City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

روستاي وشنوه

(36 رای)


روستاي وشنوه، در 60 کيلومتري جنوب شرقي شهر قم و از توابع بخش کهک قرار گرفته است و يکي از مناطق ييلاقي اطراف شهر قم محسوب مي شود.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • روستاي وشنوه
 • روستاي وشنوه
 • روستاي وشنوه
 • روستاي وشنوه
روستاي وشنوه روستاي وشنوه روستاي وشنوه روستاي وشنوه مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • آدرس : استان قم - بخش کهک - ورستای وشنوه

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»روستاي وشنوه از شمال به کوه قلعه دژ و از شمال غربي به کوه بخاره محدود مي شود. اين روستا در محدوده کوهستاني استان قم استقرار يافته و آب و هواي آن در بهار و تابستان معتدل و مطبوع و در زمستان سرد است.

 • ویژگی ها

  رودخانه فصلي وشنوه در ميان روستا جريان دارد. مردم روستاي وشنوه به زبان فارسي سخن مي گويند؛ مسلمان و پيرو مذهب شيعه جعفري هستند.
  پوشش گياهي روستا، شامل انواع گياهان دارويي از قبيل گل گاوزبان، شيرين بيان، گل ختمي، شاتره، خاکشير، کاسني و گون است. جانوران و پرندگان روستا شامل شغال، گرگ، روباه، خرگوش، کبک و تيهو است.
  مهم ترين صنايع دستي روستاي وشنوه توليد انواع قالي و قاليچه هاي دستبافت در طرح ها و رنگ هاي متنوع است. سوغاتي هاي محلي اين روستا، شامل انواع خشکبار، گردو، بادام و فندق مي باشد.
 • سیمای عمومی

  ارتفاعات زيباي الوند در 10 کيلومتري روستاي وشنوه واقع شده است. اين کوه مناظر و چشم اندازهاي طبيعي و زيبايي دارد. قله آن در زمستان پوشيده از برف است و جلوه اي شگفت انگيز مي يابد. اين کوه، مکان مناسبي براي علاقمندان به طبيعت گردي و کوهنوردي است.
  غار وشنوه يکي از جاذبه هاي طبيعي و شگفت انگيز روستاي وشنوه است. اين غار در 6 کيلومتري روستا و در کوهستان اردهال قرار دارد. در اين کوهستان چهار غار يا چاله غار، وجود دارد؛ در داخل يکي از آنها منبع آب فراواني وجود دارد.
  امامزاده هادي يکي از بناهاي آرامگاه مهم روستاي وشنوه است. اين بنا از آثار دوره صفويه است و در يک کيلومتري روستا قرار گرفته است.
  دره هاي اطراف روستا وشنوه از درختان کهنسال گردو و بادام پوشيده شده است. اين دره هاي زيبا در فصل زمستان از برف پوشيده مي شوند و در بهار و تابستان نيز بسيار سرسبز و زيبا جلوه مي کنند.
 • زمان مناسب بازدید

  روستاي کوهستاني و زيباي وشنوه به دليل موقعيت طبيعي و اقليم ييلاقي، مناظر جذاب و زيبايي دارد. چشم انداز ارتفاعات اطراف و باغ هاي ميوه آن به خصوص در فصول بهار، تابستان و پاييز جلوه اي زيبا و دلنشين دارد و هر بيننده اي را مجذوب مي کند.
 • منبع

  باشگاه خبرنگاران جوان

اماکن مرتبطتگ ها