City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

روستاي آزادبر

(109 رای)


روستاي آزادبر در ۷۰ کيلومتري کرج واقع گرديده است. اين روستا که از جاده چالوس مي توان به آن دسترسي داشت، مکاني است  زمستان هاي بسيار سخت و تابستاني بسيار دل انگيز. بنابر ايندر فصل مناسب سال مي توانيد يک روز دلچسب را در منطقه آزادبر سپري کنيد.

 


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • روستاي آزادبر
 • روستاي آزادبر
 • روستاي آزادبر
 • روستاي آزادبر
روستاي آزادبر روستاي آزادبر روستاي آزادبر روستاي آزادبر مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • قیمت : رایگان
 • آدرس : جاده چالوس، ورودی شهر گچسر، روستای آزادبر

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»ورودی شهر گچسر (جاده چالوس کیلومتر ۶۵) سمت چپ جاده پلی روی رودخانه کرج وجود دارد که شما را به جاده آزادبر هدایت می کند. این جاده پس از طی ۲-۳ کیلومتر خاکی می شود و اگر این جاده را ۱۰ کیلومتر ادامه دهید به یک آبشار بزرگ می رسید. پشت این آبشار بزرگ دریاچه کوچکی است که در فصل گرما برای شناکردن ایده آل است. بعد از این آبشار منطقه آزادبر شروع می شود.

 • تاریخچه

  تاریخ روستایی نظیر آزادبر جایی به ثبت نرسیده است و تنها منبع برای اخذ مطالب تاریخی ، منابع محلی هستند بنابر این تمامی نوشته های این ستون بر گرفته از گفته های بزرگان و ریش سفبدان روستا است. در گذشته بسیار دور بیشتر مردم، عشایر و کوچ نشین بودند و اکثرا در حال مهاجرت کردن بودند و منطقه آزادبر به لحاظ موقعیت جغرافیایی متصل کننده بیشتر روستاهای اطراف به کرج بود و حتی کسانی که از مناطق شمالی کشور قصد عزیمت به کرج را داشتند از آزاد بر عبور می کردند. همین امر موجب شده بود منطقه آزادبر به علت داشتن موقعیت جغرافیایی مناسب و امن ، با توجه به شرایط جوی حاکم در کشور و آب و هوای خوب میزبان چندین پارچه آبادی باشد. البته بیشتر در فصلهای بهار و تابستان که روستا را زیبایی های طبیعت غیر قابل توصیف میکرد در منطقه حضور داشتند و پاییز و زمستان بعلت بارش برفهای سنگین و صعب العبور بودن مناطق کوهستانی به مناطق گرمسیر کوچ می کردند. کم کم با پیشرفت زمان و رشد جمعیت و شیوع بیماریهای واگیر دار قطعا زندگی در چنین منطقه ای مشکلات خاص خودش را داشت و منطقه به مرور زمان خالی از سکنه شد و فقط مردم روستای آزادبر ماندگار شدند و بصورت چهار فصل در روستا به زندگی پرداختند شغل اصلی مردم روستا دامداری و کشاورزی بود .
 • ویژگی ها

  در نزدیکی این منطقه آبشار و غار بسیار دیدنی یخ مراد قرار دارند.
 • سیمای عمومی

  این منطقه شامل رودخانه ای پرآب با چندین آبشار زیبا و پر از گیاهان و گلهای متنوع است که شما را محو خود خواهد کرد؛ یک روز کامل در این منطقه سرسبز در کنار رودخانه و کباب و .... روزی به یاد ماندنی را برای شما به وجود خواهد اورد.
 • سایر اطلاعات

  روستای آزادبر شامل طوایف مختلفی بود که طبق شنیده ها خانواده “بابا” از اولین خانواده هایی بودند که به آزادبر عزیمت کردند و خانواده هایی چون تاج الدینی ، بابایی ، غفاری ، جباری و .. نیز از مکانهای مختلف به آزادبر مهاجرت کردند تا روستای آزادبر رونق گرفت و با وجود وصلت های فامیلی زندگی در روستا ادامه پیدا کرد.
 • مسیر خودروی شخصی ورودی شهر گچسر (جاده چالوس کیلومتر ۶۵) سمت چپ جاده پلی روی رودخانه کرج وجود دارد که شما را به جاده آزادبر هدایت می کند. این جاده پس از طی ۲-۳ کیلومتر خاکی می شود.
 • نظر
  شنبه 18 بهمن 1393

  خیلی این روستا زیبا است. ممنون که معرفی کردید

 • نظر
  جمعه 21 آبان 1395

  با تشکر از کسانی که مشخصات و زیبایی ها و طبیعت زیبا و آب و هوای بسیار دلپذیر و سایر مشخصات روستای زیبای آزادبر را در این سایت گذاشتند
  تشکر و خسته نباشید میگوییم

 • نظر
  پنجشنبه 11 آذر 1395

  تاریخچه روستای آزادبر به زمان زرتشتیان و گبریان بر می گردد که دراین منطقه ساکن بودن و مناطقی وجود دارد که از اشیا به دست امده نشان دهنده قدمت روستا است

 • نظر
  پنجشنبه 11 آذر 1395

  رشادت های جوانان ودلاوری شهیدان این روستا زبانزد در استان البرز است.
  روستای آزادبر ۷ شهید دارد
  برادر بنده شهید صابر بابا هم غواص لشگر ده سیدالشهدا بود

 • نظر
  يكشنبه 17 بهمن 1395

  لازم به ذکر است بگویم روستای آزادبر 9شهید دارد نه 7 تا.

اماکن مجاور

اماکن مرتبطتگ ها

روستا يخ مراد آزادبر طبيعت گردي روستا يخ مراد روستا آزادبر روستا طبيعت گردي يخ مراد روستا روستا آزادبر يخ مراد طبيعت گردي آزادبر روستا آزادبر يخ مراد آزادبر طبيعت گردي طبيعت گردي روستا طبيعت گردي يخ مراد طبيعت گردي آزادبر روستا يخ مراد آزادبر روستا يخ مراد طبيعت گردي روستا آزادبر يخ مراد روستا آزادبر طبيعت گردي روستا طبيعت گردي يخ مراد روستا طبيعت گردي آزادبر يخ مراد روستا آزادبر يخ مراد روستا طبيعت گردي يخ مراد آزادبر طبيعت گردي يخ مراد آزادبر روستا يخ مراد طبيعت گردي روستا يخ مراد طبيعت گردي آزادبر آزادبر روستا يخ مراد آزادبر روستا طبيعت گردي آزادبر يخ مراد روستا آزادبر يخ مراد طبيعت گردي آزادبر طبيعت گردي روستا آزادبر طبيعت گردي يخ مراد طبيعت گردي روستا يخ مراد طبيعت گردي روستا آزادبر طبيعت گردي يخ مراد روستا طبيعت گردي يخ مراد آزادبر طبيعت گردي آزادبر روستا طبيعت گردي آزادبر يخ مراد روستا يخ مراد آزادبر طبيعت گردي روستا آزادبر طبيعت گردي يخ مراد روستا طبيعت گردي يخ مراد آزادبر روستا آزادبر يخ مراد طبيعت گردي روستا آزادبر طبيعت گردي يخ مراد روستا يخ مراد طبيعت گردي آزادبر يخ مراد روستا آزادبر طبيعت گردي يخ مراد روستا طبيعت گردي آزادبر يخ مراد آزادبر طبيعت گردي روستا يخ مراد آزادبر روستا طبيعت گردي