City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

روستاي آينه ورزان

(107 رای)


آينه ورزان نام روستايي است در ۶۰ کيلومتري شرق تهران. اين روستاي زيبا با طبيعتي بکر و به ياد ماندني در شهرستان دماوند و از توابع آبسرد  واقع شده است و مردم محلي گاهي آن را بنام «عين ورزان» مي خوانند.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • روستاي آينه ورزان
 • روستاي آينه ورزان
 • روستاي آينه ورزان
 • روستاي آينه ورزان
روستاي آينه ورزان روستاي آينه ورزان روستاي آينه ورزان روستاي آينه ورزان مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»محور فیروزکوه به عنوان پرتردد ترین محورهای کشور است که سالانه حدود 12 میلیون خودرو در این مسیر تردد می کند. جاذبه های گردشگری بسیاری در مناطق مختلف این محور قرار دارد که از جمله این مناطق روستای زیبای آئینه ورزان است. پس از عبور از گیلاوند و طی حدود پنج کیلومتر به روستای آئینه ورزان می رسیم که در دو بخش شمالی و جنوبی جاده قرار دارد. این منطقه زیبا با جاذبه های گردشگری فراوان، طبیعت دل انگیزی را داراست و در طول سال پذیرای میهمانان و گردشگران بسیاری است.

 • تاریخچه

  قدمت این روستا به ۲۰۰۰ سال می رسد و در بالای کوه مشرف به این روستا نیز بقایای یک آتشکده به چشم می خورد. دلیل نامگذاری روستا این است که آیینه ورزان همیشه پرآب بوده و به همین دلیل، کشاورزی در آن رونق زیادی داشته است.
 • ویژگی ها

  روستای آئینه ورزان از روستاهای آباد و پرجمعیت دماوند است، رونق اقتصادی و فرهنگی بسیار خوبی دارد و در فاصله ی 17 کیلومتری شهر دماوند و روبروی شهر آبسرد واقع شده است. مردم محلی نام این روستا را ˈعین ورزانˈ می گویند.
  این روستا به دو بخش بالا ده و پایین ده تقسیم شده وهر یک طبیعتی متفاوت دارد؛ در قسمت بالای آن کوه و آبشاری زیبا که در دامنه ی قله ی ˈزرینه کوهˈ قرار دارد، چشم هر بیننده ای را خیره می کند و در قسمت پایینی، دشتی وسیع روح را نوازش می دهد، گرچه برای رسیدن به آبشار باید تن به کوهنوردی داد.
 • سیمای عمومی

  روستای آئینه ورزان با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه ای همچون آئینه ای روبروی روستای خوش آب وهوای ˈزانˈ واقع شده وهمچنین پرآب بودن روستا و رونق کشاورزی در این منطقه سبب نامگذاری این روستا به آئینه ورزان شده است و تماشای این روستا از بالای کوه چشم اندازی زیبایی را در برابر بینندگان قرار می دهد.
  منبت کاری در این روستا بسیار رواج دارد، بصورتی که در کوچه های این روستا مغازه های بسیاری برای این منظور وجود دارد و حتی صدای ضربه دست استادکاران به مغار و چوب به آسانی بگوش می رسد.
 • پیشنهاد ویژه

  آبشار آیینه ورزان در دامنه قله زرینه کوه جاری است و برای رسیدن به این آبشار زیبا کافی است که خود را به دماوند رسانده و سپس به روستای عین ورزان یا آیینه ورزان بروید و پس از حدود دو ساعت پیاده روی به آبشار زیبای آیینه ورزان برسید. آب این آبشار در فصل تابستان بیشتر صرف آبیاری باغات میوه می شود ولی در فصول دیگر سال بعد عبور از روستا به سمت ایوانکی و سپس به شرق سیاه کوه در کویر رهسپار می شود.
 • سایر اطلاعات

  مهمترین بناهای تاریخی این روستای زیبا؛ امامزاده عبدالله (ع)، حمام تاریخی، قلعه نوذر و خانه های تاریخی است که متأسفانه تنها یکی از آنها سالم مانده است.
 • مسیر خودروی شخصی اگر از تهران راهی آیینه ورزان می شوید، باید مسیرتان را جاده فیروز کوه انتخاب کنید. بعد از گیلاوند روبروی آبسرد، تابلوی ورود به این روستا وجود دارد.
 • نظر
  دوشنبه 26 تير 1396

  سلام و خسته نباشید ممنون میشم عکسهای بیشتری از بافت مسکونی کذشته و حال روستای آئینه ورزان را ارسال کنید

اماکن مجاور

اماکن مرتبطتگ ها

آبشار آينه ورزان روستا طبيعت گردي آبشار آينه ورزان آبشار روستا آبشار طبيعت گردي آينه ورزان آبشار آبشار روستا آينه ورزان طبيعت گردي روستا آبشار روستا آينه ورزان روستا طبيعت گردي طبيعت گردي آبشار طبيعت گردي آينه ورزان طبيعت گردي روستا آبشار آينه ورزان روستا آبشار آينه ورزان طبيعت گردي آبشار روستا آينه ورزان آبشار روستا طبيعت گردي آبشار طبيعت گردي آينه ورزان آبشار طبيعت گردي روستا آينه ورزان آبشار روستا آينه ورزان آبشار طبيعت گردي آينه ورزان روستا طبيعت گردي آينه ورزان روستا آبشار آينه ورزان طبيعت گردي آبشار آينه ورزان طبيعت گردي روستا روستا آبشار آينه ورزان روستا آبشار طبيعت گردي روستا آينه ورزان آبشار روستا آينه ورزان طبيعت گردي روستا طبيعت گردي آبشار روستا طبيعت گردي آينه ورزان طبيعت گردي آبشار آينه ورزان طبيعت گردي آبشار روستا طبيعت گردي آينه ورزان آبشار طبيعت گردي آينه ورزان روستا طبيعت گردي روستا آبشار طبيعت گردي روستا آينه ورزان آبشار آينه ورزان روستا طبيعت گردي آبشار روستا طبيعت گردي آينه ورزان آبشار طبيعت گردي آينه ورزان روستا آبشار روستا آينه ورزان طبيعت گردي آبشار روستا طبيعت گردي آينه ورزان آبشار آينه ورزان طبيعت گردي روستا آينه ورزان آبشار روستا طبيعت گردي آينه ورزان آبشار طبيعت گردي روستا آينه ورزان روستا طبيعت گردي آبشار آينه ورزان روستا آبشار طبيعت گردي