City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

روستاي ورديج

(155 رای)


شايد باور نکنيد که تنها چند کيلومتر دورتر از مرکز پايتخت، روستاي شگفت انگيزي قرار دارد که ديدني ترين تابلوي سنگ تراشي طبيعت به شمار مي رود. روستايي که در گوشه و کنار آن هنرنمايي طبيعت در فرسايش سنگ ها و خلق مجسمه هاي بادساخته به چشم مي خورد. روستاي کوچک و سرسبزيي به نام ورديج، از توابع کن!


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • روستاي ورديج
 • روستاي ورديج
 • روستاي ورديج
 • روستاي ورديج
روستاي ورديج روستاي ورديج روستاي ورديج روستاي ورديج مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • قیمت : رایگان
 • آدرس : اتوبان مخصوص کرج، جنب ایستگاه مترو وردآورد، خیابان اردستانی، جاده روستای وردیج

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»اینجا قلمرو فرمانروایی آدمك‌های سنگی است؛ سطح زیر کشت روستای وردیج 250 هکتار است که شامل باغستان های سیب، گیلاس، هلو، گلابی، گردو و انگور است.

 • ویژگی ها

  همان جایی كه سنگ‌های صیقل داده شده به شما چشمك می‌زنند، آبشار روستا قرار دارد که دیدنش خالی از لطف نیست. نام این آبشار «لت مال» است؛ لت یعنی سنگ و مال یعنی مالیده شدن و مالش، تمثیلی از مالیده شدن آب روی سنگ و سنگ‌ها .
 • سیمای عمومی

  شاید اگر برای اولین بار سنگ تراشه های طبیعی وردیج را ببینید، خیال کنید این صورتک های پر از حفره بازمانده های یک قلعه قدیمی هستند که در کنار جاده ساخته شده است. یا شوخی چند سنگتراش که در ابعاد بسیار بزرگ تمرین هنر کرده اند! درباره آنها برخی بر این باورند كه اینجا بقایای قلعه‌ای از زمان قدیم است؛ البته این نظر تنها یك گمان است. عده‌ای دیگر به وجود آمدن این اشكال را ناشی از فرسایش می‌دانند و اما هستند افرادی كه این نظر را هم به طور قاطع انكار می‌كنند .
  اما کافیست پای صحبت یک زمین شناس بنشینید تا برایتان از روال فرسایش بادی صخره های وردیج بگوید و هوازدگی بخشی از کوه های این منطقه که یک نمونه عالی و کم نظیر از تغییرات بافت زمین را به وجود آورده است. اشکالی که بیش از هرچیز جمجمه انسان و بدن جانوران وحشی را برایتان تداعی خواهند کرد.
 • پیشنهاد ویژه

  اگر اسم این دو روستا برای ما ناشناخته بود، اما برای اهالی طبیعت و بویژه كوهنوردان كه همیشه عشق صعود دارند نامی آشناست. «قله لیچه» پله‌ای است برای رفتن بر بلندای قلل «پهنه حصار». در جوار پهنه حصار آرامگاه یك امامزاده قرار گرفته كه «بی‌بی زرین قمر» می نامندش.
 • شرایط استفاده

  مسیرهای دسترسی به این روستا انتهای اتوبان همت – بلوار پژوهش – شهرک دانشگاه شریف – خیابان شهید اردستانی در انتهای شمالی خیابان تابلوی کوچک سفید رنگی با عنوان "روستای وردیج – روستای واریش" به چشم میخورد که ابتدای جاده کوهستانی وردیج و واریش میشویم.
  مسیر دوم از اتوبان تهران کرج از پشت پمپ بنزین وردآورد (ورودی از پمپ بنزین) به سمت خیابان شهید اردستانی – به سمت شمال خیابان سپس وارد جاده روستای وردیج و واریش میشویم.و. جاده تا انتها (روستای واریش) آسفالت میباشد.تقریباً با طی مسافتی در حدود 6تا7 کیلومتر از ابتدای جاده به روستای وردیج و کوه و صخره های آدمک میرسیم که در جستجوهای اینترنتی آدمک جیان نام داشت. سپس با طی مسافتی 3-4کیلومتری به انتهای جاده آسفالت و روستای واریش میرسیم. تا ابتدای روستا جاده آسفالت ولی خیابانهای دیگر روستا خاکی است.
 • امکانات ویژه

