکوه با عنوان دریاچه شورمست، در ۶ کیلومتری غرب شهر پل سفید و در ارتفاعات مشرف به این شهر در مجاورت روستای شورمست واقع شده ‌است. دریاچه شورمست به دلیل قرار گرفتن در شاهراه تهران - شمال و وجود دو محور جاده آسفالته و راه آهن، از موقعیت بسیار مناسبی برخوردار است.

 • ویژگی ها

  روستا و دریاچه شورمست در ناحیه جنوبی استان مازندران و در جنوب غربی شهرستان سوادکوه، شهر پل سفید قرار دارد. شورمست تنها دریاچه طبیعی شهرستان سواد کوه می باشد که وسعت آن ۱۵ هزار متر مربع و عمق آن ۵ متر است. این دریاچه طبیعی، در ۶ کیلومتری غرب شهر پل سفید و در ارتفاعات بیشه ای دامنه البرز مرکزی در مجاورت روستای شورمست واقع شده‌است.
 • سیمای عمومی

  منظره این دریاچه با جنگل اطراف آن که از درختان کهنسال و بلند قامت توسکا پوشیده شده، آن را به یکی از زیباترین اماکن موجود در شهرستان سوادکوه تبدیل ساخته‌است.
 • زمان مناسب بازدید

  بهترین زمان بازدید از دریاچه شورمست در ماه های اردیبهشت و خرداد است.
 • پیشنهاد ویژه

  در اطراف این دریاچه، تاسیسات عظیم استخراج زغال سنگ، پل ورسک، امامزاده عبدالحق زیرآب، برج تاریخی لاجیم، قلعه کنگ لو، امامزاده شابالوفلورد، امامزاده سامولا ارفع‌ده، کوه‌های صخره‌ای خروا و نروا و بسیاری از مکان‌ها و چشم اندازهای زیبای طبیعی قرار دارند.
 • شرایط استفاده

  به علت تبدیل دریاچه شورمست به عنوان منطقه ویژه گردشگری و همچنین تجهیز اطراف دریاچه به امکانات رفاهی، برای ورود خودرو به این محوطه باید ورودیه جداگانه ای پرداخت نمایید.
 • امکانات ویژه

  اسب سواری ، ماهیگیری ، قایق سواری با تجهیزات کامل ( نجات غریق ، جلیقه نجات ، وسایل کمک نجات غریق )، قهوه خانه سنتی ، سوپر مارکت ، آلاچیق با امکانات استراحت شبانه روزی ، منبع آب شرب ، روشنائی اطراف دریاچه (شبانه روزی ) تنور سنتی ، سرویس بهداشتی
 • سایر اطلاعات

  به دلیل موقعیت جغرافیایی منطقه که در واقع محل تلاقی دو نوع آب و هوای خشک و بیابانی ( فیروزکوه ) و آب و هوای معتدل و مرطوب ( مازندران ) نوع خاصی از آب و هوا بوجود آمده که هم جنگلی بوده و هم کوهستانی و در واقع در یک فصل می توان هر چهار فصل را در یک جا دید . گرمای تابستان را با خنکای زمستان و جنگل سبز را در کنار کوههای سنگی پوشیده از برف را میتوان در یک زمان و در یک جا دید.چنین آب و هوایی واقعاً استثنایی می باشد.
 • مسیر خودروی شخصی چنانچه از تهران از جاده فیروزکوه به سمت قائمشهر حرکت کنید،حدود 65 کیلومتر بعد از فیروزکوه و گذشتن از کنار "پل ورسک" به شهر پل سفید میرسید.در مرکز شهر مسیر اسفالتی به سمت روستای شورمست میرود.با ورود به این مسیر و عبور از پل کوچک ابتدای آن و طی مسیر تقریبی 5 کیلومتر به دوراهی میرسید که مسیر سمت راست به روستای شورمست و مسیر سمت چپ به دریاچه شورمست می رسد. فاصله پل سفید تا قائمشهر هم حدود 50 کیلومتر است.

اماکن مرتبطتگ ها