City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

رفتينگ رودخانه هراز

(41 رای)


اگر از دوستداران رفتينگ هستيد و مي خواهيد لذت قايق سواري در آب هاي خروشان را در اطراف تهران تجربه کنيد، مي توانيد از خدمات رفتينگ در رودخانه هراز استفاده کنيد. باشگاه رفتينگ هراز به منظور توسعه اکوتوريسم رودخانه‌اي و رونق طبيعت‌گردي برنامه هاي خود را اجرا مي کند. در رودخانه هراز مي توانيد در حدود 3.5 ساعت، مسير 11 کيلومتري رفتينگ را را پارو در آب هاي خروشان طي کنيد و از هيجان آن لذت ببريد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • رفتينگ رودخانه هراز
 • رفتينگ رودخانه هراز
 • رفتينگ رودخانه هراز
 • رفتينگ رودخانه هراز
رفتينگ رودخانه هراز رفتينگ رودخانه هراز رفتينگ رودخانه هراز رفتينگ رودخانه هراز مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • قیمت : بالا
 • آدرس : تهران به سمت مازندران ، جاده هراز

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»درجه سختی رودخانه هراز برای رفتینگ 2.5 تا 3.5 تکنیکی است و این یعنی رفتینگ رودخانه هراز برای براي افراد 11 تا 55 سال مناسب است.
موقعیت بخش مناسب رودخانه هراز برای رفتینگ حدفاصل نارنجستان و محمدآباد و مسیری در حدود 11 کیلومتر را شامل می شود. بنابر این شما می توانید حدود 3.5 ساعت در رودخانه هراز قایق سواری کنید و در آب های خروشان پارو بزنید.

 • تاریخچه

  کلک (Raft ) یکی از قدیمی ترین وسایل حمل و نقل بوده و از هزاران سال قبل برای جابه جایی انسانها، شکار، حمل غذا و وسایل مورد استفاده قرار می گرفته است. کلک های اولیه از تنه و شاخه درختان، چوب بامبو، نی و یا پارچه ساخته می شدند. حالا کلک های قدیم جای خود را به ورزش مهیج رفتینگ داده اند تا لذت آن دو چندان شود.
  در سال ۱۸۴۲ یکی از افسران ارتش آمریکا به نام جان فرمونت (John Fremont ) با استفاده از تیوپ های اتومبیل و پارچه برزنتی کلکی درست کرده و سفری چند روزه بر روی رودخانه پلات (Platte ) اجرا کرد. این اولین گزارش ثبت شده سفری ماجراجویانه با کلک در تاریخ است.
  در رودخانه هراز هم با طی سفرهای متعدد شناسایی بخشی از رودخانه هراز حد فاصل نارنجستان تا کارخانه کاله (4 کیلومتری آمل ) برای اجرای تورهای رفتینگ آماده شد. پس از شناسایی، برنامه های زیادی برای پاکسازی رودخانه و خارج کردن زباله های طبیعی نظیر شاخ و برگ درختان در مسیر و زباله های آلوده کننده آب مثل اشیا پلاسیتکی، لاستیک و ...انجام و آماده راه اندازی تورهای رفتینگ شد.
 • ویژگی ها

  رفتینگ در واقع یک فعالیت تفریحی- ورزشی بسیار جذاب و هیجان انگیز و یکی از بهترین نمونه های سفرهای اکوتوریستی، توریسم ماجراجویانه و ورزشی است. رفتینگ یکی از پرطرفدار ترین شاخه های گردشگری بوده و شرکت های بسیاری در سراسر دنیا به صورت تخصصی اقدام به طراحی و اجرای اینگونه سفرها می نمایند. با توجه به اینکه اجرای سفرهای رودخانه ای بسیار تخصصي و دشوار بوده و مخاطرات بسیاری توریست ها را تهدید می کنند، لذا برگزار کنندگان اینگونه سفرها می بایست در این زمینه متخصص بوده و راهنمایان اینگونه سفرها می بایست سال ها تحت تعلیم باشند تا بتوانند از عهده اجرای آنها به نحو مطلوب برآیند.
 • سیمای عمومی

  رودخانه هراز از میان جنگل های سر سبز عبور می کند و سوار بر قایق می توان مناظر زیبایی را تماشا کرد ولی نکته باید توجه داشت که رودخانه دارای پیچ های تند، عمق کم و شدت جریان زیاد است یعنی از نظر قایقرانی بسیار تکنیکی است و می بایست تنها توسط تیم حرفه ای با تجهیزات استاندارد رفتینگ و رعایت کامل استانداردهای ایمنی در رودخانه انجام شود و در غیر این صورت می تواند بسیار خطرناک باشد.
 • امکانات ویژه

