City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

غار بيوک آغا

(64 رای)


 اين غار در مسير جادة کن قرار دارد که پس از گذشتن از امام‌زاده داوود و جادة «ده‌سنگان» با دو ساعت پياده‌روي مي‌توان به آن رسيد. غار بيوک آغا در مسير راه کوه‌نورداني است که به بلندي‌هاي منطقه صعود مي‌کنند.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • غار بيوک آغا
 • غار بيوک آغا
 • غار بيوک آغا
 • غار بيوک آغا
غار بيوک آغا غار بيوک آغا غار بيوک آغا غار بيوک آغا مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • قیمت : رایگان
 • آدرس : کن، جاده امامزاده داوود

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»غار بیوک آقا را گویی فردی با همین نام در دل کوه خلق کرده و حدودا” ظرفیت پذیرش ۲۰ الی ۳۰ نفر را دارد. بیوک آقا این غار را با پشتکار و تلاش فراوان در طی 11 سال ، با دست و با ابزار ساده، چکش و درفش درست کرده است. غار بیوک آقا در مواقع لزوم میتوانند پناهگاههای خوب و ارشمندی برای کوهنوردان در مسیرهای کوهنوردی باشند.

 • ویژگی ها

  در کوه های اطراف تهران چندین غار وجود دارد که به نام سازنده آنها، بیوک آقا نامیده می شوند. بنابراین غارهای بیوک آقا، غارهای بوجود آمده در اثر فعالیت های زمین شناختی نبوده بلکه ساخته دست بشر محسوب می شوند.

  شاید اولین تصور هر فرد با شنیدن واژه غار، حفرات و شکاف هایی در دل کوه است که معمولاً به دنبال فعالیت های زمین شناختی و در طی سالیان بسیار دراز شکل گرفته اند. اما استثنائی در اینجا وجود دارد و آن هم وجود چند غار در اطراف تهران است که به غارهای بیوک آقا شهرت دارند. دلیل این نامگذاری آن است که غارهای بیوک آقا در اصل حفراتی در دل کوه هستند که به دست بشر حفر شده اند. همانطور که از نام این غارها برمی آید، شخصی به نام بیوک آقا خالق این غارها می باشد. وی این غارها را با تلاش و کوششی مثال زدنی و در طی سالیان متمادی با دست و ابزارهای ساده ای چون درفش و چکش حفر کرده است. آنطور که از قول وی گفته شده، هدف از حفر این غارها ایجاد جان پناه برای کوهنوردانی بوده که در این مسیرها رفت و آمد دارند.

  غارهای بیوک آقا که به دست فردی به همین نام حفر شده اند، در کوه های اطراف تهران قرار دارند. بیوک آقا که اصالتاً تبریزی بوده و اکنون در حدود 78 سال سن دارند، این غارها را با دست و ابزارهای ساده ای چون درفش و تیشه و با صرف زمان طولانی حفر کرده اند. غارهای بیوک آقا، جان پناه و مأمن بسیار مناسبی برای کوهنوردان به شمار می روند. این غارها که تعداد آنها به سه عدد می رسد در مسیرهای آبشار سنگان، دشت جانستون و تنگه لالون واقع شده اند. به گفته خالق این غارها، حفر غار سنگان 11 سال و غار جانستون 23 سال زمان برده است. غار جانستون در حدود 20 تا 30 نفر ظرفیت دارد.
 • شرایط استفاده

  دسترسی به غارهای بیوک آقا باتوجه به نزدیکی آنها به تهران کار چندان دشواری نیست. غار جانستون در دشت جانستون در نزدیکی روستای آبنیک واقع شده که برای رفتن به این روستا می توان از مسیر تهران-فشم استفاده کرد. غار مسیر سنگان نیز در مسیر جاده سولقان به سنگان قرار دارد. روستای لالون نیز در نزدیکی فشم واقع شده است.
 • سایر اطلاعات

  "بيوك تبريزي"، پيرمردي 80 ساله است كه 60 سال از عمر خود را به كندن غار در كوهها مشغول بوده؛‌ غارهاي دست كندي كه هر يك نزديك به 20 سال زمان برده و سالهاست كه در سرما و گرما جان پناهي براي كوهنوردان و ساير موجوداتي است كه گذرگاهشان از ميان كوهها و صخره‌هاست.

اماکن مرتبطتگ ها

تفريح گردشگري طبيعت گردي تهران گردي تفريح گردشگري تفريح طبيعت گردي تفريح تهران گردي گردشگري تفريح تفريح طبيعت گردي گردشگري تهران گردي طبيعت گردي تفريح طبيعت گردي گردشگري طبيعت گردي تهران گردي تهران گردي تفريح تهران گردي گردشگري تهران گردي طبيعت گردي تفريح گردشگري طبيعت گردي تفريح گردشگري تهران گردي تفريح طبيعت گردي گردشگري تفريح طبيعت گردي تهران گردي تفريح تهران گردي گردشگري تفريح تهران گردي طبيعت گردي گردشگري تفريح طبيعت گردي گردشگري تفريح تهران گردي گردشگري طبيعت گردي تهران گردي گردشگري طبيعت گردي تفريح گردشگري تهران گردي تفريح گردشگري تهران گردي طبيعت گردي طبيعت گردي تفريح گردشگري طبيعت گردي تفريح تهران گردي طبيعت گردي گردشگري تفريح طبيعت گردي گردشگري تهران گردي طبيعت گردي تهران گردي تفريح طبيعت گردي تهران گردي گردشگري تهران گردي تفريح گردشگري تهران گردي تفريح طبيعت گردي تهران گردي گردشگري تفريح تهران گردي گردشگري طبيعت گردي تهران گردي طبيعت گردي تفريح تهران گردي طبيعت گردي گردشگري تفريح گردشگري طبيعت گردي تهران گردي تفريح طبيعت گردي تهران گردي گردشگري تفريح تهران گردي گردشگري طبيعت گردي تفريح طبيعت گردي گردشگري تهران گردي تفريح طبيعت گردي تهران گردي گردشگري تفريح گردشگري تهران گردي طبيعت گردي گردشگري تفريح طبيعت گردي تهران گردي گردشگري تفريح تهران گردي طبيعت گردي گردشگري طبيعت گردي تهران گردي تفريح گردشگري طبيعت گردي تفريح تهران گردي