City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

روستاي برگجهان

(155 رای)


روستاي زيباي برگجهان از توابع لواسانات است که با دو آبشار زيبا و ديدني، رودخانه اي دلچسب، کوه هاي سر به فلک کشيده و باغات فراوان به يکي از مقاصد گردشگران و طبيعت گردان تبديل شده است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • روستاي برگجهان
 • روستاي برگجهان
 • روستاي برگجهان
 • روستاي برگجهان
روستاي برگجهان روستاي برگجهان روستاي برگجهان روستاي برگجهان مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • قیمت : رایگان
 • آدرس : اتوبان شهید بابایی ، جاده لشگرک-لواسان ، لواسان بزرگ ، میدان بسیج ، روستای افجه ، روستای برگ جهان

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»روستای زیبای برگ جهان از توابع بخش لواسانات شهرستان شمیرانات، در ضلع شمال غربی لواسان بزرگ و در شمال شرق تهران واقع شده است. رودخانه برگ جهان، از ارتفاعات اطراف روستای برگ جهان سرچشمه گرفته و پس از پیوستن به رودخانه رودبار به سد لتیان می ریزد.

 • تاریخچه

  برگ جهان از جمله روستاهای قدیمی منطقه لواسانات است. سفال‌های به دست آمده از لایه زیرین این روستای کوهستانی نشانگر قدمت تاریخی این روستاست. طی چند دهه اخیر بناهای قدیمی این روستا تخریب و به جای آن‌ها ساختمان‌های جدیدی احداث شده و بافت قدیمی روستا دگرگون شده‌است. محلات سر ده، پا ده، روبار و شاهان کالبد روستای برگ جهان را تشکیل می‌دهند که متاسفانه از نظر معماری هویت آنها دگرگون شده‌است. فقط در محله سردره بقایای معماری (بنای یک مسجد) سال‌های میانی دوره پهلوی به جا مانده‌است.
 • ویژگی ها

  روستای برگجهان در میان دو رشته کوه فرعی از مجموعه ارتفاعاتی واقع شده است که به نام رشته کوههای البرز از شمال تهران عبور می‌کند. این دو رشته کوه در شمال و جنوب رودخانه جاجرود و سرچشمه‌های آن واقع شده است. رشته کوه شمالی که کوههای برگجهان را در بر می‌گیرد در قله پالون گردن به ارتفاع ۴۳۵۰ متر از سطح دریا سرچشمه اصلی جاجرود را شکل داده است. کوه ورزا در شمال فشم و میگون با ارتفاع حدود ۴۲۰۰ متر، سیاه کوه در شمال کند با ارتفاع ۳۷۱۰ متر، گهچال در شمال افجه با ارتفاع ۳۵۴۰ متر و فراغ کش در شمال برگجهان با ارتفاع ۳۴۰۰ متر به ترتیب از غرب به شرق در این رشته کوه واقع شده‌اند. رشته کوه جنوبی با ارتفاع ۳۹۳۰ متر در قله توچال واقع در شمال تهران با حرکت در جهت شرق به سرعت کاهش ارتفاع یافته و در محدوده تلو و هزار دره به اراضی تپه ماهور تبدیل می‌شود.
  کوههایی که روستا را محصور می‌کنند در شمال- شمالشرق- شمالغرب مرتفع و در سایر بخش‌ها کوتاه‌تر است. همه کوههای اطراف روستا که از داخل روستا دیده می‌شوند، متعلق به روستاست بجز ارا کوه در ضلع جنوب غرب یا سمت قبله که متعلق به روستا نیست اما روستاییان با منظر و نام آن همچون یک کوه خودی آشنایند. بجز این‌ها کوههای دیگری هم هست که به دلیل محدودیت دید از داخل روستا دیده نمی‌شوند. کوههای واقع در شمال روستا به دلیل وجود کوه پشت بالابا و کوههای واقع در غرب روستا به دلیل وجود کوه کهو از داخل روستا دیده نمی‌شوند.
 • سیمای عمومی

