City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

غار اسحاق

(53 رای)


غار اسحاق از جمله غارهاي متعدد در منطقه هملون و در نزديکي غار تاريخي کيقباد قرار دارد که از ويژگي هاي منحصر به فرد و فضاي زيبايي برخوردار است.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • غار اسحاق
 • غار اسحاق
 • غار اسحاق
 • غار اسحاق
غار اسحاق غار اسحاق غار اسحاق غار اسحاق مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • آدرس : 35 کیلومتری شمال شرق تهران، جاده شمشک - میگون

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»برای رسيدن به دهانه اين غارها بايد از سينه كش سمت چپ دره هملون و در شيبی تند صعود نماييم. زمانی حدود نيم ساعت براي دستيابی به دهانه غار اسحاق صرف می شود. دهانه اين غار در شيبی تند و مشرف به جاده ميگون – شمشك قرار دارد. قطر دهانه كمتر از يك متر مربع بوده و دهليزی تنگ ما را به درون اين غار راهنمايی می‌كند.

 • ویژگی ها

  ادامه مسير داخل غار به صورت دهليزی به ارتفاع 70 سانتی متر بوده و بعد از چند متر اول به سمت چپ منحرف می شود. از اين قسمت مسير دارای شيبی تند به سمت پايين بوده و پس از حدود 10 متر به تالاری بسيار بزرگ و مرتفع وارد می شويم.در اين تالار سه راه مختلف جلب نظر می كند. مسيری در سمت چپ، مسير مستقيم و مسيری كه مابین این دو مسیر قرار گرفته است. مسیر سمت چپ بعد از ورود به دهلیزی به طول تقریبی 10 متر مسدود میگردد. در ابتدای این راه یک حلقه چاه وجود دارد. با استفاده از یک کارگاه طبیعی فرود میرویم و پس از حدود 6 متر به کف چاه رسیده که ادامه راه نیز مسدود می باشد. مسیر مستقیم به پرتگاهی ختم می شود و برای فرود نیاز به کارگاه داریم. با نصب کارگاهی طبیعی فرود رفته و در ادامه باید صعودی کوتاه داشته باشیم. حفره ای تنگ مقابل ماست و برای عبور از آن تلاش زیادی نیاز است. بعد از عبور از این دهلیز تنگ وارد تالاری شده و پس از طی حدود 20 متر، مسیر بسته شده و امکان ادامه راه وجود ندارد.
 • پیشنهاد ویژه

  مهم ترین راه دراین غار راه سوم و میانی است. برای وارد شدن در این مسیر باید از سنگهای ابتدای مسیر به ارتفاع حدود 10 متر صعود کرد. ادامه این راه به طول تقریبی 150 متر ما را به طبقه فوقانی این غار می رساند. چندین دهلیز و دالان در برابر ماست که از آنها عبور می کنیم. با توجه به ساختار این غار و قرار گرفتن آن در شیب تند کوهستان، به نظر می‌رسد که این بخش از غار در نزدیکی سطح زمین باشد ولی هنوز راهی به خارج باز نشده است.
 • منبع

  غارهای ایران
 • مسیر خودروی شخصی از طریق بزرگراه شهید بابایی و جاده لشکرک به دوراهی لواسان – فشم ( میدان قائم ) بروید و از آنجا وارد جاده فشم شوید. پس از 16 کیلومتر رانندگی به میدان فشم می رسید. از فشم تا میگون 5 کیلومتر و از میگون تا هملون 5 کیلومتر دیگر را پیش رو دارد.

اماکن مجاور

اماکن مرتبطتگ ها

غار اسحاق غارنوردي هملون غار کيقباد غار اسحاق غارنوردي غار اسحاق هملون غار اسحاق غار کيقباد غارنوردي غار اسحاق غار اسحاق هملون غارنوردي غار کيقباد هملون غار اسحاق هملون غارنوردي هملون غار کيقباد غار کيقباد غار اسحاق غار کيقباد غارنوردي غار کيقباد هملون غار اسحاق غارنوردي هملون غار اسحاق غارنوردي غار کيقباد غار اسحاق هملون غارنوردي غار اسحاق هملون غار کيقباد غار اسحاق غار کيقباد غارنوردي غار اسحاق غار کيقباد هملون غارنوردي غار اسحاق هملون غارنوردي غار اسحاق غار کيقباد غارنوردي هملون غار کيقباد غارنوردي هملون غار اسحاق غارنوردي غار کيقباد غار اسحاق غارنوردي غار کيقباد هملون هملون غار اسحاق غارنوردي هملون غار اسحاق غار کيقباد هملون غارنوردي غار اسحاق هملون غارنوردي غار کيقباد هملون غار کيقباد غار اسحاق هملون غار کيقباد غارنوردي غار کيقباد غار اسحاق غارنوردي غار کيقباد غار اسحاق هملون غار کيقباد غارنوردي غار اسحاق غار کيقباد غارنوردي هملون غار کيقباد هملون غار اسحاق غار کيقباد هملون غارنوردي غار اسحاق غارنوردي هملون غار کيقباد غار اسحاق هملون غار کيقباد غارنوردي غار اسحاق غار کيقباد غارنوردي هملون غار اسحاق هملون غارنوردي غار کيقباد غار اسحاق هملون غار کيقباد غارنوردي غار اسحاق غارنوردي غار کيقباد هملون غارنوردي غار اسحاق هملون غار کيقباد غارنوردي غار اسحاق غار کيقباد هملون غارنوردي هملون غار کيقباد غار اسحاق غارنوردي هملون غار اسحاق غار کيقباد