City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

سالن صخره نوردي شهداي اوقاف (سراج)

(87 رای)


سالن صخره نوردي شهداي اوقاف بزرگترين و تخصصي‌ترين سالن صخره‌نوردي در ايران به شمار مي رود که در مساحت 2 هزار و پانصد متر مربع ساخته شده است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • سالن صخره نوردي شهداي اوقاف (سراج)
 • سالن صخره نوردي شهداي اوقاف (سراج)
 • سالن صخره نوردي شهداي اوقاف (سراج)
 • سالن صخره نوردي شهداي اوقاف (سراج)
سالن صخره نوردي شهداي اوقاف (سراج) سالن صخره نوردي شهداي اوقاف (سراج) سالن صخره نوردي شهداي اوقاف (سراج) سالن صخره نوردي شهداي اوقاف (سراج) مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • قیمت : اقتصادی
 • آدرس : خیابان دلاوران – خیابان سراج – بعد از پمپ بنزین – جنب کوچه ثقفی – مجموعه ورزشی شهدای اوقاف

«نظرتون چیه؟»

1.روزانه چقدر ورزش می کنی؟

 اصلا ورزش نمي کنم  کمتر از نيم ساعت  بين نيم تا يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت

2.چه جور ورزش هایی رو بیشتر دوست داری؟

 فوتبال و فوتسال
 واليبال
 ورزش هاي همگاني
 ورزش هاي رزمي
 ورزش هاي آبي
 ورزش هاي هوايي
 ورزش هاي موتوري
 ورزش هاي قدرتي
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»رکدام از دیواره‌ های این سالن ارتفاعی 15 متری دارند و از ویژگی های سالن شهدای اوقاف آن است که 50 صخره ‌نورد می توانند به طور همزمان از دیواره ها صعود کنند.

 • تاریخچه

  شهرداری تهران از سال گذشته و با راه اندازی نخستین سالن صخره نوردی پایتخت و مجهز ترین مرکز صعود های ورزشی کشور بستری را فراهم کرد تا نسبت به استعداد یابی و شناسایی علاقه مندان این رشته ورزشی اقدام شود.
  این سالن از پروژه های نیمه تمامی به شمار می رفت که علاقه مندان به صخره نوردی چشم انتظار اتمام آن بودند اما در طول سال های گذشته شهرداری تهران با اختصاص مبلغی افزون بر 4 میلیارد ریال، کار ساخت این سالن ورزشی را به اتمام رساند و در نهایت سالن صخره نوردی شهدای اوقاف در سال 1391 با حضور محمد باقر قالیباف، شهردار تهران به بهره برداری رسید.
 • ویژگی ها

  این سالن علاوه بر استفاده خانواده‌ها، قابلیت برگزاری مسابقات قهرمانی و حرفه ‌ای را نیز دارد، به بیان دیگر سالن شهدای اوقاف دارای فضایی خانوادگی با قابلیت بهره برداری جهت مسابقات حرفه ای و قهرمانی است. در عین حال این سالن ظرفیت برگزاری مسابقات قهرمانی و حرفه ای را نیز دارد.
 • سایر اطلاعات

  صخره نوردی یکی از ورزش های شدید و قدرتی است که در طول سال های گذشته به عنوان یک فعالیت رقابتی و تفریحی رایج شده است. این ورزش اخیرا در سرتاسر اروپا و آمریکا توسعه یافته است، به نحوی که تخمین زده می شود که بیش از 300 هزار نفر از مردم آمریکا بر روی دیواره های سنگی، صخره نوردی می کنند.

  اما در کنار ورزش صخره نوردی، سالیانی است که سنگ نوردی سالنی که از آن با عنوان صعودهای ورزشی یاد می شود نیز در حال رواج است. سنگ نوردی سالنی در ابتدا تلاشی برای شبیه سازی سنگ نوردی اسپورت در طبیعت بود اما به تدریج به رشته ورزشی مستقلی تبدیل شد و هواداران خود را نیز پیدا کرد.