  روستای کوهستانی برگ جهان با چشم اندازهای جذاب، ارتفاعات گسترده، باغات سرسبز، مزارع پیرامون، حواشی رودخانه برگ جهان و مسیرهای زیبای کوچه باغ های روستا یکی از زیباترین و جذاب ترین روستاهای استان تهران به شمار می آید. این روستای زیبا با مناظر دلفریب و جلوه های کم نظیر به ویژه در بهار و تابستان هزاران گردشگر شهری را به سوی خود جلب می کند.
 • زمان مناسب بازدید

  آب و هوای آن در بهار و تابستان معتدل و مطبوع و در پاییز و زمستان سرد است.
 • پیشنهاد ویژه

  آبشار برگ جهان در شمال شرقی روستا یکی از جاذبه های گردشگری برگ جهان به شمار می رود. این آبشار در مسیر صعود به قله های سرسیاه غار (سیاه چال ها) قرار گرفته و همچنین مقصد طبیعت گردانی است که به قصد پیاده روی و کوه پیمایی به این روستا عزیمت میکنند. ارتفاع آبشار برگ جهان از سطح دریا حدود 2200 متر بوده و برای رسیدن به آن به 1 تا 1.5 ساعت پیاده روی در مسیری است که ابتدا از میان کوچه باغها و سپس از پای کوه می گذرد. از دیگر جاذبه های گردشگری برگ جهان میتوان: آرامگاه متبرکه امامزاده اسماعیل، بقایای قلعه دختر یا قلعه بند، غاری معروف به "زندان خانه لار"، صخره بزرگ رسوبی مشهور به "تنگل خانه" و ... را نام برد.
 • سایر اطلاعات

  ارتفاع روستای برگ جهان از سطح دریا 2026 متر است. محلات سر ده، پا ده، رودبار و شاهان کالبد روستای برگ جهان را تشکیل می دهند.
 • پارکینگ در داخل روستا امکان پارک خودرو وجود دارد
 • نمازخانه
 • بوفه در داخل روستا مغازه برای تامین مایحتاج وجود دارد
 • محل استراحت
 • محل کمپ
 • مناسب برای کهنسالان دارای مسیرهایی با پیاده روی سبک در برخی نقاط
 • مناسب برای کودکان
 • نظر هانیه
  دوشنبه 15 شهريور 1395

  مسیر روستای برگجهان یه جاده کوهستانی هست که خودش توی بهار دیدنیه
  خود روستا هم باید ماشین رو رد کنید و از کنار باغ ها بگذرید تا بعد از یه پیاده روی حدودا یک ساعته، به آبشار برگجهان یا همون آبشار برگجون برسید

اماکن مرتبطتگ ها

آبشار برگجهان برگجون طبيعت گردي آبشار برگجهان آبشار برگجون آبشار طبيعت گردي برگجهان آبشار آبشار برگجون برگجهان طبيعت گردي برگجون آبشار برگجون برگجهان برگجون طبيعت گردي طبيعت گردي آبشار طبيعت گردي برگجهان طبيعت گردي برگجون آبشار برگجهان برگجون آبشار برگجهان طبيعت گردي آبشار برگجون برگجهان آبشار برگجون طبيعت گردي آبشار طبيعت گردي برگجهان آبشار طبيعت گردي برگجون برگجهان آبشار برگجون برگجهان آبشار طبيعت گردي برگجهان برگجون طبيعت گردي برگجهان برگجون آبشار برگجهان طبيعت گردي آبشار برگجهان طبيعت گردي برگجون برگجون آبشار برگجهان برگجون آبشار طبيعت گردي برگجون برگجهان آبشار برگجون برگجهان طبيعت گردي برگجون طبيعت گردي آبشار برگجون طبيعت گردي برگجهان طبيعت گردي آبشار برگجهان طبيعت گردي آبشار برگجون طبيعت گردي برگجهان آبشار طبيعت گردي برگجهان برگجون طبيعت گردي برگجون آبشار طبيعت گردي برگجون برگجهان آبشار برگجهان برگجون طبيعت گردي آبشار برگجون طبيعت گردي برگجهان آبشار طبيعت گردي برگجهان برگجون آبشار برگجون برگجهان طبيعت گردي آبشار برگجون طبيعت گردي برگجهان آبشار برگجهان طبيعت گردي برگجون برگجهان آبشار برگجون طبيعت گردي برگجهان آبشار طبيعت گردي برگجون برگجهان برگجون طبيعت گردي آبشار برگجهان برگجون آبشار طبيعت گردي