City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

دریاچه چال کبود لرستان

(24 رای)


دریاچه چال کبود لرستان یا همان گهرچال کبود در واقع دریاچه ای کوچک در نزدیکی آبگیر بره شورون است. دریاچه چال کبود لرستان با مساحت حدود  100 متر مربعی در کنار یخچال مشهور چال کبود در زیر قلل سن بران و گلگل قرار دارد. این دریاچه دارای آب سبز سیری است که حکایت از عمیق بودن ان دارد. 


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»منبع تأمین آب، ذوب برفها و آب زیر یخچال چال کبود است. لرستان، سرزمین پهناور عشایر را از شهرهای الیگودرز به ازنا، شهری در پای قلل با شکوه و سرافراز اشترانکوه، پشت سر گذاشته، از این شهر در جاده ای شوسه به آبادی تیون در انتهای دشتهای سمت خط الرأس اشترانکوه طی می کنید.

  • شرایط استفاده

    پس از آبادی از جویبار کوچکی عبور می کنید. و در مسیر مالرو و پاکوب تپه ماهور های بزرگ و نسبتاً مرتفعی را طی کرده، پس از حدود هشت ساعت کوهپیمایی با فراز و نشیب و گذشتن از کنار پناهگاه گل گل و زیر شیب تند انتهایی به کاسه یخچال چال کبود به این منطقه می رسید. سایه قلل سربلند سن بران و دیوارها و زبانه های یخچالی آن و قله گل گهر و کوله لایو و همچنین قله گل گل، کاسه را در بر گرفته است.
    دورنمای جانپناه نارنجی رنگ چال کبود به وضوح پیدا است و شما پس از زمانی کوتاه به آن می رسید. شب سرد و ساکتی را در اینجا به سر می برید و صبح پس از دمیدن خورشید به سوی لکه آبی رنگی در میان یخچالها بروید و به دریاچه بسیار زیبای اشترانکوه می رسیم. باد سرد اکثراً می وزد آب دریاچه را مواج می سازد؛ آبی که بسیار سرد است . تکه های یخ در اطراف آب به وضوح دیده می شود. تمامی وقت خود را این مسیر به تیون باز می گردید.
  • مسیر پیاده روی پس از آبادی از جویبار کوچکی عبور می کنید. و در مسیر مالرو و پاکوب تپه ماهور های بزرگ و نسبتاً مرتفعی را طی کرده، پس از حدود هشت ساعت کوهپیمایی با فراز و نشیب و گذشتن از کنار پناهگاه گل گل و زیر شیب تند انتهایی به کاسه یخچال چال کبود به این منطقه می رسید. سایه قلل سربلند سن بران و دیوارها و زبانه های یخچالی آن و قله گل گهر و کوله لایو و همچنین قله گل گل، کاسه را در بر گرفته است.
    دورنمای جانپناه نارنجی رنگ چال کبود به وضوح پیدا است و شما پس از زمانی کوتاه به آن می رسید. شب سرد و ساکتی را در اینجا به سر می برید و صبح پس از دمیدن خورشید به سوی لکه آبی رنگی در میان یخچالها بروید و به دریاچه بسیار زیبای اشترانکوه می رسیم.

اماکن مرتبطتگ ها