  استفاده از امکانات کمپ رفتینگ (دوش، رختکن، سرویس بهداشتی، پارکینگ، نوشیدنی رایگان و...)، تجهیزات قایقرانی (قایق، پارو، جلیقه نجات، کلاه ایمنی و ...)، راهنما و مربی قایقرانی
 • وسایل مورد نیاز

  لوازم مورد نیاز برای این مکان ماجراجویانه بادگیر لباس نخی و عینک (uv)و زیرانداز (فوم) داروهای شخصی و کوله پشتی 40 لیتری کرم ضدآفتاب و کلاه آفتابگیر قاشق، بشقاب، لیوان و لوازم بهداشتی شخصی لباس اضافی،مناسب برنامه و صندل و ... است.
 • سایر اطلاعات

  به رودخانه های خروشان "آب سفید" یا White Water می گویند. دلیل ذکر آب سفید این است که در قسمت های خروشان آب کف کرده و به رنگ سفید دیده می شود.
  رفتینگ فعالیتی مهیج، ماجراجویانه، تفریحی و ورزشی است و در طبیعت انجام می شود. لذا فعالیتی اکوتوریستی بوده که توریسم ماجراجویانه و ورزشی را در دل خود دارد و از تمام اصول اکوتوریسم تبعیت می کند. همانگونه که می دانیم "اکوتوریسم یعنی سفر مسئولانه به محیط های طبیعی که باعث حفاظت از محیط طبیعی شده و نفع جوامع محلی را در بر داشته باشد.
 • نظر
  شنبه 30 مرداد 1395

  تور رافتینگ هراز فوق العاده بود .بسیار هیجانی و عالی بود .ما 25 تیر1395 رفتیم و هوا با اینکه ابری بود ولی باز بسیار عالی بود.
  فقط خبر فوت اقای پیام بنی هاشمی در تاریخ سی مرداد از مربیان رافتینگ هراز و امدادگران کوهستان مرا به شدت متاثر کرد.

 • نظر
  يكشنبه 03 مرداد 1395

  ما چند هفته پیش رفتیم رفتینگ رودخانه هراز، واقعا بی نظیر بود
  هم منظره های قشنگ جنگلی اطراف رودخونه هراز و هم آب خروشان رودخنه
  همه چیز عالی بود غیر از گل آلود بودن آب که به خاطر برداشت ماسه در بالادست رودخونه صورت می گیره

اماکن مرتبط

اخبار مرتبط

آرشیو اخبار


تگ ها

رودخانه هراز رفتينگ ماجراجويانه گردشگري رودخانه هراز رفتينگ رودخانه هراز ماجراجويانه رودخانه هراز گردشگري رفتينگ رودخانه هراز رودخانه هراز ماجراجويانه رفتينگ گردشگري ماجراجويانه رودخانه هراز ماجراجويانه رفتينگ ماجراجويانه گردشگري گردشگري رودخانه هراز گردشگري رفتينگ گردشگري ماجراجويانه رودخانه هراز رفتينگ ماجراجويانه رودخانه هراز رفتينگ گردشگري رودخانه هراز ماجراجويانه رفتينگ رودخانه هراز ماجراجويانه گردشگري رودخانه هراز گردشگري رفتينگ رودخانه هراز گردشگري ماجراجويانه رفتينگ رودخانه هراز ماجراجويانه رفتينگ رودخانه هراز گردشگري رفتينگ ماجراجويانه گردشگري رفتينگ ماجراجويانه رودخانه هراز رفتينگ گردشگري رودخانه هراز رفتينگ گردشگري ماجراجويانه ماجراجويانه رودخانه هراز رفتينگ ماجراجويانه رودخانه هراز گردشگري ماجراجويانه رفتينگ رودخانه هراز ماجراجويانه رفتينگ گردشگري ماجراجويانه گردشگري رودخانه هراز ماجراجويانه گردشگري رفتينگ گردشگري رودخانه هراز رفتينگ گردشگري رودخانه هراز ماجراجويانه گردشگري رفتينگ رودخانه هراز گردشگري رفتينگ ماجراجويانه گردشگري ماجراجويانه رودخانه هراز گردشگري ماجراجويانه رفتينگ رودخانه هراز رفتينگ ماجراجويانه گردشگري رودخانه هراز ماجراجويانه گردشگري رفتينگ رودخانه هراز گردشگري رفتينگ ماجراجويانه رودخانه هراز ماجراجويانه رفتينگ گردشگري رودخانه هراز ماجراجويانه گردشگري رفتينگ رودخانه هراز رفتينگ گردشگري ماجراجويانه رفتينگ رودخانه هراز ماجراجويانه گردشگري رفتينگ رودخانه هراز گردشگري ماجراجويانه رفتينگ ماجراجويانه گردشگري رودخانه هراز رفتينگ ماجراجويانه رودخانه هراز گردشگري