City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

غارهاي هيو

(54 رای)


 غار «هيو» در بخش شمال غربي هيو و در دره تفريحي واسوار واقع شده است. اين غار درلايه هايي از سنگهاي آهکي با سن تقريبا دويست وشصت و پنج ميليون سال موسوم به آهکهاي روته واقع شده است.البته اين به معناي سن تشکيل غار نبوده و شواهد،حاکي از جوان بودن فوق العاده خود غار است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • غارهاي هيو
 • غارهاي هيو
 • غارهاي هيو
 • غارهاي هيو
غارهاي هيو غارهاي هيو غارهاي هيو غارهاي هيو مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • قیمت : رایگان
 • آدرس : استان البرز، هشت کیلومتری هشتگرد به قزوین

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»در هشت کیلومتری هشتگرد به قزوین، سه غار به فاصله تقریباً 15 متر از یکدیگر در دامنه کوه قرار دارند. طبق مطالعات انجام شده این احتمال وجود دارد که غارها مربوط به دوران پارینه سنگی باشد.

 • تاریخچه

  این غار درلایه هایی از سنگهای آهکی با سن تقریبا دویست وشصت و پنج میلیون سال موسوم به آهکهای روته واقع شده است.البته این به معنای سن تشکیل غار نبوده و شواهد،حاکی از جوان بودن فوق العاده خود غار است.
 • ویژگی ها

  بدنه ی اصلی غار شامل گالری بزرگی است که ارتفاع آن در قسمتهایی به بیش از 23 متر می رسد . در این بخش استالاکتیتها و استالاگمیتهای وجود دارد که بخش اعظمی از آنها متاسفانه به دلیل ناآگااهی از ارزش علمی و زیبایی شناختی ،تخریب شده است. عدم وجود ستونهای کامل (استالاک تیتها و استالاگ میت هابه هم وصل شده ) نشان از جوان بودن و یا وجود گالری های عمقی تر دارد . اصولا تشکیل غارها مراحلی دارد کهاولین مرحله آن وجودسنگ اولیه ای با توان غارزایی است که مطلوبترین آنها سنگ آهک است . در درجه ی بعداین سنگها می بایستی از درز و شکاف مطلوب جهت هدایت آب برخوردار می باشند. مهمترین عامل در تشکیل غارهایی از این نوع ،وجود آبهایی با توان انحلال بالاست . در نهایت، کل این فرآیند در زمانی طولانی ،که درمواردی تا دهها میلیون سال به طول می انجامد ، حفرات زیرزمینی موسوم به غار را ایجاد می کند.
 • سیمای عمومی

  دهانه‌ی غار با قطر حدود 60 سانتیمتر و شیب زیاد متاسفانه و شاید به نوعی خوشبختانه،ورود به آن را مشکل ساخته است.


  بدنه‌ی اصلی غار شامل گالری بزرگی است که ارتفاع آن در قسمتهایی به بیش از 23 متر می رسد. در این بخش استالاکتیتها و استالاگمیتهای وجود دارد که بخش اعظمی از آنها متاسفانه به دلیل ناآگاهی از ارزش علمی و زیبایی شناختی،تخریب شده است. عدم وجود ستونهای کامل (استالاکتیتها و استالاگمیت های به هم وصل شده) نشان از جوان بودن و یا وجود گالری های عمقی تر دارد.


  اصولا تشکیل غارها مراحلی دارد کهاولین مرحله آن وجودسنگ اولیه ای با توان غارزایی است کهمطلوبترین آنها سنگ آهک است.

  در درجه‌ی بعداین سنگها می بایستی از درز و شکاف مطلوب جهت هدایت آب برخوردار می باشند.


  مهمترین عامل در تشکیل غارهایی از این نوع، وجود آبهایی با توان انحلال بالاست. در نهایت، کل اینفرآیند در زمانی طولانی،که درمواردی تا دهها میلیون سال به طول می انجامد، حفرات زیرزمینی موسوم به غار را ایجاد می کند.


 • سایر اطلاعات

  این غار توسط گروه کاهار اکتشاف و نقشه برداری شده است.
  غارهای هیو استان البرز مشتمل بر 3 غار می‌باشند که به فاصله تقریبی 15 متر از یکدیگر در دامنه کوهی در 8 کیلومتری هشتگرد به قزوین در بخش شمال غربی روستای هیو و داخل دره واسوار واقع شده‌اند.

  ورودی غار چاهی به ارتفاع 2/5 متر و شعاع 60 الی 70 سانتی‌متر بوده که به دلیل شیب زیاد، ورود به غار مشکل شده است. بعد از دهانه غار، دالان اصلی قرار دارد و پیمایش غار از این نقطه آغاز می‌شود. در دالان اصلی غار دو تالار دیده می‌شود که ارتفاع آن در برخی نقاط به بیش از 23 متر می‌رسد. درون غار استالاگمیت‌ها و استالاکتیت‌های آهکی وجود دارد که ارتفاع آن‌ها گاه به بیش از 7 متر می‌رسد و چشم‌انداز زیبایی را خلق می‌نماید.

اماکن مرتبطتگ ها