  دیواره های سنگ نوردی سالنی از جنس فایبر گلاس یا چوب هستند و گیره های مصنوعی به وسیله پیچ و مهره روی این دیواره ها نصب می شوند. این رشته هم اکنون زیر نظر فدراسیون جهانی صعود های ورزشی به نام IFSC فعالیت می کند.
  با این وجود پیش از این جای خالی یک سالن مجهز برای آموزش و تمرین صعود های ورزشی در تهران محسوس بود؛ چه آنکه علاقه مندان به سنگ نوردی سالنی تا پیش از سال جاری در شرایطی دشوار و یا محیط طبیعی به تمرین رشته ورزشی مورد علاقه خود می پرداختند و پایتخت از کمبود امکانات ورزشی در حوزه سنگ نوردی سالنی رنج می برد.
 • نظر
  شنبه 01 آبان 1395

  عالی این سالن صخره نوردی، حرف نداره

 • نظر
  يكشنبه 23 آبان 1395

  سالن صخره نوردی شهدای اوقات چند وقتیه بسته شده متاسفانه....

 • نظر
  چهارشنبه 01 دي 1395

  پسرم در مشهد صخره نوردی می رفت
  نزدیک بلوار فاطمی غربی باشگاه صخره نوردی نیست؟لطفا راهنمایی کنید

 • نظر
  جمعه 03 دي 1395

  باشگاه خیلی وقته بستس...

 • نظر
  دوشنبه 22 دي 1393

  لطفا تلفن تماس و ساعت کار باشگاه را در سایت بگذارید

اماکن مرتبطتگ ها

سالن صخره نوردي شهداي اوقاف شهرداري تهران سالن صخره نوردي سالن شهداي اوقاف سالن شهرداري تهران صخره نوردي سالن سالن شهداي اوقاف صخره نوردي شهرداري تهران شهداي اوقاف سالن شهداي اوقاف صخره نوردي شهداي اوقاف شهرداري تهران شهرداري تهران سالن شهرداري تهران صخره نوردي شهرداري تهران شهداي اوقاف سالن صخره نوردي شهداي اوقاف سالن صخره نوردي شهرداري تهران سالن شهداي اوقاف صخره نوردي سالن شهداي اوقاف شهرداري تهران سالن شهرداري تهران صخره نوردي سالن شهرداري تهران شهداي اوقاف صخره نوردي سالن شهداي اوقاف صخره نوردي سالن شهرداري تهران صخره نوردي شهداي اوقاف شهرداري تهران صخره نوردي شهداي اوقاف سالن صخره نوردي شهرداري تهران سالن صخره نوردي شهرداري تهران شهداي اوقاف شهداي اوقاف سالن صخره نوردي شهداي اوقاف سالن شهرداري تهران شهداي اوقاف صخره نوردي سالن شهداي اوقاف صخره نوردي شهرداري تهران شهداي اوقاف شهرداري تهران سالن شهداي اوقاف شهرداري تهران صخره نوردي شهرداري تهران سالن صخره نوردي شهرداري تهران سالن شهداي اوقاف شهرداري تهران صخره نوردي سالن شهرداري تهران صخره نوردي شهداي اوقاف شهرداري تهران شهداي اوقاف سالن شهرداري تهران شهداي اوقاف صخره نوردي سالن صخره نوردي شهداي اوقاف شهرداري تهران سالن شهداي اوقاف شهرداري تهران صخره نوردي سالن شهرداري تهران صخره نوردي شهداي اوقاف سالن شهداي اوقاف صخره نوردي شهرداري تهران سالن شهداي اوقاف شهرداري تهران صخره نوردي سالن صخره نوردي شهرداري تهران شهداي اوقاف صخره نوردي سالن شهداي اوقاف شهرداري تهران صخره نوردي سالن شهرداري تهران شهداي اوقاف صخره نوردي شهداي اوقاف شهرداري تهران سالن صخره نوردي شهداي اوقاف سالن شهرداري تهران