City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

روستاي کند عليا

(112 رای)


کُند بالا يا کند عليا يکي از روستاهاي دهستان لواسان کوچک بخش لواسانات است که در شمال شرقي استان تهران واقع شده است. باغ هاي زيبا، کوچه باغ هاي ديدني و آبشارهاي معروف اطراف اين روستا باعث شده است تا کند عليا به عنوان يکي از جاذبه هاي طبيعي اطراف تهران شناخته شود.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • روستاي کند عليا
 • روستاي کند عليا
 • روستاي کند عليا
 • روستاي کند عليا
روستاي کند عليا روستاي کند عليا روستاي کند عليا روستاي کند عليا مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • آدرس : شمیرانات، لواسان کوچک، کند علیا

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»روستاي کُند عُليا و سفلي از توابع بخش لواسانات شهرستان شميرانات، در فاصله 38کيلومتري شمال شرقي تهران قرار گرفته است.

 • تاریخچه

  وجود بقایای آثار باستانی در کند علیا از جمله: تپه های گوشواره، قلعه پیرزن، جوهک و شیرتازه نشانگر قدمت طولانی این روستاست که به اوایل دوره اسلامی می‌رسد. کندسفلی نیز قدمتی چند صد ساله دارد.
 • ویژگی ها

  روستاي کند از دو بخش عليا و سفلي تشکيل شده که کند سفلی در پائين دست و كند عليا در بالا دست قرار دارد. ارتفاع متوسط كند عليا از سطح دريا حدود 2 هزار و 50 متر است.
 • سیمای عمومی

  موقعیت کوهستانی ویژه، باغ‌های سرسبز و گسترده، منابع غنی آب و جریان نهرهای جاری داخل باغ‌های روستا سرسبزی و طراوت خاصی را به روستای کند علیا بخشیده که نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند.
 • زمان مناسب بازدید

  آب و هواي این ده در تابستان معتدل ودر زمستان ها سرد است . بنابر این پیشنهاد می کنیم در بهار و تابستان به دیدن این آبشار بروید. اگر در تیرماه به کند علیا بروید و قدم در این جاده بگذارید بدون شک از تماشای باغ‌های سرسبز، درختان گیلاس و آلبالو و انبوه میوه های آنها سیر نخواهید شد.
 • پیشنهاد ویژه

  پیشنهاد می کنیم پس از سفر به روستای کند علیا از دو آبشار زیبای اطراف این روستا بازدید کنید:
  آبشار ناران یکی از آبشارهای دائمی استان تهران است که در شمال شرقی شهر تهران و در نزدیکی روستای کندعلیا واقع شده است. جریان دائمی این آبشار شیارهای زیبایی بر روی صخره‌های سنگی به وجود آورده و تماشای آن را دیدنی می کند.
  اگر اهل آب تنی هستید، دست خانواده تان را بگیرید و سری به آبشار کفترلو در 700 متری لواسان کوچک بزنید. آبشار کفترلو در کنار آبشار ناران - که در دره‌های سرسبز شمال روستای کندعلیا دیده می شود - واقع شده است.
  همچنین مزرعه پاونک در 3 کیلومتری کند سفلی و ارتفاعات ساکا با پوشش طبیعی گل‌ها و گیاهان مرتعی در 5 کیلومتری شمال روستا از جاذبه‌های طبیعی اطراف این محدوده به شمار می روند.
 • شرایط استفاده

  در هنگام قدم زدن در باغات این منطقه مراقب درختان باغات باشد و از ورود بدون اجازه به فضای باغ خودداری کنید.
 • امکانات ویژه

  عصر هنگام و قبل از غروب آفتاب باغ‌دارها محصولات باغ‌هایشان را برای عرضه و فروش به داخل روستا می‌آورند. می‌توانید محصول درجه یک را به قیمت مناسب تهیه و خریداری نمائید.
 • منبع

  روزنامه ایران - شماره 5134 - صفحه چمدان - مورخ 3 مردادماه 1391
  بیابان های ایران
  خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران
 • مسیر خودروی شخصی برای رسیدن به روستای کند علیا و سفلی از تهران باید از طریق جاده لشگرک خود را به دوراهی لواسان-فشم برسانید. از دوراهی به سمت لواسان رفته و پس از 5 کیلومتر وارد جاده روستای کند علیا و سفلی در سمت چپ شوید. از اینجا تا روستای کند علیا بیش از 7 کیلومتر دیگر جاده آسفالته در پیش دارید.
 • نظر
  پنجشنبه 01 مرداد 1394

  کند علیا یکی از روستاهای دیدنی و سرسبز لواسونه کهتوی مسیر آبشار ناران و آبشار کفترلو لواسون قرار داره؛ پیشنهاد می کنم قبل از دیدن این دو تا آبشار توی فصل های معتدل حتما سری هم به دیدنی های این روستا بزنید

اماکن مجاور

اماکن مرتبطتگ ها