City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

دشت هويج

(154 رای)


دشت هويج يکي از زيباترين جاذبه‌هاي روستاي افجه است که در ارتفاع 2 هزار و 400 متري از سطح دريا و در بالادست مرکز روستا، ناحيه گلندوک و لواسان قرار دارد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • دشت هويج
 • دشت هويج
 • دشت هويج
 • دشت هويج
دشت هويج دشت هويج دشت هويج دشت هويج مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»اغلب مسافرانی که به دشت هویج سفر می‌کنند گشتی در مزارع و باغ‌های آن زده و چند ساعتی را با طبیعت بکر این منطقه سپری می‌کنند.

 • تاریخچه

  روایت‌های تاریخی مختلف حکایت از آن دارند که در روزگار گذشته بخش وسیعی از زمین‌های این دشت به کاشت هویج اختصاص داشته اما امروز اثری از این مزارع به چشم نمی‌خورد. هم اکنون نیز دهقانان افجه به کشت محصولات مختلف کشاورزی در آن مبادرت می‌ورزند و وجود باغ‌های گیلاس نیز در آن مشهود است.
 • ویژگی ها

  مسیر رسیدن به دشت هویج یک راهپیمایی سبک دارد که تقریبا برای اکثر افراد قابل اجراست. نام دیگر دشت هویج "گرچال" است که بمعنی جایگاه آتش است.
 • سیمای عمومی

  گشت شما در مسیر دشت هویج از میان باغ های میوه و جوی های آب که برای آبیاری باغ ها هدایت می شوند انجام می پذیرد. در طول مسیر، لوله آب لوله کشی برای مصارف بهداشتی وجود دارد.
 • زمان مناسب بازدید

  بهتر است گشت خود را در ساعات اولیه روز آغاز کنید تا گرما سرعت شما را کند نکند.
 • پیشنهاد ویژه

  در ضلع شمالی دشت، گردنه افجه بشم قرار دارد که راهی مالرو در آن موجود است؛ این راه، افجه و دشت هویج را به دشت لار لواسانات و دیگر ارتفاعات البرز مرکزی مرتبط می‌سازد. روایت است که ناصرالدین شاه و دیگر شاهان قاجار از این گردنه برای رفت و آمد با کالسکه به دشت لار و سایر ییلاق‌های آن نواحی استفاده می‌کرده‌اند. به این مسیر مالرو که در برخی جاها حالت سنگفرش دارد راه شاه عباسی نیز میگویند.
 • شرایط استفاده

  به دلیل کوهستانی بودن جاده رسیدن به دشت هویج در تابستان حدود یک ساعت و نیم و در زمستان به بیش از 2 ساعت زمان نیاز دارد که ممکن است در فصل سرما گردشگران را با دردسرهایی روبرو کند.
 • سایر اطلاعات

  از قله‌های مجاور دشت می‌توان از قلهٔ ریزان (۳٬۶۵۰ متر)، پرسون (۳٬۱۰۰ متر)، آتشکوه (۳٬۸۵۰ متر) و مهرچال (۳۹۲۰ متر) نام‌برد.
 • منبع

  کتاب تاریخ کوهنوردی و غارنوردی ایران
  فصلنامه کوه
  دایرةالمعارف کوه‌های ایران
  مقاله سرزمین آتش ایزدی نوشته جعفر سپهری
  باشگاه کوهنوردی و اسکی دماوند
  روزنامه شرق 27 اسفند 1383
 • مسیر خودروی شخصی برای رسیدن به دشت هویج 2 مسیر پیش روی ما قرار دارد؛ اولی یک جاده آسفالته 5 کیلومتری است که با عبور از جاده لشگرک ما را به لواسان و درنهایت افجه و دشت هویج می‌رساند. راه دوم نیز 8 کیلومتر مسافت دارد و به طرف شمال شرقی می‌رود.
 • نظر
  دوشنبه 17 فروردين 1394

  13 فروردین با همسرم راهی دشت هویج شدیم , از جایی که باید پیاده حرکت کرد تا دشت حدود یک ساعت بود و پیاده روی راحتی هم نبود و قسمتی را باید از کوه بالا می رفتیم و پس از یک ساعت به دشتی نسبتا کوچک رسیدیم . و جالب تر این بود که هیچ گردشگر دیگری در مسیر ندیدیم .

 • نظر
  پنجشنبه 20 فروردين 1394

  ممنونم ازتون. باعث شدید بعد از مدت ها با همسرم از تهران خارج بشیم و بریم یک جای فوق العاده رو ببینیم

 • نظر آزاده
  شنبه 25 دي 1395

  مسیر پیاده روی تا دشت هویج کاملا یه جاده مشخصه، بعضی جاها شیب نسبتا زیادی داره اما مسیر عمومیش خیلی خوبه و فشار زیادی وارد نمی کنه

 • نظر
  شنبه 12 تير 1395

  ممنون که اینجور جاها رو معرفی میکنید
  عالیه

 • نظر
  دوشنبه 17 دي 1397

  ممنون بخاطر مکان های گردشگری که معرفی می کنید

  پاسخ : سلام خواهش میکنم

اماکن مرتبطتگ ها

دشت هويج افجه طبيعتگردي دشت هويج دشت افجه دشت طبيعتگردي هويج دشت دشت افجه هويج طبيعتگردي افجه دشت افجه هويج افجه طبيعتگردي طبيعتگردي دشت طبيعتگردي هويج طبيعتگردي افجه دشت هويج افجه دشت هويج طبيعتگردي دشت افجه هويج دشت افجه طبيعتگردي دشت طبيعتگردي هويج دشت طبيعتگردي افجه هويج دشت افجه هويج دشت طبيعتگردي هويج افجه طبيعتگردي هويج افجه دشت هويج طبيعتگردي دشت هويج طبيعتگردي افجه افجه دشت هويج افجه دشت طبيعتگردي افجه هويج دشت افجه هويج طبيعتگردي افجه طبيعتگردي دشت افجه طبيعتگردي هويج طبيعتگردي دشت هويج طبيعتگردي دشت افجه طبيعتگردي هويج دشت طبيعتگردي هويج افجه طبيعتگردي افجه دشت طبيعتگردي افجه هويج دشت هويج افجه طبيعتگردي دشت افجه طبيعتگردي هويج دشت طبيعتگردي هويج افجه دشت افجه هويج طبيعتگردي دشت افجه طبيعتگردي هويج دشت هويج طبيعتگردي افجه هويج دشت افجه طبيعتگردي هويج دشت طبيعتگردي افجه هويج افجه طبيعتگردي دشت هويج افجه دشت طبيعتگردي