City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

سايت پرنده نگري پارك شهر

(66 رای)


سايت پرنده نگري پارک شهر نخستين مکان براي پرنده نگري در کلانشهر تهران به شمار مي رود که در جوار درياچه مصنوعي پارک شهر قرار دارد. جالب است بدانيد که خود پارک شهر تهران در سال ميزبان بيش از 40 گونه پرنده وحشي است که در فصل هاي مختلف سال از قاره هاي مختلف دنيا به اين پارک مهاجرت مي کنند.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • سايت پرنده نگري پارك شهر
سايت پرنده نگري پارك شهر مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • آدرس : تهران - میدان امام خمینی - خیابان امام خمینی - خیابان خیام - پارک شهر - جنب دریاچه مصنوعی

«نظرتون چیه؟»

1.توی روز چقدر وقت آزاد برای تفریح داری؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

2.توی وقت آزادت چی کار می کنی؟

 خونه مي مونم  مي زنم بيرون  برنامه اي ندارم

3.روزانه چند ساعت برای تفریح از خونه می زنی بیرون؟

 کمتر از يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بين دو تا سه ساعت  بين سه تا چهار ساعت  بيشتر از چهار ساعت

4.وقتی از خونه می زنی بیرون، دوست داری چی کار کنی؟

 پياده روي
 دور دور با ماشين
 برم کلاس هاي ورزشي
 برم کلاس هاي فرهنگي و هنري
 با دوستام جمع شيم يه جا
 پاساژ گردي
 شکم گردي
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»اولين سايت پرنده نگري پايتخت به منظور آشنايي با گونه هاي مختلف پرندگان، نحوه زيست آنها و توسعه صنعت اكوتوريسم در محيط هاي شهري در پارك شهر تهران راه اندازي شده است.

 • تاریخچه

  ستاد محيط زيست شهرداري تهران به منظور آشنايي شهروندان با گونه هاي مختلف پرندگان، پروژه سایت پرنده‌نگری را در بهار سال 1394 در پارک شهر ايجاد كرد.
 • ویژگی ها

  آشنایی با گونه‌های مختلف پرندگان و نحوه زیست آنها مانند آشیان‌گزینی، تغذیه، زادآوری و ... توسعه، رونق و ترویج صنعت اکوتوریسم در محيط هاي شهری، بیان اهمیت و ارزش زیست محیطی پرندگان و نقش آنها در اکوسیستم های شهری و ايجاد آرامش روحی و روانی ناشی از مشاهده پرندگان به خصوص در کلانشهرهایی مانند تهران از جمله اهدافي است كه موجب ايجاد سايت پرنده نگري در اين محيط شده است.
 • سایر اطلاعات

  در شهر تهران بيش از 170 گونه پرنده شناسايي شده كه به دليل بهبود شرايط زيست گاهي جمعيت پرندگان در حال افزايش است. برخی از اين پرندگان بصورت بومی، برخی مهاجر بهاره و تابستانه، برخی مهاجر پاییز و زمستان و برخی به عنوان مهاجر عبوری هستند، كه از مسافت‌های بسیار دور مانند قاره آفریقا و يا از کشورهای شمالی ايران وارد اين پارك مي شوند. همچنین پارک شهر تهران در طول یک سال میزبان بیش از 40 گونه پرنده وحشی است.
 • مسیر مترو نزدیک ترین ایستگاه های مترو به این سایت پرنده نگری ایستگاه امام خمینی واقع در تقاطع خط یک و دو و همچنین ایستگاه حسن آباد واقع در خط دو مترو تهران است.

اماکن مرتبطتگ ها