City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

درياچه قوچ (دو استخري)

(198 رای)


درياچه قوچ که از آن با عنوان درياچه دو استخري نيز ياد مي شود يکي از درياچه هاي اطراف پايتخت است که در چشم اندازهاي زيباي دشت هاي وسيع دامنه سرسبز و خرم کوه قوچ قرار گرفته است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»دریاچه قوچ در موقعیت جغرافیایی استان تهران واقع شده است. کوههای قره آغاج ( درخت سیاه ) و قله قوچ در قسمت جنوبی جاده فیروزکوه منطقه ای کاملا جدا شده از سایر ارتفاعات با شکوه البرز به حساب می آیند. این دریاچه در محدوده این کوه ها قرار دارد.


 • ویژگی ها

  دریاچه دو استخری، یک دریاچه نسبتا بزرگی است که در دره وجود دارد. دریاچه ای سبز رنگ که باد، موج های کوچکی را برآن پدید می آورد و زیبایی آن را دو برابر می کند. دور نمای قلل پوشیده از برف البرز به راستی از این نقطه تماشایی است .
 • سیمای عمومی

  در اوایل فروردین ماه بر روی قله و دامنه های کوهستانی قوچ برفهایی از زمستان وجود دارد. البرز سپید پوش با ارتفاعاتی باشکوه در سمت شمال دیده می شود. پس از نیم ساعت حرکت با وسیله نقلیه به آبادی کوچک هاشمک در دره ای کاملا هموار می رسید . پس از کمی حرکت پیاده به سرچشمه آب بسیار گوارایی می رسید . از این نقطه مسیر را به سمت شرق تغییر داده ، به سوی تپه ماهور هایی به رنگهای سرخ و آبی حرکت می کنید. از ورای کوههای شمالی نوک قله دماوند باشکوه دیده می شود. در لابلای بوته های تازه شکفته رد پا و اثری از جانوران کوچک و بزرگ دیده می شود . یک ساعت کوهپیمایی آرام به سمت شرق شما را به دره ای سرسبز با درختان بید می رساند. این دره و ادامه آن به سمت جنوب در واقع دره اصلی قله قوچ به حساب می آید. خود را به کنار بیدزار رسانده ، به جویباری رسیده که در کف آن آب روان است. حدود نیم ساعت بعد به دریاچه کوچک و پس از نیم ساعت دیگر راهپیمایی ،از میان بوته زارهای بزرگ و کوچکی با درختان بید عبور کرده ، در پس یک سربالایی با شیب تند ناگهان خود را در مقابل دریاچه بزرگ دو استخری (قوچ ) می یابید..
 • شرایط استفاده

  راههای دستیابی به دریاچه :
  1- شهر دماوند ، جاده فیروز کوه ، آئینه ورزان تا آبسرد جاده آسفالته سپس جاده خاکی، به سمت غرب آبادیهای مرانک، محمودیه ،آبزن .
  2- شهر رودهن ،به سمت جنوب، جاده خاکی ، آبادیهای گل خندان ، خوروین ،عباس آباد ،زرآور،کاجان ،ارمیان.
 • سایر اطلاعات

  در تابستان از آب ذخیره شده این دریاچه در آن برای آبیاری مزارع منطقه استفاده می شود.
 • مسیر خودروی شخصی از طریق جاده هراز به شهر دماوند و از آنجا با پی گرفتن ادامه جاده پس از دقایقی به دو راهی سلطان دره می رسید و از سمت راست (جنوب) وارد جاده خاکی می شوید که به سوی چشم انداز دشتهای وسیع دامنه سرسبز و خرم کوه قوچ به پیش می رود.

اماکن مرتبطتگ ها

درياچه قوچ دو استخري جاذبه طبيعي درياچه قوچ درياچه دو استخري درياچه جاذبه طبيعي قوچ درياچه درياچه دو استخري قوچ جاذبه طبيعي دو استخري درياچه دو استخري قوچ دو استخري جاذبه طبيعي جاذبه طبيعي درياچه جاذبه طبيعي قوچ جاذبه طبيعي دو استخري درياچه قوچ دو استخري درياچه قوچ جاذبه طبيعي درياچه دو استخري قوچ درياچه دو استخري جاذبه طبيعي درياچه جاذبه طبيعي قوچ درياچه جاذبه طبيعي دو استخري قوچ درياچه دو استخري قوچ درياچه جاذبه طبيعي قوچ دو استخري جاذبه طبيعي قوچ دو استخري درياچه قوچ جاذبه طبيعي درياچه قوچ جاذبه طبيعي دو استخري دو استخري درياچه قوچ دو استخري درياچه جاذبه طبيعي دو استخري قوچ درياچه دو استخري قوچ جاذبه طبيعي دو استخري جاذبه طبيعي درياچه دو استخري جاذبه طبيعي قوچ جاذبه طبيعي درياچه قوچ جاذبه طبيعي درياچه دو استخري جاذبه طبيعي قوچ درياچه جاذبه طبيعي قوچ دو استخري جاذبه طبيعي دو استخري درياچه جاذبه طبيعي دو استخري قوچ درياچه قوچ دو استخري جاذبه طبيعي درياچه دو استخري جاذبه طبيعي قوچ درياچه جاذبه طبيعي قوچ دو استخري درياچه دو استخري قوچ جاذبه طبيعي درياچه دو استخري جاذبه طبيعي قوچ درياچه قوچ جاذبه طبيعي دو استخري قوچ درياچه دو استخري جاذبه طبيعي قوچ درياچه جاذبه طبيعي دو استخري قوچ دو استخري جاذبه طبيعي درياچه قوچ دو استخري درياچه جاذبه طبيعي