City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

قلل خلنو

(25 رای)


خلنو دومين قله بلند البرز مركزي به شمار مي رود و يكي از پر آوازه ترين كوهاي البرز است. اين كوه كه در قلب البرز مركزي واقع شده قله اي ناپيداست و با آباديهاي پيرامون خود فاصله قابل توجهي دارد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • قلل خلنو
 • قلل خلنو
 • قلل خلنو
 • قلل خلنو
قلل خلنو قلل خلنو قلل خلنو قلل خلنو مشاهده گالری

اطلاعات تماس

 • قیمت : رایگان
 • آدرس : دوراهی فشم، روستای لالون، چشمه تلخاب

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»خلنو، قله‌ای است در منطقهٔ البرز مرکزی و به ارتفاع ۴۳۷۵ متر؛ خلنو و آزادکوه، هر دو حدود ۴۳۷۵ متر ارتفاع داشته و پس از دماوند و علم کوه سومین و چهارمین قلل مرتفع البرز مرکزی هستند. از كوههاي پيرامون آن مي توان به هرزه كوهها ، برج خلنو و ورزاها اشاره کرد. لازم به ذکر است که خلنو 2 قله دارد : خلنو بزرگ (43۷۵) و خلنو کوچک ( 4350)

 • ویژگی ها

  خلنو، از جنوب به شمشک و رودبار قصران، از شمال به درهٔ رودخانهٔ وارنگرود، از شرق به دشت لار (محدوده لواسانات) و از غرب به وسیلهٔ خط ‌الرأس هرزه ‌کوه به دره رودخانه کرج متصل می‌شود. این قله سرچشمه اصلی رودخانه وارنگرود بوده که سرچشمه و منبع اصلی دریاچهٔ سد کرج است. گذر از تیغهٔ ژاندارک برای رسیدن به آن قله بر روی خط الرأس برج - خلنو، آن را به یکی از قله‌های سرسخت ایران که رسیدن به آن (به خصوص در فصل زمستان و از روی خط الرأس) احتیاج به تجربه و وسایل فنی دارد، تبدیل کرده‌است. قلهٔ خلنو به صورت خط‌الرأسی با کلیه قلل البرز مرکزی از جمله سرکچالها، وزوابها، پالون گردن و آزادکوه ارتباط دارد.
 • زمان مناسب بازدید

  بهترين زمانهاي صعود به قله خلنو خرداد و تير و مرداد است و زمستان آن بسيار زيباست اما صعود دشواري در پي دارد و بسيار خطرناك است ؛ چرا كه حجم زياد برف و وجود بهمن و طوفان هاي زمستاني و فاصله دور آن همگي باعث مي شود تا در زمستان براي صعود به اين قله برنامه ريزي مفصلي وجود داشته باشد .
 • پیشنهاد ویژه

  برای صعود به قله خلنو بهترین مسیر دره لاون می باشد از طریق دره لالون با طی یک مسیر پر فراز و نشیب، باید به چشمه آب معدنی تلخ آب رسیده از آنجا شیب تندی را طی کرده به گردنه ورزا در ارتفاع 4100 متری رسیده این مسیر از لالون به 4 ساعت زمان نیاز دارد . از گردنه ورزا مسیر را به بصورت تراورس طی کرده با کمر بر کردن قله برج و با صرف 2 ساعت دیگر می توان به قله خلنو بزرگ دست یافت .
 • شرایط استفاده

  مسیر رایج برای صعود به این قله، از روستای لالون واقع در منطقه اوشان - فشم است، ولی مسیر زمستانی آن از روی خط الرأس سرکچال - برج است.
 • امکانات ویژه

  منطقه خلنو نیز چون آزاد کوه تابع آب و هوای عمومی البرز مرمزی باد غالب جناح غربی است این ناحیه بعلت ارتفاع زیاد آن در پائیز و زمستان هر سال بسیار سردسیر توام با هوای ناپایدار ریزش برف و بهمن توام است در اوایل بهار هر سال هوا پایدار تر شده و فصل صعود به آن در 3ماهه تابستان است. آب مصرفی در طول مسیر بوفور یافت شده و در صورت کم آبی می باید از آب های حاصل از ذوب برف چال های دامنه شرقی آن استفاده کرد .
 • وسایل مورد نیاز

  اين قله از پر كشش ترين قلل ايران است كه همه ساله كوهنوردان را در فصول مختلف جذب خود مي كند . لازم به ذكر است كه در زمستان تجهيزات كاملي همچون پوشاك مناسب فصل ، چادر ، كيسه خواب ، چنگك و وسايل فني از ضروريات صعود است كه مسلما بايد با افراد باتجربه اقدام به صعود نمود . چه بهتر كه نقشه و راهنماي مسير نيز هميشه در اختیارمان باشد .

اماکن مجاور

اماکن مرتبطتگ ها

خلنو قله البرز مرکزي کوهنوردي خلنو قله خلنو البرز مرکزي خلنو کوهنوردي قله خلنو خلنو البرز مرکزي قله کوهنوردي البرز مرکزي خلنو البرز مرکزي قله البرز مرکزي کوهنوردي کوهنوردي خلنو کوهنوردي قله کوهنوردي البرز مرکزي خلنو قله البرز مرکزي خلنو قله کوهنوردي خلنو البرز مرکزي قله خلنو البرز مرکزي کوهنوردي خلنو کوهنوردي قله خلنو کوهنوردي البرز مرکزي قله خلنو البرز مرکزي قله خلنو کوهنوردي قله البرز مرکزي کوهنوردي قله البرز مرکزي خلنو قله کوهنوردي خلنو قله کوهنوردي البرز مرکزي البرز مرکزي خلنو قله البرز مرکزي خلنو کوهنوردي البرز مرکزي قله خلنو البرز مرکزي قله کوهنوردي البرز مرکزي کوهنوردي خلنو البرز مرکزي کوهنوردي قله کوهنوردي خلنو قله کوهنوردي خلنو البرز مرکزي کوهنوردي قله خلنو کوهنوردي قله البرز مرکزي کوهنوردي البرز مرکزي خلنو کوهنوردي البرز مرکزي قله خلنو قله البرز مرکزي کوهنوردي خلنو البرز مرکزي کوهنوردي قله خلنو کوهنوردي قله البرز مرکزي خلنو البرز مرکزي قله کوهنوردي خلنو البرز مرکزي کوهنوردي قله خلنو قله کوهنوردي البرز مرکزي قله خلنو البرز مرکزي کوهنوردي قله خلنو کوهنوردي البرز مرکزي قله البرز مرکزي کوهنوردي خلنو قله البرز مرکزي خلنو کوهنوردي