City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

عمارت رکيب خانه اصفهان

(36 رای)

این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • عمارت رکيب خانه اصفهان
 • عمارت رکيب خانه اصفهان
 • عمارت رکيب خانه اصفهان
 • عمارت رکيب خانه اصفهان
عمارت رکيب خانه اصفهان عمارت رکيب خانه اصفهان عمارت رکيب خانه اصفهان عمارت رکيب خانه اصفهان مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • تلفن تماس : 03132218606
 • قیمت : اقتصادی
 • ساعت کاری : شنبه تا چهارشنبه ۸ الي ۱۳بعدازظهر - پنج شنبه ۸ الي ۱۲ ظهر
 • آدرس : اصفهان ، خيابان استانداري روبروي دانشگاه پرديس

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی تاریخ گردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 موزه گردي
 بازديد از عمارت ها و کاخ ها
 بازديد از خونه هاي تاريخي
 بازديد از کليساها و آتشکده ها
 بازديد از قلعه ها و کاروانسراها
 بازديد از پل ها و برج ها
 بازديد از بقيه جاهاي تاريخي

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»در اوايل قرن يازدهم هـ.ق حدود ۴۰۰ سال پيش مقارن با سلطنت شاه عباس اول، احداث و جهت نگهداري لوازم سواركاري و يراق آلات و مركب هاي سلطنتي مورد استفاده قرار مي گرفت . عمارت ركيب خانه با انقراض حكومت صفويه متروك شد و بعدها در دوران قاجار به دستور ميرزا ظل السلطان (فرزند ناصرالدين شاه قاجار) پس از انجام الحاقات و تعميراتي به سبك و سياق روز، به عنوان اندروني اختصاصي «ظل السطان» مورد استفاده قرار گرفت .

 • تاریخچه

  در سالهاي پس از پيروزي انقلاب اسلامي ، پيرو مصوبات شوراي عالي شهرسازي و معماري ايران، سازمان ميراث فرهنگي كشور درصدد برآمد تا عمارت تاريخي «ركيب خانه » را مرمت و بازسازي نمايد و از آن به عنوان يك مجموعه فرهنگي استفاده كند، لذا با صرف بيش از دو سال وقت و هزينه قريب به يك ميليارد ريال و با انتقال حدود چهار هزار اثر فرهنگي- هنري از موزه هنرهايي تزييني سابق تهران و ساير موزه هاي سازمان با تاييدات خداوند « موزه هنرهاي تزييني ايران » در ۲۹ مردادماه ۱۳۷۵ شمسي گشايش يافت و رسما فعاليت خود را آغاز كرد.
 • ویژگی ها

  موزه هنرهای تزئیی اصفهان در خیابان استانداری و در محل رکیب خانه واقع شده که قدمت آن به دوره صفویه بر می گردد و خودش از جاذبه های گردشگری اصفهان محسوب می شود. موزه هنرهاي تزئيني ايران با فضايي به مساحت ۲۶۰۰ متر مربع و حدود ۱۲۰۰ متر فضاي مفيد نمايشگاه با در برگرفتن هفت بخش دايمي و با نگارخانه جانبي، هم اكنون صدها اثر نفيس هنري را جهت بازديد عموم علاقمندان عرضه نموده است.
  موزه هنر های تزیینی ایران علاوه بر انجام وظیفه خود در راستای جمع آوری اشیاء فرهنگی و هنری و بررسی و پژوهش، حفظ و نگهداری و نمایش این آثار به منظور استفاده هر چه بیشتر از امکانات جمعی و پویایی بیشتر، و نیز زنده و بالنده نگاه داشتن حرکتهای فرهنگی اقدام به نمایش آثار موجود در خزانه موزه به صورت فصلی و دوره ایی می نماید. در کنار بخشهای موزه ، کارگاه هنری گلابتون و کتابخانه موزه فعال هستند.
  بخش های هفت گانه موزه عبارتند از :
  1- بخش خط و کتابت
  2- بخش آثارلاکی و روغنی
  3- بخش دستبافته ها و رودوزیهای سنتی
  4- بخش نگارگری
  5- بخش آثار فلزی
  6- بخش آثار چوبی
  7- بخش آبگینه ، سفال و چینی
  بخش خط و کتابت
  بخش آثارلاکی و روغنی
  بخش دستبافته ها و رودوزیهای سنتی
  بخش نگارگری
  بخش آثار فلزی
  بخش آثار چوبی
  بخش آبگینه ، سفال و چینی
 • سیمای عمومی

