City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

فرهنگسراي رسانه

(63 رای)


در اصل فرهنگ‌سراي رسانه قطعه‌اي رسانه‌اي در عرصۀ فرهنگي تهران و در بين اهالي رسانه و فرهنگ و به‌عبارتي، پاتوق فکري‌فرهنگي روزنامه‌نگاران، خبرنگاران و تمامي اعضاي خانوادۀ رسانه‌هاست که با  شعار محوري اين فرهنگ‌سرا «شهروند مدرن، رسانه‌هاي نوين، اخلاق رسانه‌اي» تلاش مي‌کند برنامه‌هاي شاخص هويتي و منطقه‌اي را براساس شعار مذکور طراحي و اجرا کند.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • فرهنگسراي رسانه
 • فرهنگسراي رسانه
 • فرهنگسراي رسانه
 • فرهنگسراي رسانه
فرهنگسراي رسانه فرهنگسراي رسانه فرهنگسراي رسانه فرهنگسراي رسانه مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • تلفن تماس : 22888780-2
 • وب سایت : www.rasaneh.farhangsara.ir
 • آدرس : ابتدای خیابان پاسداران، خیابان گل نبی،خیابان ناطق نوری، میدان قبا

«نظرتون چیه؟»

1.روزانه چقدر از وقتت رو صرف کارای فرهنگی و هنری می کنی؟

 کمتر از نيم ساعت  بين نيم تا يک ساعت  بين يک تا دو ساعت  بيشتر از دو ساعت

2.از چه جور برنامه های فرهنگی و هنری بیشتر خوشت میاد؟

 هنرهاي تجسمي
 فيلم و سينمايي
 نقاشي و عکاسي
 موسيقي
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»این فرهنگسرا در حوزه‌های رسانه‌ای شامل رسانه‌های مکتوب؛ مطبوعات و کتاب، رسانه‌های دیجیتال؛ اینترنت، وبلاگ و نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای و رسانه‌های تصویری به‌ویژه تلویزیون فعالیت می‌کند.
تعامل با اصحاب رسانه و ارتقای سواد رسانه‌ای شهروندان، ومعرفی ابزارهای ارتباطی نوین، برخی دیگر از اهداف این مجموعه است.

 • تاریخچه

  اهمیت اطلاعات و اطلاع‌رسانی در جهان امروز، به‌حدی است که برخی صاحب‌نظران، عصر حاضر را عصر اطلاعات و ارتباطات می‌نامند. در عصری که عرصۀ ارتباطات همچون شاهرگی حیاتی برای رشد و پیشرفت جوامع نقش ایفا می‌کند، ضرورت وجودی رسانه‌ها بیش از پیش نمایان می‌شود. با چنین رویکردی، فرهنگ‌سرای رسانه از سال ۱۳۸۵ در بخشی از فضای فرهنگ‌سرای خاوران، با هدف ترویج فرهنگ استفاده از رسانه‌ها، به‌معنای عام (نشریات، رسانه‌های مجازی، تئاتر و سینما، رادیو و تلویزیون، کتاب و...)، کار خود را آغاز کرد. سپس در ۲۲ مرداد ۱۳۸۶، با حضور شهردار تهران و با هدف ایجاد پاتوق رسانه‌ای برای خبرنگاران به ساختمانی جدید در منطقۀ شش میدان ولیعصر منتقل شد.فرهنگ‌سرای رسانه با توجه به استقبال اصحاب رسانه از برنامه‌ها و فعالیت‌های ارائه شده و به منظور توسعه میدان فعالیت، وهمچنین با توجه به حجم وسیع مخاطبان و با تأکید بر ضرورت توسعه فعالیت‌های مرتبط با فضاهای رسانه‌ای بنا به مطالبات اصحاب رسانه و دست‌اندرکاران عرصه‌های فرهنگی و هنری از 18 آذرماه به فضایی وسیع‌تر واقع در خیابان گل نبی، خیابان ناطق نوری، میدان قبا منتقل شد.
 • ویژگی ها

  رویکرد اجرایی فرهنگ‌سرای رسانه تلاش برای به‌وجودآوردن فضایی مناسب است که در آن، اصحاب رسانه بتوانند با عوامل به‌وجودآورندۀ رویدادهای مهم خبری روز ارتباط برقرار کنند و اطلاعات صحیح را به دست آورند و در اطلاع‌رسانی برای شهروندان از آن استفاده کنند. در این زمینه، برای هر نوع از انواع رسانه، برنامه‌هایی در قالب نشست‌های تخصصی برگزار می‌کنند و اصحاب آن رسانه، در فضایی صمیمی، به نقد و بررسی و تکمیل موضوعات مدنظر می‌نشینند. عنوان برخی از این نشست‌ها عبارت است از: ۱. اتاق رسانۀ سینمای ایران؛ ۲. تئاتر امروز؛ ۳. زرین‌قلم؛ ۴. پیشواز؛ ۵. در قاب رسانه و ...
  بخش آموزشی فرهنگ‌سرای رسانه با دو رویکرد عمومی و تخصصی، در راستای افزایش دانش رسانه‌ای شهروندان و تکمیل اطلاعات همکاران رسانه‌ فعالیت می‌کند. در بخش آموزش عمومی، کلاس‌ها به آموزش‌های عمومی اعم از زبان، کامپیوتر، علوم قرآنی و کلاس‌های هنری اختصاص دارد. در بخش تخصصی نیز سرفصل‌های آموزشی را در حوزۀ رسانه‌های مکتوب، تصویری، شنیداری و سایبر برنامه‌ریزی شده است. سرفصل‌های این بخش در در دو قالب کلاس و کارگاه برگزار می‌شود.
 • منبع

  ویکی پدیا - سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

اماکن مرتبط

اخبار مرتبط

آرشیو اخبار


تگ ها

بزنيم بيرون گردش تفريح جاذبه بزنيم بيرون گردش بزنيم بيرون تفريح بزنيم بيرون جاذبه گردش بزنيم بيرون بزنيم بيرون تفريح گردش جاذبه تفريح بزنيم بيرون تفريح گردش تفريح جاذبه جاذبه بزنيم بيرون جاذبه گردش جاذبه تفريح بزنيم بيرون گردش تفريح بزنيم بيرون گردش جاذبه بزنيم بيرون تفريح گردش بزنيم بيرون تفريح جاذبه بزنيم بيرون جاذبه گردش بزنيم بيرون جاذبه تفريح گردش بزنيم بيرون تفريح گردش بزنيم بيرون جاذبه گردش تفريح جاذبه گردش تفريح بزنيم بيرون گردش جاذبه بزنيم بيرون گردش جاذبه تفريح تفريح بزنيم بيرون گردش تفريح بزنيم بيرون جاذبه تفريح گردش بزنيم بيرون تفريح گردش جاذبه تفريح جاذبه بزنيم بيرون تفريح جاذبه گردش جاذبه بزنيم بيرون گردش جاذبه بزنيم بيرون تفريح جاذبه گردش بزنيم بيرون جاذبه گردش تفريح جاذبه تفريح بزنيم بيرون جاذبه تفريح گردش بزنيم بيرون گردش تفريح جاذبه بزنيم بيرون تفريح جاذبه گردش بزنيم بيرون جاذبه گردش تفريح بزنيم بيرون تفريح گردش جاذبه بزنيم بيرون تفريح جاذبه گردش بزنيم بيرون گردش جاذبه تفريح گردش بزنيم بيرون تفريح جاذبه گردش بزنيم بيرون جاذبه تفريح گردش تفريح جاذبه بزنيم بيرون گردش تفريح بزنيم بيرون جاذبه