City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

غار ميرزا رفسنجان

(54 رای)


غار ميرزا در فاصله 30 کيلومتري شمال شرقي شهرستان رفسنجان و در روستاي ده رنج قرار دارد و از جاذبه هاي گردشگري استان کرمان محسوب مي شود.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • غار ميرزا رفسنجان
 • غار ميرزا رفسنجان
 • غار ميرزا رفسنجان
 • غار ميرزا رفسنجان
غار ميرزا رفسنجان غار ميرزا رفسنجان غار ميرزا رفسنجان غار ميرزا رفسنجان مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • آدرس : ایران - کرمان - رفسنجان‎ ۳۰ کیلومتری شمال شرقی شهر رفسنجان

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»شايد منحصر به فردترين ويژگي غار ميرزا، دست نخورده بودن آن است كه آن را وارد رقابت نزديكي با غارهاي مشهوري مثل عليصدر و كتله خور مي كند. غار ميرزا كه مدت زيادي از كشف آن نمي گذرد، به لطف كم بازديد بودن و مسير صعب العبورش قنديل ها و استالاگميت هاي سالمي دارد و در سراسر آن خبري از شكستگي و تراش هاي دستي و يادگاري هاي بدقواره گردشگران ناآگاه نيست. اگر اهل غارنوردي حرفه اي نيستيد، تماشاي اين غار ممكن است برايتان پردردسر باشد.

 • تاریخچه

  غار میرزا رفسنجان درخرداد ماه 1387 توسط تیم غارنوردی امداد ونجات کوهستان جمعیت هلال احمر استان کرمان با همکاری هیئت کوهنوردی به طور کامل شناسایی وثبت شد.
 • ویژگی ها

  غار بکر و زيبا میرزای رفسنجان دارای فرودي معلق به طول 50 متر در فضای تالاري به ابعاد 40×10 متراست.
  غار ميرزا داراي 8 تالار اصلي و 4 تالار فرعي است که هر کدام ازويژگي‌هاي خاصي برخوردارند.
  دربخش مياني غار میرزا رفسنجان 90 متر فرود در فضاي معلق، غارنورد را به دنياي اسرار آميزي مي‌رساند. وسعت غار در اين قسمت به 150 متر مربع مي‌رسد که اين ويژگي غار را در بين غارهاي کشور کم نظير و در ميان غارهاي استان بي همتا کرده است. ارتفاع بعضي از قنديل‌ها به 4 متر مي‌رسد که سقف تالار را به کف آن متصل مي‌کنند. در تالارغربي فسيل جانوري وحشی و در انتهاي تالار شمالي بركه آبی وجود دارد. در سقف تالار شمالي دهليزي به طول 70 متر وجود دارد كه ورود به آن مستلزم سنگ نوردي است.
 • سیمای عمومی

  از زیبایی های غار میرزا رفسنجان، دست نخوردگی وسالم ماندن غار سنگ ها و استالاگتیت های آن است واز فلش های رنگی و یادگاری بر روی دیوارها خوشبختانه خبری نیست که این امرناشی از فنی بودن و صعب العبور بودن غار است.
  به دهانه غار میرزا رفسنجان پا كه بگذاريد، وارد دهليز باريكي مي شويد كه با كمي پيش روي در مسير عريض تر مي شود و دو راه را براي پيش روي مقابل تان قرار مي دهد. سوراخي كوچك در سمت راست و مسيري در رو به رو كه عريض تر به نظر مي رسد. راه اصلي همان سوراخ كوچك سمت راستي است كه شما را به چاه 50متري غار مي رساند. در بخش مياني اين غار شما با يك فرود 90 متري مواجه مي شويد و در فضاي معلقي قرار مي گيريد كه غار را براي شما اسرارآميزتر مي كند.
 • زمان مناسب بازدید

  خوشبختانه هواي گرم اين غار اين فرصت را فراهم مي كند كه در تمام فصل هاي سال سري به آن بزنيد و بدون محدوديت هاي آب و هوايي، از آن بازديد كنيد.
 • شرایط استفاده

  براي رسيدن به غار شگفت انگيز ميرزا بايد راهي استان كرمان و شهر رفسنجان شويد و خود را به فاصله 32 كيلومتري شمال شرقي اين شهر برسانيد. از اينجا به بعد، مسير شما از روستاي داوران مي گذرد. بعد از اين روستا پلي در مسير جاده اصلي ديده مي شود كه در سمت چپ آن جاده اي خاكي وجود دارد. پا به راه اين جاده خاكي كه شويد، به دو راهي هايي مي رسيد كه در تمام آنها بايد راه سمت چپ را انتخاب كنيد. اين دو راهي هاي پي در پي شما را به روستاي كوچكي مي رسانند كه نزديك ترين روستا به غار محسوب مي شود. حالا كافيست از اهالي روستا سراغ غار ميرزا را بگيريد تا شما را به ضلع شرقي روستا و دره اي هدايت كنند كه جاده خاكي و پيچ در پيچ آن به ارتفاعاتي منتهي مي شود كه غار ميرزا در آن قرار دارد. در طول مسير اگر خسته شديد، مي توانيد در كنار چشمه اي كه در اين راه خاكي پيچ در پيچ قرار دارد استراحت كوتاهي كنيد يا اگر توانش را داشتيد، تا بالاي كوه برويد و در سايه چنار بزرگي كه نزديك دهانه غار قرار دارد، تجديد قوا كنيد. دهانه غار ميرزا تا زماني كه به نزديكي آن نرسيد قابل ديدن نيست. بنابراين نااميد نشويد و جاده را تا رسيدن به درخت سرو پير ادامه دهيد. براي طي كردن اين مسير مي توانيد از اتومبيل استفاده كنيد اما هيچ تضميني نيست كه اتومبيلتان در جاده خاكي سالم بماند! بنابراين توصيه مي كنيم جاده را تا روستاي دوم با اتومبيل طي كنيد و از چشمه به بعد، يك پياده روي 30 دقيقه اي داشته باشيد.
 • وسایل مورد نیاز

