City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

ساختمان روزنامه اطلاعات

(47 رای)


ساختمان قجري روزنامه اطلاعات از جمله آثار تاريخي قلب تهران و ساختمان هاي ثبت شده در فهرست آثار ملي است که در نزديکي ميدان توپخانه و سردر قورخانه قرار گرفته است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • ساختمان روزنامه اطلاعات
 • ساختمان روزنامه اطلاعات
 • ساختمان روزنامه اطلاعات
 • ساختمان روزنامه اطلاعات
ساختمان روزنامه اطلاعات ساختمان روزنامه اطلاعات ساختمان روزنامه اطلاعات ساختمان روزنامه اطلاعات مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • آدرس : تهران - خیابان خیام - نرسیده به خیابان امام خمینی

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی تاریخ گردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 موزه گردي
 بازديد از عمارت ها و کاخ ها
 بازديد از خونه هاي تاريخي
 بازديد از کليساها و آتشکده ها
 بازديد از قلعه ها و کاروانسراها
 بازديد از پل ها و برج ها
 بازديد از بقيه جاهاي تاريخي

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»



ساختمان قاجاری روزنامه اطلاعات به شماره 13388، 25 مرداد سال 94 در زمره آثار ملی قرار گرفته است و درست در هنگام بیرون آمدن از مترو توپخانه، قابل مشاهده است.

 • تاریخچه

  عباس مسعودی، 19 تیر 1305، روزنامه اطلاعات را راه اندازی کرد. این مؤسسه خیلی زود، گسترش یافت و تبدیل به مهمترین مؤسسه انتشاراتی خاورمیانه شد. این روزنامه چندین ساختمان طی این‌ها داشته است.
  یکی از آن‌ها، ساختمانی در خیابان علاءالدوله (فردوسی امروز) بود که اثری از آن نیست. بعدها این روزنامه به ساختمان توپخانه منتقل شد. ساختمانی که خاطرات بسیاری دارد و در برابر آسیب‌های متعدد انسانی و طبیعی مقاومت کرده است.
  محمود دعایی می‌گوید: «به خاطر دارم که در زمان جنگ تحمیلی، این ساختمان در محدوده‌ای بود که به‌خاطر نزدیکی به تشکیلات حکومتی و اداری کشور، در گرای موشک‌باران صدام قرار داشت. بنابراین این احتمال بود که موشکی به ساختمان اصابت کند. با مهندس سازنده آن وارد صحبت شدیم و او گفت که مطمئن است اسکلت بنا هیچ آسیبی نخواهد دید و فقط کافی است طبقه بالای ساختمان تخلیه شود و افراد فعال در محل کار از پنجره‌ها به شعاع دو متر فاصله بگیرند. اتفاقاً در ٥٠ متری ساختمان یک موشک اصابت کرد که ساختمان آن نقطه کاملا ویران شد و ترکشی به بزرگی سپر یک اتومبیل از آن موشک به ساختمان ما هم برخورد کرد اما هیچ آسیبی به ساختمان وارد نشد.»
 • ویژگی ها

  نباید از یاد برد که ساختمان قاجاری روزنامه اطلاعات که در شمال عمارت ۱۴ طبقه درحال ساخت قرار دارد و به شماره ۱۳۳۸۸ بیست و پنجم مرداد سال 94 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است، قرار بود با کاربری سایت موزه روزنامه اطلاعات به عنوان نخستین نشریه روزانه و کهن‌ترین روزنامه ایران که امروزه نیز چاپ آن ادامه دارد، استفاده شود.
 • مسیر مترو اگر می خواهید با مترو به دیدار از ساختمان روزنامه اطلاعات بروید باید از ایستگاه امام خمینی واقع در تقاطع خط یک و دو مترو پیاده شوید. در ایستگاه خروجی خیابان خیام را بیرون بروید و بعد از گذر از سردر قورخانه، ساختمان روزنامه اطلاعات درست در مقابل شما قابل مشاهده است.

اماکن مرتبط



تگ ها