City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

قلعه سگران طالقان

(41 رای)


در فاصله ۱۰۵۰ متري شمال روستاي سگران و بر بالاي قلّه مرتفعي که گرداگرد آن را دره هايي محصور نموده است و کاملاً بر افراشته و منفرد بنظر مي رسد قلعه تاريخي وجود دارد که اهالي آنرا قلعه سگران مي نامند.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اطلاعات تماس

 • آدرس : طالقان، جاده روستای ایستا، سه راهی نویزک، بعد از روستای نویزک، روستای سگران

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی تاریخ گردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 موزه گردي
 بازديد از عمارت ها و کاخ ها
 بازديد از خونه هاي تاريخي
 بازديد از کليساها و آتشکده ها
 بازديد از قلعه ها و کاروانسراها
 بازديد از پل ها و برج ها
 بازديد از بقيه جاهاي تاريخي

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»قلعه سگران در جهت شرقی_غربی و با تبعیت از کوهی که بر آن قرار داراد احداث شده و طول آن حدود ۵۵متر وعرض متوسط آن ۱۵ متر می باشد. گرداگرد سطح کوه که محوطه قلعه محسوب می شود حصاری ساخته شده که دارای ۶ برج در اطراف آن و در نقاطی که شرایط کوه موقعیت آنرا تعیین می نماید ساخته شده است. موقعیت قرارگیری برجها بگونه ای است که ساکنان آن بتوانند بر اضلاع و شکافهای بدنه کوه نظارت و کنترل داشته باشند.

 • تاریخچه

  از سطح قلعه سفالهایی ازدوران مختلف تاریخی بخصوص اسلامی، از انواع مختلف یافته و گرد آوری شده که با توجه به آنها قدمت قلعه را قرون دوم و سوم اسلامی تا اواخر دوره تیموری می توان تعیین کرد.
 • ویژگی ها

  قلعه سگران در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۳۸۱ با شمارهٔ ثبت ۷۲۴۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
 • سیمای عمومی

  مصالح احداث قلعه، سنگ لاشه و ملات گچ نیمکوب می باشد و بنظر می رسد قلعه با اضطراب و عجل بسیار ساخته شده است. گچ نیمکوبی که از آن به عنوان ملات استفاده شده دارای دانه های بسیار درشت تا اندازه مشت انسان می باشد که خوب پخته نشده و همین امر موجب فرسایش بخشهایی از معماری قلعه شده است. آب مصرفی قلعه نشینان از طریق تنبوشه هایی که حد فاصل میان قلعه و چشمه های ارتفاعات غربی کار گذاشته شده بود تأمین می شده است.
 • سایر اطلاعات

  بنظر میرسد قلعه تاریخی سگران یک قلعه استقراری بوده و ساکنان متموّل روستاهای اطراف در مواقع هجوم و خطر، دارایی ها و عیال و اولاد خود را به این مکان منتقل وخود به مقابله با دشمن می پرداختند.
 • منبع

  صفحه فیسبوک روستای سگران، ویکیپدیا، پورتال سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

اماکن مجاور

اماکن مرتبطتگ ها

قلعه سگران ثبت ملي تاريخي قلعه سگران قلعه ثبت ملي قلعه تاريخي سگران قلعه قلعه ثبت ملي سگران تاريخي ثبت ملي قلعه ثبت ملي سگران ثبت ملي تاريخي تاريخي قلعه تاريخي سگران تاريخي ثبت ملي قلعه سگران ثبت ملي قلعه سگران تاريخي قلعه ثبت ملي سگران قلعه ثبت ملي تاريخي قلعه تاريخي سگران قلعه تاريخي ثبت ملي سگران قلعه ثبت ملي سگران قلعه تاريخي سگران ثبت ملي تاريخي سگران ثبت ملي قلعه سگران تاريخي قلعه سگران تاريخي ثبت ملي ثبت ملي قلعه سگران ثبت ملي قلعه تاريخي ثبت ملي سگران قلعه ثبت ملي سگران تاريخي ثبت ملي تاريخي قلعه ثبت ملي تاريخي سگران تاريخي قلعه سگران تاريخي قلعه ثبت ملي تاريخي سگران قلعه تاريخي سگران ثبت ملي تاريخي ثبت ملي قلعه تاريخي ثبت ملي سگران قلعه سگران ثبت ملي تاريخي قلعه ثبت ملي تاريخي سگران قلعه تاريخي سگران ثبت ملي قلعه ثبت ملي سگران تاريخي قلعه ثبت ملي تاريخي سگران قلعه سگران تاريخي ثبت ملي سگران قلعه ثبت ملي تاريخي سگران قلعه تاريخي ثبت ملي سگران ثبت ملي تاريخي قلعه سگران ثبت ملي قلعه تاريخي