  در اين غار شما نياز به تجهيزاتي مثل كلاه ايمني، هدلامپ، طناب، كارابين يا مي لون و لوازم فرود و صعود داريد تا بتوانيد حدود 5 ساعت در آن گشت و گذار كنيد.
 • سایر اطلاعات

  وسعت غار میرزای کرمان به 150 متر مربع مي رسد و شما مي توانيد رنگ ها و طرح هاي متنوعي را در قنديل هاي سنگي غار میرزا ببينيد. قنديل هايي كه عمر آنها به ميليون ها سال مي رسد و بعضي از آنها آنقدر بلند هستند كه سقف تالار را به كف آن وصل مي كنند.وارد تالار غربي غار كه بشويد، غار ميرزا برگ هاي تازه تري را برايتان رو مي كند. فسيل جانوران وحشي و قنديل هاي بلوري منسجمي كه شايد نمونه آن را در كمتر غاري سراغ داشته باشيد. در انتهاي تالار شمالي غار هم بركه آبي با وسعت 250متر مكعب وجود دارد كه آب زلالي در آن جمع شده است.
 • مسیر پیاده روی توصيه مي كنيم جاده را تا روستاي دوم با اتومبيل طي كنيد و از چشمه به بعد، يك پياده روي 30 دقيقه ای تا غار میرزا داشته باشيد.
 • مسیر خودروی شخصی براي رسيدن به غار میراز رفسنجان با خودروی شخصی شگفت انگيز ميرزا بايد راهي استان كرمان و شهر رفسنجان شويد و خود را به فاصله 32 كيلومتري شمال شرقي اين شهر برسانيد. از اينجا به بعد، مسير شما از روستاي داوران مي گذرد. بعد از اين روستا پلي در مسير جاده اصلي ديده مي شود كه در سمت چپ آن جاده اي خاكي وجود دارد. پا به راه اين جاده خاكي كه شويد، به دو راهي هايي مي رسيد كه در تمام آنها بايد راه سمت چپ را انتخاب كنيد. اين دو راهي هاي پي در پي شما را به روستاي كوچكي مي رسانند كه نزديك ترين روستا به غار محسوب مي شود. حالا كافيست از اهالي روستا سراغ غار ميرزا را بگيريد تا شما را به ضلع شرقي روستا و دره اي هدايت كنند كه جاده خاكي و پيچ در پيچ آن به ارتفاعاتي منتهي مي شود كه غار ميرزا در آن قرار دارد. در طول مسير اگر خسته شديد، مي توانيد در كنار چشمه اي كه در اين راه خاكي پيچ در پيچ قرار دارد استراحت كوتاهي كنيد يا اگر توانش را داشتيد، تا بالاي كوه برويد و در سايه چنار بزرگي كه نزديك دهانه غار قرار دارد، تجديد قوا كنيد. دهانه غار ميرزا تا زماني كه به نزديكي آن نرسيد قابل ديدن نيست. بنابراين نااميد نشويد و جاده را تا رسيدن به درخت سرو پير ادامه دهيد. براي طي كردن اين مسير مي توانيد از اتومبيل استفاده كنيد اما هيچ تضميني نيست كه اتومبيلتان در جاده خاكي سالم بماند!

اماکن مرتبطتگ ها

غار ميرزا رفسنجان کرمان غار ميرزا غار رفسنجان غار کرمان ميرزا غار غار رفسنجان ميرزا کرمان رفسنجان غار رفسنجان ميرزا رفسنجان کرمان کرمان غار کرمان ميرزا کرمان رفسنجان غار ميرزا رفسنجان غار ميرزا کرمان غار رفسنجان ميرزا غار رفسنجان کرمان غار کرمان ميرزا غار کرمان رفسنجان ميرزا غار رفسنجان ميرزا غار کرمان ميرزا رفسنجان کرمان ميرزا رفسنجان غار ميرزا کرمان غار ميرزا کرمان رفسنجان رفسنجان غار ميرزا رفسنجان غار کرمان رفسنجان ميرزا غار رفسنجان ميرزا کرمان رفسنجان کرمان غار رفسنجان کرمان ميرزا کرمان غار ميرزا کرمان غار رفسنجان کرمان ميرزا غار کرمان ميرزا رفسنجان کرمان رفسنجان غار کرمان رفسنجان ميرزا غار ميرزا رفسنجان کرمان غار رفسنجان کرمان ميرزا غار کرمان ميرزا رفسنجان غار رفسنجان ميرزا کرمان غار رفسنجان کرمان ميرزا غار ميرزا کرمان رفسنجان ميرزا غار رفسنجان کرمان ميرزا غار کرمان رفسنجان ميرزا رفسنجان کرمان غار ميرزا رفسنجان غار کرمان