City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

روستاي شاهکوه

(66 رای)


شاهکوه روستايي است مدرن و کوهستاني واقع در البرز مرکزي که از شمال به گرگان و از جنوب شرقي به شاهرود و از جنوب غربي به دامغان رسيده و از نظر تقسيمات استاني در حوزه استان گلستان قرار مي‌گيرد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • روستاي شاهکوه
 • روستاي شاهکوه
 • روستاي شاهکوه
 • روستاي شاهکوه
روستاي شاهکوه روستاي شاهکوه روستاي شاهکوه روستاي شاهکوه مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»این روستا در ارتفاع ۲۰۰۰ متری دریا قرار دارد و با شهرهای گرگان و شاهرود ارتباط زمینی از طریق راه شوسه دارد. دیدنیهای شاهکوه شامل یخچال طبیعی شاهکوه، چشمه‌سارها، چشمه‌های آب معدنی بنار و کلاه شاهکویی می شود.

 • تاریخچه

  در تابستان 1379 و بعد از اینکه مخابرات روستای چهارباغ افتتاح شد مجمع دانشگاهیان منطقه شاهکوه اتصال به شبکه جهانی اینترنت را برقرار کرده است و به عنوان اولین روستای ایرانی در شبکه جهانی اینترنت شناخته شد.
 • ویژگی ها

  شاهکوه نخستین روستای اینترنتی ایران است. تاکنون یک میلیون نفر از سراسر دنیا از سایت شاهکوه دیدن کرده اند، روستای قرن آباد محل قشلاق شاهکوهی هاست، مردم این روستا منطقه را تبدیل به پایگاه تکنولوژی کرده‌اند و به جای اینکه کوچ کنند و آواره شهرها شوند اولین مرکز جامع ICTروستایی را بنا گذاشتند.
  شاهکوهی‌ها پول روی هم گذاشتند تا مرکز ICTروستایی آنها بهترین باشد، سرعت اینترنت آنها۳۶ کی یا۵۶ کی نیست بلکه ۲ مگابیت در ثانیه.
  دیش‌های ماهواره‌ای خطوط اینترنتی آنجا هیچگاه قطع نمی‌ود و دائماً در حال مراقبت است.
  مردم شاهکوه به همه جهان فهماندند که در هر نقطه‌ای حتی اگر در ارتفاعات پست و بلند یک کوه باشد می‌توان امکانات و تکنولوژی را در راه استفاده درست و صحیح به خدمت گرفت و ترقی کرد.
  این روستا نمادی از موفقیت فناوری اطلاعات در کشور است، دولت در مراحل اول هیچ کمکی به آن نکرد، هنگامی که ساختمان مرکز ICTروستا به مراحل پایانی خود نزدیک می‌شد با کمک وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات به پایان رسید. اکنون طبقه دوم ساختمان مرکز جامع ICTشاهکوه دارای یک سالن ۲۶۰ متری است که مرکز TELLE Workingهم محسوب می‌شود، دختران و پسران روستایی هر وقت بخواهند می‌توانند می‌توانند به آنجا بیایند و به انجام کارهایشان بپردازند. در این مرکز تاکنون ۲۷۰ نفر از روستاییان آموزش اینترنت و ITدیده اند،۲۵۰ نفر دیگر هم مشغول آموزش‌های مرتبط با ICTهستند که در میان آن جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه نیز دیده می‌شوند. قرار است با وزارت کار مذاکراتی انجام شود تا بتوان شغل دورکاری (TELLEWorking) را در کشور ایجاد کرد و برای آن وام‌های ویژه کارفرمایان در نظر گرفت.
 • سیمای عمومی

  در این روستا کوهی به نام گوتخته وجود دارد که دیدنی است.موقعیت جغرافیایی منطقه شاهکوه و چهارباغ از یک قسمت کوهستانی و در دامنه‌ کوههای البرز مرکزی تشکیل یافته، که در یک فضای بسته جغرافیایی در میان قله‌های سر به فلک کشیده منطقه محصور شده است که ارتباط آن با شهرهای مجاور از شمال به گرگان، از جنوب به جاده‌ اصلی شاهرود ـ دامغان، از غرب به رادکان و از شرق به تاش محدود می‌گردد، ضمناً شهرستان شاهرود در فاصله‌ 60 کیلومتری و در جنوب شرقی شاهکوه قرار دارد.
 • زمان مناسب بازدید

  شاهکوه به علت موقعیت کوهستانی خود دارای تابستان هایی معتدل و زمستان هایی سرد است و مردم آن به کارهای کشاورزی و دامپروری اشتغال دارند. در پاییز و زمستان مردم این منطقه به علت سردی هوا و عدم امکان کشت‌وکار به شهرهای گرگان و شاهرود کوچ می‌کنند. اما در تابستان شاهکوه جمعیت فراوانی را در خود جای می‌دهند و جمعیت آن به حدود پانصد خانواده می‌رسد.
 • امکانات ویژه

  امکانات و ارتباطات اینترنتی در این روستا پیش از بقیه روستاهای ایران فراهم آمد و کلاسهای بزرگ آموزش اینترنت در این روستا پیر و جوان را به خود کشانده است.
 • سایر اطلاعات

  اکنون در استان گلستان، شاهکوه و قرن آباد می‌توان باجه‌های تلفن اینترنتی یافت. قرار است اهالی شاهکوه و قرن آباد اشتغال ایجاد کنند آنها می‌خواهند با همکاری وزارت کار و امور اجتماعی منشاء ایجاد یکصد هزار شغل جدید در کشور باشند و الزامی است که در این زمینه مهاجر بپذیرند.

اماکن مرتبطتگ ها