  در روستای وردیج همچنین می توانید رود خانه پر آبی را ببینید که در دو طرف آن نیزار های بلند و بهم فشرده به چشم می خورند. در بخش هایی از مسیر رودخانه حوضچه های کوچکی تشکیل شده که به شما فرصت یک آب تنی کوتاه مدت را می دهند.
 • سایر اطلاعات

  دو روستای وردیج و واریش در همسایگی هم هستند، آنها مثل برادرند، روستای وردیج بزرگ‌ترین روستای حریم شمال غرب تهران به شمار می‌رود که حدود 500 نفر جمعیت دارد ( البته همگی آنها همزمان در روستا حضور ندارند) واریش به لحاظ موقعیتی كمی از وردیج بالاتر و البته سرسبزتر است.
 • نقاط مثبت

  هرچند سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، این روستا را به عنوان منطقه‌ای توریستی و فاقد كاربری صنعتی اعلام كرده است، اما دیگر نهادهای ذی‌ربط هیچ اقدام بنیادی و زیرساختی بویژه در بخش اكوتوریسم، در این مكان انجام نداده‌اند؛ اقدامی كه اگر صورت گیرد و اهالی در منافع آن سهیم شوند.
 • مسیر پیاده روی از سر جاده وردیج می توانید از تاکسی پیاده شوید و جاده را به سمت دره ای که در قسمت چپ جاده قرار دارد ادامه دهید تا به روستای وردیج برسید.
 • مسیر تاکسی از ایستگاه مترو وردآورد این تاکسی ها در مسیر خود از مقابل پاسگاه می گذرند و به سر جاده وردیج می رسند.
 • مسیر مترو اگر اهل استفاده از وسایل نقلیه عمومی هستید، می توانید با مترو خود را به ایستگاه وردآورد برسانید و از آنجا سوار تاکسی های روستای توریستی وردیج شوید.
 • نظر بهار
  جمعه 07 خرداد 1395

  هفته پیش رفتیم روستای وردیج,, هم نزدیک بود به تهران و هم جاده پیچ وا پیچ قشنگی داشت؛ توی جاده هم یه عالمه دوچرخه سوار بودن که رکاب می زدن مسیر رو

 • نظر
  يكشنبه 23 فروردين 1394

  به نظرم این سنگ ها با شکل های زیباشون یکی از شاهکارهای بی نظیر اطراف تهران هستند. آدم به خلفت خدا پی می بره !

 • نظر
  جمعه 11 تير 1395

  سه هفته پیش رفتیم، بد نبود و برای کسانی که جای خلوت دوس دارن مناسبه

اماکن مجاور

اماکن مرتبطتگ ها

روستا ورديج طبيعت گردي کن روستا ورديج روستا طبيعت گردي روستا کن ورديج روستا روستا طبيعت گردي ورديج کن طبيعت گردي روستا طبيعت گردي ورديج طبيعت گردي کن کن روستا کن ورديج کن طبيعت گردي روستا ورديج طبيعت گردي روستا ورديج کن روستا طبيعت گردي ورديج روستا طبيعت گردي کن روستا کن ورديج روستا کن طبيعت گردي ورديج روستا طبيعت گردي ورديج روستا کن ورديج طبيعت گردي کن ورديج طبيعت گردي روستا ورديج کن روستا ورديج کن طبيعت گردي طبيعت گردي روستا ورديج طبيعت گردي روستا کن طبيعت گردي ورديج روستا طبيعت گردي ورديج کن طبيعت گردي کن روستا طبيعت گردي کن ورديج کن روستا ورديج کن روستا طبيعت گردي کن ورديج روستا کن ورديج طبيعت گردي کن طبيعت گردي روستا کن طبيعت گردي ورديج روستا ورديج طبيعت گردي کن روستا طبيعت گردي کن ورديج روستا کن ورديج طبيعت گردي روستا طبيعت گردي ورديج کن روستا طبيعت گردي کن ورديج روستا ورديج کن طبيعت گردي ورديج روستا طبيعت گردي کن ورديج روستا کن طبيعت گردي ورديج طبيعت گردي کن روستا ورديج طبيعت گردي روستا کن