City Id =8

انتخاب استان

برنامه ریز

چقدر میخوای خرج کنی؟! (قیمت ها به تومان است) چیکار می خوای بکنی ؟ چقدر وقت داری؟!

قله قلعه دختر

(79 رای)


در شمال شرقي تهران کوه قلعه دختر بارتفاع 3227 متر از سطح دريا در روستاي آهار قرار دارد.


این مکان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

 • قله قلعه دختر
 • قله قلعه دختر
 • قله قلعه دختر
 • قله قلعه دختر
قله قلعه دختر قله قلعه دختر قله قلعه دختر قله قلعه دختر مشاهده گالری

«نظرتون چیه؟»

1.توی هر فصل چند تا سفر می ری؟

 اصلا نمي رم  بين 1 تا 2 سفر  بين 3 تا 5 سفر  بيشتر از 5 سفر

2.چه تیپ سفرهایی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 طبيعتگردي  تاريخ گردي  شهرگردي  ساير

3.با کی بیشتر از همه سفر می ری؟

 خونواده ام  دوستام  تورهاي گردشگري  ساير

4.توی هر فصل به طور متوسط چقدر برای سفر کردن هزینه می کنی؟

 کمتر از 100 هزار تومن  بين 100 تا 200 هزار تومن  بين 200 تا 400 هزار تومن  بيشتر از 400 هزار تومن

5.توی طبیعتگردی کدوم یکی رو بیشتر از همه دوست داری؟

 جنگل نوردي  کوهنوردي  کويرنوردي  غارنوردي  دره نوردي  آبشارگردي  درياچه گردي  ساير

6.چه سبک سفری رو بیشتر دوست داری؟

 کمپينگ
 کوله کشي و سفرهاي سنگين
 گلگشت و پياده روي سبک
 ماجراجويانه
 آفرود
 پرنده نگري
 ماهيگيري و شکار
 ساير

«خیلی ممنون که نظرتون رو به ما گفتین»قلعه دختر که اسم اصلی آن قزل ماما به معنی قصر دخترک است در شمال روستای آهار قرار دارد. برای صعود به این قله باید از مسیر ده تنگه عبور کنید. ده تنگه مکانی خوش آب و هواست که باغات روستای آهار محسوب می شود و چند خانه نیز کنار چشمه ایی بزرگ ساخته شده است . پس از ده تنگه با تراورس کردن رودخانه به سمت غرب ( سمت چپ مسیر حرکت ) به سمت گردنه زارگاه حرکت صورت می گیرد . از مشخصات مسیر دره ایست که که به سمت غرب ادامه داشته و و در ابتداری دره باغ و خانه ای روستایی و کمی بعد آبشار بزرگ ده تنگه در جنوب و سمت دیگر دره و باغی کوچک در بالا و پایین مسیر پا کوب مشخص است .

 • ویژگی ها

  روستای آهار در شمال شرقی تهران در بخش اوشان، منطقه رودبار قصران قرار گرفته است. باغستان و روستای قدیمی خوش آب و هوایی که به دلیل داشتن طبیعت بکر همیشه مورد توجه بسیاری از گردشگران و طبیعت دوستان بوده است. با غ ها و درختان کهن سال زیبایی کم نظیر و چشم نوازی به این تکه از دامنه های البرز بخشیده است.آهار در حقیقت در محل تلاقی دو تنگه ای قرار دارد که یکی به سمت شمال غرب به ده تنگه و دیگری به سمت جنوب غرب به منطقه و مزارع و آبشار شکر آب و قله توچال و مرز شهرستانک منتهی می شود .
 • امکانات ویژه

  چشمه‌های مسیر:
  1- روستای آهار، شیر آب (داخل محل، جنب حسینیه روستا)
  2- ده تنگه
  3- نهر آب (احتمالا فصلی)، قبل از گردنه
  4- چشمه، قبل از روستا، در مسیر فرود
 • مسیر پیاده روی برای صعود قله قلعه دختر به سمت ده تنگه حرکت می کنیم . برای رفتن به ده تنگه پس از رسیدن به میدان آهار و گذر از یک پل آهنی، درهمان ابتدای راه به یک دوراهی می رسید که راه سمت راست را انتخاب می کنید. پس از طی مسافتی در کوچه باغهای آهار و عبور از کنار رودخانه پر آب و خروشان، به مسیر مالرویی که تا انتهای دره ده تنگه ادامه دارد می رسید. از اینجا به بعد تمامی مسیر را درختان زیبای چنار و گردو و سایر درختان میوه فرا گرفته است و چندین آبشار کوچک و بزرگ با جوش و خروش فراوان دیده می شود.
 • مسیر خودروی شخصی کیلومتر 12 جاده فشم، شهر اوشان، روستای آهار (از اوشان تا آهار 10 کیلومتر جاده آسفالته است)
 • نظر
  چهارشنبه 23 ارديبهشت 1394

  خوب است

 • نظر
  شنبه 10 بهمن 1394

  بسیار زیبا بود
  ممنون

اماکن مرتبطتگ ها

قلعه دختر قله کوهنوردي بزنيم بيرون قلعه دختر قله قلعه دختر کوهنوردي قلعه دختر بزنيم بيرون قله قلعه دختر قلعه دختر کوهنوردي قله بزنيم بيرون کوهنوردي قلعه دختر کوهنوردي قله کوهنوردي بزنيم بيرون بزنيم بيرون قلعه دختر بزنيم بيرون قله بزنيم بيرون کوهنوردي قلعه دختر قله کوهنوردي قلعه دختر قله بزنيم بيرون قلعه دختر کوهنوردي قله قلعه دختر کوهنوردي بزنيم بيرون قلعه دختر بزنيم بيرون قله قلعه دختر بزنيم بيرون کوهنوردي قله قلعه دختر کوهنوردي قله قلعه دختر بزنيم بيرون قله کوهنوردي بزنيم بيرون قله کوهنوردي قلعه دختر قله بزنيم بيرون قلعه دختر قله بزنيم بيرون کوهنوردي کوهنوردي قلعه دختر قله کوهنوردي قلعه دختر بزنيم بيرون کوهنوردي قله قلعه دختر کوهنوردي قله بزنيم بيرون کوهنوردي بزنيم بيرون قلعه دختر کوهنوردي بزنيم بيرون قله بزنيم بيرون قلعه دختر قله بزنيم بيرون قلعه دختر کوهنوردي بزنيم بيرون قله قلعه دختر بزنيم بيرون قله کوهنوردي بزنيم بيرون کوهنوردي قلعه دختر بزنيم بيرون کوهنوردي قله قلعه دختر قله کوهنوردي بزنيم بيرون قلعه دختر کوهنوردي بزنيم بيرون قله قلعه دختر بزنيم بيرون قله کوهنوردي قلعه دختر کوهنوردي قله بزنيم بيرون قلعه دختر کوهنوردي بزنيم بيرون قله قلعه دختر قله بزنيم بيرون کوهنوردي قله قلعه دختر کوهنوردي بزنيم بيرون قله قلعه دختر بزنيم بيرون کوهنوردي قله کوهنوردي بزنيم بيرون قلعه دختر قله کوهنوردي قلعه دختر بزنيم بيرون