  حیاط دلنشینی در این بنا قابل رویت بوده که با داشتن فضای خرم با درختانی سرسبز در میانه ساختمان به زیبایی اش افزوده است. هم چنین در اطراف حیاط تالارها و اتاق هایی وجود دارد. عمارت رکیب خانه دارای طبقات فوقانی نیز بوده و در سمت راست آن برجی دیده می شود که علاوه بر کاربرد کلاه فرنگی، کاربردهای دیگری نیز داشته است.
  دفتر موزه هنرهای تزئینی اصفهان در بخش شاه نشین قرار داشته و از معماری و طراحی بسیار دلپذیری برخوردار است. طبقات بالایی موزه مربوط به بخش اداری می باشد و نیز بیش از 3000 شی تاریخی متعلق به دوران صفویه و قاجاریه در موزه هنرهای تزئینی اصفهان به چشم می خورد. این اشیا در غالب غرفه هایی زیبا با چینشی منظم در معرض دید عموم گردشگران قرار گرفته است.
 • سایر اطلاعات

  خط و کتابت : در اوایل بخش موزه، هنرهایی از اوراق و مجلدات قرآن کریم، کتب ادعیه و احادیث و … قرار گرفته است. هم چنین انواع جلدهای چرمی به شیوه های متعدد نیز وجود دارد.
  آثار لاکی و روغنی : از آثار این بخش می توان به اشیاء لاکی، جعبه، قلمدان، ترازو، جای طومار، جلد آلبوم، سرچسبدان، قاب آیینه و … اشاره کرد. هم چنین آثار ارزشمند از بزرگان با نقوش زیبا رویت می گردد.
  دست بافته های سنتی : در این بخش منسوجات متنوع وکم نظیر دوران قاجار قابل مشاهده است. این آثار مربوط به بافندگی های شهرهای مرکزی ایران می باشد که به شیوه های مختلفی زینت داده شده اند. در این بخش آثار قلمکاری اصفهان نیز قرار گرفته است.
  آبگینه : در این مجموعه آثار هنری زیبا از کریستال های تراش دار و انواع عطردان و پیاله شیشه ای که متعلق به قرن های 3 تا 6 هجری قمری است قابل رویت می باشد.
  نگارگری : در این بخش آثار نگارگری ایرانی در سبک های گوناگون وجود دارد که از جمله با ارزش ترین آن ها می توان به تابلوی مذهب تشعیری اشاره نمود.
  آثار چوبی : در این قسمت آثار نفیس صنایع هنری بر چوب مانند منبت کاری، خاتم سازی، معرق و مشبک در نمونه های انواع قاب آیینه، ملاقه های دوغ خوری، رحل و جعبه قرآن و … قابل مشاهده است.
  آثار فلزی : در این مجموعه آثار فلزی شامل زیورآلات طلا و نقره، کمربند، انواع قوطی، قفل و قلمدان، خنجر، چاقو، قیچی، سرقلیان و … با شیوه های ساخت و تزئین گوناگون مشاهده می گردد.

اماکن مرتبطتگ ها

هنرهاي تزييني موزه رکيب خانه اصفهان هنرهاي تزييني موزه هنرهاي تزييني رکيب خانه هنرهاي تزييني اصفهان موزه هنرهاي تزييني هنرهاي تزييني رکيب خانه موزه اصفهان رکيب خانه هنرهاي تزييني رکيب خانه موزه رکيب خانه اصفهان اصفهان هنرهاي تزييني اصفهان موزه اصفهان رکيب خانه هنرهاي تزييني موزه رکيب خانه هنرهاي تزييني موزه اصفهان هنرهاي تزييني رکيب خانه موزه هنرهاي تزييني رکيب خانه اصفهان هنرهاي تزييني اصفهان موزه هنرهاي تزييني اصفهان رکيب خانه موزه هنرهاي تزييني رکيب خانه موزه هنرهاي تزييني اصفهان موزه رکيب خانه اصفهان موزه رکيب خانه هنرهاي تزييني موزه اصفهان هنرهاي تزييني موزه اصفهان رکيب خانه رکيب خانه هنرهاي تزييني موزه رکيب خانه هنرهاي تزييني اصفهان رکيب خانه موزه هنرهاي تزييني رکيب خانه موزه اصفهان رکيب خانه اصفهان هنرهاي تزييني رکيب خانه اصفهان موزه اصفهان هنرهاي تزييني موزه اصفهان هنرهاي تزييني رکيب خانه اصفهان موزه هنرهاي تزييني اصفهان موزه رکيب خانه اصفهان رکيب خانه هنرهاي تزييني اصفهان رکيب خانه موزه هنرهاي تزييني موزه رکيب خانه اصفهان هنرهاي تزييني رکيب خانه اصفهان موزه هنرهاي تزييني اصفهان موزه رکيب خانه هنرهاي تزييني رکيب خانه موزه اصفهان هنرهاي تزييني رکيب خانه اصفهان موزه هنرهاي تزييني موزه اصفهان رکيب خانه موزه هنرهاي تزييني رکيب خانه اصفهان موزه هنرهاي تزييني اصفهان رکيب خانه موزه رکيب خانه اصفهان هنرهاي تزييني موزه رکيب خانه هنرهاي تزييني اصفهان